Cena volání do USA

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Cena volání do USA

Příspěvek od evid »

Nemějte mne prosím za blbce ale raději se ptám:
Když budu volat člověku, který je od včerejška na dovolené v USA na SIM kartu (místní americkou), kterou si tam na tu dobu koupil tak mne to bude stát při volání přes internet na tu jeho kartu jen těch 30 haléřů dle ceníku a on nebude platit NIC za příchozí hovor?
To by bylo !!!!!! Ani si to nedovedu představit, i když samozřejmě volání přes wifi (odorik) je zdarma ale toto by bylo k dispozici kdekoliv.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od Pitomec »

Je to jak píšeš :)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od xsouku04 »

evid píše:Nemějte mne prosím za blbce ale raději se ptám:
Když budu volat člověku, který je od včerejška na dovolené v USA na SIM kartu (místní americkou), kterou si tam na tu dobu koupil tak mne to bude stát při volání přes internet na tu jeho kartu jen těch 30 haléřů dle ceníku a on nebude platit NIC za příchozí hovor?
To by bylo !!!!!! Ani si to nedovedu představit, i když samozřejmě volání přes wifi (odorik) je zdarma ale toto by bylo k dispozici kdekoliv.
Myslím, že ne tak úplně. V USA se do volných minut započítávají i příchozí hovory. A u předplacenek (které jsou spíše vzácností a možná právě proto nebývají moc výhodné) se tuším strhávají peníze i za příchozí hovory. Tedy raději bych se jej na to zeptal. V každém případě jej několikaminutový hovor jistě nezrujnuje.
Většina lidí má ale paušál a volných minut více, než dovede provolat. Tedy nutné je se zeptat, jak je na tom.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od v.kopp »

Někde jsem kdysi četl, že příchozí hovor z ciziny na USA SIMku přijde vlastníka té SIM v přepočtu asi na 20 Kč/min. Bylo to ale odhadem tak před pěti lety.
Obecná představa v našich končinách je že se v USA telefonuje zadarmo (pevné linky, v rámci státu) nebo skoro zadarmo (mobily). Nevím co je na tom pravdy a mne by zajímala realita.
Nemá někdo zkušenosti s tím jak to Američani mají s placením (nejen) příchozích hovorů? A jestli je cena jiná podle toho odkud (z vlastní síti, z území USA, z ciziny, ...)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od xsouku04 »

v.kopp píše:Někde jsem kdysi četl, že příchozí hovor z ciziny na USA SIMku přijde vlastníka té SIM v přepočtu asi na 20 Kč/min. Bylo to ale odhadem tak před pěti lety.
Obecná představa v našich končinách je že se v USA telefonuje zadarmo (pevné linky, v rámci státu) nebo skoro zadarmo (mobily). Nevím co je na tom pravdy a mne by zajímala realita.
Nemá někdo zkušenosti s tím jak to Američani mají s placením (nejen) příchozích hovorů? A jestli je cena jiná podle toho odkud (z vlastní síti, z území USA, z ciziny, ...)
O tom, že by se lišila cena hovorů podle toho, odkud se volá, pochybuji. V USA je někdy problém i s tím, aby se korektně přenášelo číslo volaného. A příznak o tom, že se jedná o přesměrovaný hovor, neumí snad přenášet vůbec a pokud ano, tak mobily vyvinuté v USA to neumí zobrazit. Tedy z toho usuzuji, že nezáleží, odkud se volá, cena je vždy stejná. Co ale může být, je stejná cena za příchozí i odchozí hovor.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od MaT »

A je takový problém se podívat třeba přímo na web nějakého operátora z USA? Třeba takový T-Mobile... Mají ten web kupodivu v angličtině, tak snad není takový problém se v tom zorientovat.

Těch 20 Kč za minutu příchozího hovoru, to bude nějaká blbost - to si asi někdo spletl s roamingem. Když jsem tam před lety byl, tak za příchozí hovory jsem s naším milým Vodafonem platil těch asi 30 nebo 35 Kč za minutu....

Co v USA opravdu existuje je platba za příchozí hovory - na to už my zvyklí nejsme - to měl naposledy snad Eurotel ještě v NMT síti (třeba i těch 20-30 Kč za minutu). V USA to zdůvodňují tak, že volající platí pořád stejně (pokud nemá nějaký flat a vůbec platí) - a nemůže přeci řešit, jestli volaný je na mobilu nebo na pevné. Hlavně to nerozlišuje číslovací plán, takže volající to nemá jak zjistit. No a ten co je na mobilu, že tak platí za tu svobodu, že nesedí doma na zadku u pevné, ale že má to své číslo kdekoliv sebou. Ale zase volaný nemůže vědět, kdo mu volá a tak se nerozlišuje, jestli je to hovor ze zahraničí, nebo nějaký místní - viz třeba tady.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od xsouku04 »

No ono hledat předplacenku v záplavě americké reklamštiny nemusí být úplně příjemné.
Ale bylo to snadné.
http://prepaid-phones.t-mobile.com/pay-as-you-go

Za 3 dolary měsíčně dostane 30 minut (je jedno jestli příchozích nebo odchozích) a 30 SMS.
Za každou další minutu/SMS se platí 0,1 dolaru. Tedy cca 2,5 Kč/min.

Tedy překvapivě předplacenky nejsou levnější než v ČR, vzhledem k tomu, že platí i za příchozí, tak vlastně cca dvojnásobně dražší.

O účtování 1+1 jsem v USA neslyšel, i velkoobchodně někdy dělají alespoň 6+6.

10 dolarů 1G dat na týden také není žádný zázrak.
Pay as you go.

3 USD

Get any combination of 30 minutes of talk or 30 texts.

Want more? No problem.

Add additional talk and text at a low flat rate of 10 cents per minute/message (sending and receiving).

Need more time? Get a seven-day Unlimited Talk & Text pass for just $10.
Add a high-speed data pass.

Need high-speed data? Our flexible passes will keep you streaming and downloading at 4G LTE speeds, plus each pass includes Smartphone Mobile HotSpot.

5

Daily pass—up to 500MB 4G LTE data

10

Weekly pass—up to 1GB of 4G LTE data
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od STP »

V Kanadě to bude asi stejné. Tamní kamarád je rád, když mu volám na pevnou,
ale volání na mobil (s tarifem) tvrdě odmítá.
V každé zemi jsou problémy, které odsud nevidíme.
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od Kristovec »

Teda tohle mne zajímá.Dokud jsem měl od Vodafonu .1000 volných minut ven,bývaly i tři 65minutove hovory na US asi mobilní číslo 0012139924214,Radio Poder 1030.
Jestli je to tak,jak píšete,tak jsem jim asi pěkně provětrával účet!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena volání do USA

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Teda tohle mne zajímá.Dokud jsem měl od Vodafonu .1000 volných minut ven,bývaly i tři 65minutove hovory na US asi mobilní číslo 0012139924214,Radio Poder 1030.
Jestli je to tak,jak píšete,tak jsem jim asi pěkně provětrával účet!
Rádio předpokládám má pevnou linku a účtování i příchozích hovorů platí jen pro mobilní telefony. U "pevných linek" bývá relativně vysoký paušál, ale za příchozí hovory a místní odchozí se neplatí.
Odpovědět