Slovensky VOIP- doporuceni

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
jirie
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. bře 2016 9:47:46

Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od jirie »

Chtel bych se zeptat, zda mate zkusenosti (a jake) se sluzbami nektereho slovenskeho VOIP operatora. Nejde mi totiz nastavit presmerovani SK mobilniho cisla na CZ cislo. Pochopil jsem, ze u Odoriku lze nastavit pro prichozi hovory i cislo od jineho (klidne zahranicniho operatora). To by mi vyhovovalo.

Ted jde o to vybrat nejakeho vhodneho SK VOIP, na jehoz cislo pujde to mobilni SK cislo presmerovat a ktere mi bude pak vyzvanet pod Odorikem. Protoze timto chci osetrit spis jen vyjimecne pripady, kdy nebudu na tom SK mobilu dostupny, tak mi jde nejen o cenu u toho SK VOIP poskytovatele, ale i treba o dobu expirace kreditu (aby byla co nejdelsi) a samozrejme taky o to, aby mel dobre renome.

Najde se nekdo, kdo ma zkusenost a doporuci neco?

Diky

J.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud vám nevadí, že číslo může být několik hodin v měsíci nedostupné, což je pro soukromé osoby a menší firmy asi OK, tak geografické slovenské číslo bez paušálu nabízí http://www.eurocity.sk/cennik.html Účtování 60+1
Odchozí hovory je možné dělat přes Odorik výhodněji - tedy pokud by jich mělo být více. Minimální dobití je 10 EUR/rok.

Pozor https://ha-loo.ha-vel.eu/sk/ a http://www.axfone.sk/ mají jen nomadická slovenská čísla.
Update: háló navíc na svých stránkách píše:
Od 1. února bude u služby ha-loo pevná povolena pouze registrace (volání) z IP adres, které se nachází v SR.
22.1.2015
Je zde ještě VIPTel
https://www.viptel.sk/telefonovanie/pev ... domacnosti a https://www.viptel.sk/telefonovanie/pevna-linka-firmy , ale ten pokud zjistí, že děláte odchozí hovory přes Odorik, Vám může vyhrožovat, popřípadě smlouvu vypovědět a číslo zrušit. Účtování mají po vteřině. Pokud je to ale hlavně pro příchozí hovory a nebo vám nevadí odchozí hovory dělat z českého odoričího čísla, není to problém. Na věci jako minimální dobíjení je asi třeba se zeptat - v té jejich reklamštině jsem to nenašel.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od aplet »

Slovensko nemá dobrých voip operátorů jelikož jsou tam lepší ceny u mobilních operatorů , proto nedoporučuji.
jirie
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. bře 2016 9:47:46

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od jirie »

@aplet
Duvody, proc to resim pres SK VOIP jsem uvedl.

@xsouku04
nastavil jsem si nakonec cislo na slovenskem Haloo. Povedlo se mi i na jedne lince nastavit, aby prichozi hovor na to SK cislo sel pres Odorik. Ale kdyz zavolam na to presmerovane SK mobilni cislo, tak evidentne presmerovani mezi SK mobilem a SK Haloo funguje, protoze prijde hovor na Odorik. Akorat kdyz to zvednu, tak ani na jedne strane neni nic slyset. Zkousel jsem to opakovane, ale vzdy se stejnym vysledkem.
Podivejte se prosim na hovory ID 154425988, nebo 154424173, prip. 154423780
Mozna jsem jen nekde neco blbe nastavil. Prip. mi dejte mail, kam vam muzu napsat, abychom tady nezahltili verejnou diskuzi.
Dekuji.

J.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od xsouku04 »

Všimnul jsem si na stránkách ha-loo více jak rok staré novinky.

Od 1. února bude u služby ha-loo pevná povolena pouze registrace (volání) z IP adres, které se nachází v SR.
22.1.2015
Tím to ale nebude, protože to by nejspíš nefungovala ani registrace. Možná dávají IP adresy z ČR a SK do jednoho pytle, jen to jaksi "opomněli" napsat.


"směrovat na číslo v síti" doporučuji na veřejné číslo a ne linku v síti. Ale také by to neměl být problém.

U těch odchozích hovorů, co jste poskytl id, jde zvuk opravdu jen jedním směrem.

Update. Tak jsem nyní prováděl dva testovací hovory a už to jde. Mám podezření, že za to mohl náš dodavatel hovorů na Slovensko, který nyní začal tyto hovory odmítat, a hovor se automaticky spojí jinudy (to indikuje krátké pípnutí) a je slyšet. Tedy pokud by někdo volal ze Slovenska, neměl by být problém.
jirie
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. bře 2016 9:47:46

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od jirie »

Tak jsem z toho blazen.
ID 154441503 byl slyset na obou stranach. TIm, jak to je presmerovane tak jeste uvedu i dalsi ID, ktere s tim hovorem souvisi (154441502- to je hovor presmerovany na muj mobil).
Pak ale hovor ID 154442115 nebyl slyset ani na jedne strane (ID toho presmerovaneho hovoru na muj mobil je 154442113
Oboje byl hovor na SK pevne cislo

Pak jsem zkusil volat na SK mobil, ktery je presmerovany na SK VOIP cislo (to, co jsem volal predtim primo, jak je uvedeno vyse) a tam nebylo taky slyset ani na jedne strane nic. ID hovoru je 154441567, resp. 154441566

Pokud to bude podle vas dobre fungovat pri volani ze Slovenska, tak je to OK. Ja to ted bohuzel nemam jak vyzkouset a pouze volam z CZ cisla. Hlavni je, ze funguje signalizace (tedy telefon zvoni, resp. se dozvim, kdo mi vola) a to je nejdulezitejsi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od xsouku04 »

Možná bude spíše problém s tím, odkud a jak voláte než na jaké číslo.
U hovoru 154442115 nepřišel zvuk směrem od vás z ČR z ip adresy 194.228.XX.161, směrem ze Slovenska ano.
Je to i u těch předešlých hovorů, jen mne to nenapadlo zkoumat. Tedy zvuk se neztrácí na Slovensku ale cestou mezi Vámi a Odorikem. Zkuste si zavolat do ČR.

U služby "vlastní číslo od jiného operátora" jsme se ještě s tím, že nebylo slyšet, nesetkali.
jirie
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. bře 2016 9:47:46

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od jirie »

Tak se zda, ze to funuje. Nejspis byl asi opravdu problem nekde na ceste ode me, jak jste popisoval.
Ono na otestovani jsem pouzival vlastne volani cislo Odorik - SK mobil - presmerovane SK VOIP - cislo Odorik (jine nez ze ktereho jsem volal) / CZ mobil

Kdyz zavolam z normalniho CZ cisla (tedy mobilu, nebo jineho nez odoriciho), tak zvuk jde. Takze lze ocekavat, kdyz mi nekdo zavola z SK na ten SK mobil, ze po presmerovani bude vse fungovat, jak ma. Proste jsem chtel namodelovat realnou situaci, abych vedel, ze je vse nastaveno dobre a funguje. Bohuzel (znam to z vlastni praxe) je temer nemozne pri testovani vzdy postihnout vsechny mozne/nemozne situace. Tedy pane Soukupe vubec se nedivim, ze jste standardne neproveroval, zda vubec prosel zvuk smerem ode me. Ani me by to nenapadlo.

Kazdopadne dekuju za pomoc a angazovanost pri reseni. Vstricnost vaseho pristupu ocenuju jeste vic nez vase priznive ceny a nadstandardni sluzby. Preju vam hodne spokojenych zakazniku a trpelivost s nasimi nekdy nestandardnimi dotazy.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od pali »

Oživím túto staršiu tému.

Prechádzal som zoznam pridelených slovenských nomadickych čísel (prefix 06) na Úrade pre reguláciu elektronických komunikácii a poštových služieb https://www.ezd.sk/dbpc/databazacisel.php a veľa VOIP operátorov na Slovensku fakt nie je. V tom zozname som našiel iba troch VOIP operátorov, ktorí majú služby bez mesačných/ročných poplatkov. Sú to títo:
http://www.eurofon.sk/, https://www.vnet.sk/sk/ a https://www.viptel.sk/
xsouku04 píše:Je zde ještě VIPTel ... ale ten pokud zjistí, že děláte odchozí hovory přes Odorik, Vám může vyhrožovat, popřípadě smlouvu vypovědět a číslo zrušit.
Ako to môžu technicky zistiť? Jediné, čo ma teraz napadlo je, že z Odorik linky s CLIPom viptel čísla sa bude volať do viptel siete (a teda vo viptel uvidia, že majú nejaký hovor zo zdrojového čísla viptel ale nejde od nich). A má už niekto s nimi takúto negatívnu skúsenosť, že vypovedali zmluvu alebo číslo zrušili?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovensky VOIP- doporuceni

Příspěvek od xsouku04 »

pali píše:
xsouku04 píše:Je zde ještě VIPTel ... ale ten pokud zjistí, že děláte odchozí hovory přes Odorik, Vám může vyhrožovat, popřípadě smlouvu vypovědět a číslo zrušit.
Ako to môžu technicky zistiť? Jediné, čo ma teraz napadlo je, že z Odorik linky s CLIPom viptel čísla sa bude volať do viptel siete (a teda vo viptel uvidia, že majú nejaký hovor zo zdrojového čísla viptel ale nejde od nich). A má už niekto s nimi takúto negatívnu skúsenosť, že vypovedali zmluvu alebo číslo zrušili?
No ani ty hovory zhodou okolností šly přes ně, měli tam svého času chybu, kdy jednou zaplacené hovory podle čísla volajícího naúčtovali i na ten účet. Předpokládám, že proto se vztekali, nechtělo se jim opravovat jejich chybu. Ale nakonec byli nuceni si to opravit a myslím, že dnes už se nevztekají. Volat s CLIP dovoluje totiž kde kdo včetně třeba Skypu.
Odpovědět