Aktivace LTE

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od MaT »

No tak kdyby všude bylo 3G, tak LTE taky nepotřebuju, ale právě proto, že to 3G na docela dost místech není (a pokrytí se nerozšiřuje) a LTE se poslední dva roky buduje docela intenzivně, tak je prostě podle mě docela důležité pokud chci data používat mít zařízení, které LTE podporuje. EDGE prostě moc použitelné není. Takže to LTE pro mě bylo tak důležité, že jsem si kvůli tomu teď pořídil nový telefon (ačkoliv mé Hong Mi pořád ještě funguje výborně a byl bych s ním jinak spokojený - ale LTE prostě nepodporuje a novější telefony od Xiaomi bohužel pořád dost kašlou na LTE frekvence používané v Evropě).
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od xtonda »

Pitomec píše:Když už je řeč o LTE, tak moje zkušenost je taková, že ping se pohybuje kolem 100ms, down i up pod 3Mbps a není prakticky žádný rozdíl oproti 3G a H+. Zkoušeno na MS Lumia 550.
Operátor? Lokalita? Moje zkušenost je opačná, pingy cca 40 ms, rychlost 50 Mbit/s na 800 MHz, až 90 Mbit na 1800 MHz.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Pitomec »

Kdekoliv v Brně.

LTE:
Obrázek

WiFi:
Obrázek
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od xtonda »

Pokud je stejně špatný ping i na wifi přes UPC, tak bych viděl problém spíš na klientském zařízení nebo W10M verzi speedtestu, bylo by zajímavé změřit to na PC přes tethering nebo v Androidu. UPC má tak 10 - 15 ms a wifi přidá tak max 5 ms.

A ta rychlost jestli není nějaká super vychytávka Odorika, je to až příliš blízko symetrickým 3 Mbit.

Já mám:
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Pitomec »

Teď jsem si to datové připojení nasdílel do notebooku a kromě lepší hodnoty u ping je to stále stejné. Bohužel jiné zařízení s LTE momentálně nemám.

Obrázek
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od xtonda »

Tu rychlost musí něco shapovat, i kdyby down byl přetížený, tak by mi přišlo jako moc velká náhoda aby up byl skoro stejný.

Tady http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora má Odorik uvedeno rychlostní omezení jednotlivých balíčků, nicméně nic tam neodpovídá tebou naměřené rychlosti.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Pitomec »

Datový balíček mám 100MB. V tabulce sice u něho rychlost uvedená není, nicméně vzhledem k rychlostem u balíčku nad a pod tím mým, by toto mohl být klíč k vysvětlení. Každopádně takto omezovat rychlost je mírně řečeno na ho*no, protože pak celé LTE nemá vlastně smysl :roll:
Přílohy
db.jpg
db.jpg (59.84 KiB) Zobrazeno 5979 x
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od xtonda »

Však tam v tom textu kolem je vysvětleno, jak je to pro tvoje dobro :-). A je fakt, že kdyby tam ten limit nebyl, tak uděláš jeden, max dva speedtesty a máš po 100MB balíčku.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od Pitomec »

No budiž (byť jsou to moje peníze, za které si balíček kupuji a tudíž také moje rozhodnutí, jak si data vypotřebuji), ale stejně to nedává smysl třeba u 10GB nebo i 3GB tarifu, kde je omezení taky.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aktivace LTE

Příspěvek od helmut.niederman »

U toho 10 GB balíčku by nemělo být žádné omezení. :x
Odpovědět