Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od vlk »

Co se týká virtuálního operátora jsem zatím nováček, právě se rozkoukávám, postupně hledám možnosti, Existuje někde nějaký seznam kódů, služeb, které fungují v síti Odorik? Od těch běžných jako nastavování přesměrování až po pokročilé, např. teď mě zajímají uvítací tóny: https://www.t-mobile.cz/uvitaci-tony (Chtěl bych vyzkoušet jejich použití, jestli se to bude hodit na custom uvítání, za které volající nemusí platit) a předpokládám, že po shlédnutí seznamu se inspiruji.
Sice bych je mohl postupně zkoušet naslepo, ale má to dvě nevýhody – časová náročnost a riziko, že využiji kód, který byl předefinován.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše:Co se týká virtuálního operátora jsem zatím nováček, právě se rozkoukávám, postupně hledám možnosti, Existuje někde nějaký seznam kódů, služeb, které fungují v síti Odorik? Od těch běžných jako nastavování přesměrování až po pokročilé, např. teď mě zajímají uvítací tóny: https://www.t-mobile.cz/uvitaci-tony (Chtěl bych vyzkoušet jejich použití, jestli se to bude hodit na custom uvítání, za které volající nemusí platit) a předpokládám, že po shlédnutí seznamu se inspiruji.
Sice bych je mohl postupně zkoušet naslepo, ale má to dvě nevýhody – časová náročnost a riziko, že využiji kód, který byl předefinován.
Žádné nové kódy definované nemáme, tedy předefinován být nemůže. Také nemáme žádné informace o těchto službách, tedy pravděpodobně to nejde, ale vyzkoušet to můžete.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od vlk »

No, sice jsem dalek prohlásit, že jsem je vyzkoušel všechny, (navíc jen jsem zkoušel, které kody fungují, neověřoval jsem funkčnost během hovorů) ale třeba mé poznatky někomu pomohou, nebo je pak doplní:
Služby CLIP, CLIR, Call waiting fungují, včetně CLIR pro konkrétní hovor, viz níže.
Funkce přesměrování fungují, ale člověk nemůže definovat typ hovoru (sms, fax, data)
Funkce blokování hovorů fungují, setování, deaktivace a to včetně typu datového hovoru, nicméně nefunguje zjištování stavu - no takže doufám, že jsem všechny blokace nakonec zrušil...

Níže najdete mou tabulku služeb, tak jak jsem si ji poskládal, bohužel formátování (přeškrknuté ty co nefungovaly a tučně které jsem vyzkoušel se ztratí):
DH druh hovoru= (11=hlas, 12=data, 13=fax, 16=SMS)

Přesměrování hlasové služby Služba Aktivace služby Deaktivace služby Dotaz
Všechny druhy přesměrování - ##002# -
Přesměrování všech hovorů **21*tel. číslo[*DH]# ## 21#[*DH]# *# 21#[*DH#]
Přesměrování při obsazení a odmítnutí hovoru **67*tel. číslo[*DH]# ## 67#[*DH]# *#67#[*DH#]
Přesměrování při nezvednutí (T=5,10,..30) **61*tel. Číslo[**T][*DH]# ## 61#[*DH]# *#61#[*DH#]
Přesměrování při nedostupn. **62*tel. číslo[*DH]# ## 62#[*DH]# *#62#[*DH#]
Všechna podmíněná přesm. **004*tel. číslo[*DH]# ##004#[*DH]# -
Blok. všech odchozích hovorů *33*passw *DH #
11,12,16 (ne 20) #33*passw# *#33*passw#
Blokování mezinárodních odchozích hovorů *331*passw*DH# #331*passw# *#331*passw#
Blokování mezinárodních odchozích hovorů vyjma volání do domácí země. *332*passw*DH# #332*passw# *#332*passw#
Blok. příchozích hovorů *35*passw*DH# #35*passw# *#35*passw#
Blok. příchozích hovorů při roamingu do jiné zemi *351*passw*DH# #351*passw# *#351*passw#
Všechna blokování *330*passw*DH# #330*passw# *#330#
Všechna blok. odch. hovorů - #333*passw# -
Všechna blok. přích. hovorů - #353*passw# -
CLIP *30# #30# *#30#
CLIR *31# #31# *#31#
Call waiting *43# #43# *#43#
COLP *76# #76# *#76# unknown
COLR *77# #77# *#77# unknown


Funkce Provedení
Změna PIN1 **04* old_pin1 * new_pin1 * new_pin1 #
Změna PIN2 **042* old_pin2 * new_pin2 * new_pin2 #
Odblokování PIN1 **05*puk1 * new_pin1 * new_pin1 #
Odblokování PIN2 **052* puk2 * new_pin2 * new_pin2 #
Zobrazení IMEI *#06#
Změna passwordu blokování, Kód přednastavený mobilní sítí (password) je u EuroTelu 9999, u Paegasu a Oskara 0000 *03*330*old_ passw.*new_ passw.*new_ passw.#
CLIR pro jeden hovor #31# volané číslo
CLIP pro jeden hovor *31#volané číslo

No uvítací tony, které jsem chtěl hlavně,bohužel zřejmě nejdou, nebo aspon nevím jak.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od TKlf »

Co je COLP a COLR?

Píší na T9
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od vlk »

TKlf píše:Co je COLP a COLR?

Píší na T9
Když jsem zkoušel kody pro COLP, COLR, hlásilo to nějakou hlášku unknown, takže možná nefungují - v praktickém použití jsem neověřoval. Ani neznám nějaký vhodný use case pro mě.

CLIP, CLIR jsou služby pro identifikaci volajícího vůči volanému. COLP, COLR jsou služby pro identifikaci volaného vůči volajícího. Ještě jsem v praxi nikdy nepoužil, ale má to nějaký význam při přesměrování hovorů, přebrání hovorů apod.

Asi by se to dalo použít na to, aby když si přesměrujete hovory z pevné na mobil tak, aby volající viděl, že to bylo přesměrováno na jaké mobilní číslo.

Pokud máte někdo více nejlépe praktických informací, budu rád za doplnění.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Které služby T-mobile fungují u Odorika?

Příspěvek od TKlf »

Díky, nikdy sem o tom neslyšel, proto sem se zeptal. Chvíli sem to i hledal, ale nic co by se tohoto týkalo sem nezjistil.

@ phablet
Odpovědět