Příchozí MMS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Příchozí MMS

Příspěvek od k.hrdina »

Dobrý den,
nechodí MMS, včera odesláno na odoričí sim a dnes, přesně po 24 hodinách dorazila SMS o možnosti vyzvednutí na webu. Odchozí jsou bez problémů. Může to být špatným nastavením?
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od xsouku04 »

Jaký je to telefon, podporuje mms? Pak se k němu dá najít návod na nastavení.
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od buric.zdenek »

Zdravím,

zkoušel jsem si poslat MMS na číslo u Odoriku a došla v pořádku. Ze zkušenosti u operátora T-Mobile však vím, že pokud nechce přijít MMS v datové podobě a chodí jen odkaz, tak se to musí tzv. prošťouchnout. Je nutné poslat z toho čísla MMS a pak se teprve ten telefon uráčí příjímat MMS normálně a nechodí jen odkaz... Tato situace se mi vždy opakuje, když např. mám plnou paměť. MMS přestanou chodit a začnou chodit až smažu pamět a odešlu MMS. Jinak chodí pořád jen odkazy...

Toto moje zkušenost u T-Mobile i O2 :D

Nevolejte.cz
Naposledy upravil(a) buric.zdenek dne pát 14. lis 2014 22:36:39, celkem upraveno 1 x.
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od k.hrdina »

Telefon je Nokia 500
MMS jsem odeslal bez potíží, ale příchozí opakovaně nedorazila. Respektive po 24 hodinách dorazil odkaz. Podruhé zatím nic, ale zbývají ještě skoro dvě hodiny :D
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od k.hrdina »

MMS jsem posílal ze sítě Vodafone, po zaslání MMS z T-Mobile, se už doručují i z Vodafone.
Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od Pepes »

k.hrdina píše: Respektive po 24 hodinách dorazil odkaz.
Dorazil mě odkaz na vyzvednutí MMS, ale na stránce: https://cze.mvno-mms.com/mmcpB/login.xhtml
Nikde není o ní ani zmíňka a docela se bojím :-) Certifikát to má a podepsaný dokonce T-Systems International GmbH
Ale spíše mě zaráží že googlu ani seznam na tu stránku nic.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od mobilemanic »

Pepes: to je divno-brána t-mobilu pro virtualni operatory... Uživatelsky je přívětivá asi jako prknem po hlavě, ale alespoň nějak funguje.. Bát se netřeba :-)
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od Hafi »

V zahraničí v zónách 2 a 3 mám blokovaný net. Když mi v zóně 2 přišla MMS, tak mi jí to nenechalo stáhnout, předpokládám právě z důvodu roamingových blokovaných dat (ačkoli příchozí MMS by měla být samozřejmě zadarmo).

Je úvaha správná? Šlo by to z toho blokování nějak vyjmout? Z pohledu uživatele nemá blokování služby zdarma nějak extra smysl...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:V zahraničí v zónách 2 a 3 mám blokovaný net. Když mi v zóně 2 přišla MMS, tak mi jí to nenechalo stáhnout, předpokládám právě z důvodu roamingových blokovaných dat (ačkoli příchozí MMS by měla být samozřejmě zadarmo).

Je úvaha správná? Šlo by to z toho blokování nějak vyjmout? Z pohledu uživatele nemá blokování služby zdarma nějak extra smysl...
Myslím, že úvaha je správná. Blokace dat v roamingu je ale, jestli se nepletu, dvojí. Jedna obecná pro roaming a pak též pro jednotlivé zóny.
Pokud si zablokujete jednotlivé zóny, tak by MMS mohly fungovat. Také bych si samozřejmě pro jistotu nastavil vypnutí dat v roamingu přímo na telefonu.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Příchozí MMS

Příspěvek od Hafi »

V položce Roaming mám vybráno: " jen Evropa a okolí, s mobilními daty, s odchozími hovory a SMS ", v položce datový roaming mám pro zónu 2 a 3 nastaveno "blokováno". V Makedonii to MMS nestáhlo.

Ale koukám, že v telefonu mám nastavené datové služby v roamingu vypnuty - tedy to příchozí MMS možná zarazilo toto, to mi tam nedošlo.
Odpovědět