Volací robot

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Volací robot

Příspěvek od Georgius »

Pro monitorovací systém bych si chtěl udělat skript, který v případě výpadku zavolá a když to člověk vezme, tak mu to řekne, v čem je problém (výhodou proti SMS je, že když skript zavolá rozespalému člověku po ránu, tak dotyčný nemusí ztrácet čas prohrabováním se v SMSkách a navíc je minutový hovor na mobil levnější než SMS ;-)). Začal jsem promýšlet nějaké harakiri s IVR, přesměrováním a callbackem přes API a náhodou jsem narazil na https://www.plivo.com/docs/getting-star ... to-caller/, což je služba, která to svým zákazníkům nabízí. Bylo by možné mít něco takového u Odorika přímo na serveru volatelné přes API ? T.j. přehraj nahrávku č. 2 po té, co se dovoláš na 765 432 123 ? Možná by se to hodilo i někomu jinému.
Pokud byste se na něco podobného nechystali, asi to zbastlím nástroji, které jsou k dispozici už nyní, ale byla by to další cool funce (v ČR imho opět unikátní). Pochupitelně je otázka, jestli by pak pokušení napsat si callbota nebylo pro uživatele moc velké.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volací robot

Příspěvek od xsouku04 »

Já myslím, že to už máme.
Prostě vyvoláte callback, kde první větev bude číslo člověka, kterého chcete alarmovat.
Druhá větev pak bude hlasová schránka s přehráním požadované hlášky. Nebo též slepé IVR.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volací robot

Příspěvek od Georgius »

Aha, nevšiml jsem si, že schránka už umí více hlášek ("Hustone, máme problém". Uvažoval jsem o sofistikovanější verzi typu "Houstone, nenašli jsme měsíc", "Houstone, střílí po nás Lex Luthor" a "Houstone, ujel nám lunochod"). Budu muset nějaké hlášky nahrát a vyzkoušet to. Prostě - jestli to chápu dobře - pro linku 123456 nahraju hlášky 1,2,3 ... X a zavolám callback z 765 432 123 na *0855000*123456*0X . Myslím, že takovéto polopatistické vysvětlení se možná bude hodit i někomu dalšímu ;-). Každopádně jako vždy děkuji panu inženýrovi i Odoriku, který to má už promyšlené dopředu dřív než se zeptáme :oops:
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volací robot

Příspěvek od Georgius »

*0855005*123456*123

Hláška 123 je nahraná

Tak mi to nefunguje :-(
Napřímo to píše: "Číslo, na které chcete volat, je ve špatném formátu."
Když to dám přes zkrácenku, tak nejdřív slečna řekne "Vítejte" a pak muž "Zadejte kód země ..."
Když dám zkrácenku do paralelního vyzvánění, tak se hovor hned ukončí

Co dělám špatně ?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volací robot

Příspěvek od kovik »

To bude nase chyba, proverime...
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volací robot

Příspěvek od Georgius »

Už jsou známy nějaké výsledky prověrky ? Mohu nějak pomoci ?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volací robot

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
ano, po nocnim restratu by to melo byt funkcni, takze od zitrka cca 01:00.
Za otestovani budu vdecny.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volací robot

Příspěvek od Georgius »

Tak bohužel nefunguje. Už tam není "vítejte", ale při volání na linku, kde je to jediné vyzvánění tá-dá-da (volané číslo neexistuje), přes callback "Zadejte volané číslo" ...
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volací robot

Příspěvek od Georgius »

Mám to uložené jako rychlý kontakt 800, ve výpisu callbacku na pevnou to vypadá, že se ignoruje všechno od druhé hvězdičky včetně. ID hovoru je 140062514 . Díky !

EDIT: zmizel příspěvek kovika, na který reaguju :shock:
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volací robot

Příspěvek od kovik »

Mate nejak spatne nahranou tu hlasku 123.
Odpovědět