Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Příspěvek od helmut.niederman »

Prosím vás potřebuji urgentně pomoc, dnes jsem aktualizoval další firmaware a update Androidu na svém telefonu Lenovo A2010, následující tři předchozí aktualizace proběhly v pořádku, aktualizoval jsem stejnou cestou, žádnou chybu jsem udělat nemohl a přesto po aktualizaci se stal můj telefon nepouživatelný, ihned po nabootování telefonu mám asi 100 hlášek, že aplikace ta ta bohužel přestala pracovat, nefunguje NOVA rozhranní, ani LENOVO rozhranní a nemůžu se dostat ani do menu pro tovární nastavení telefonu. Zkoušel jsem dvacekrát restartovat telefon a pokaždé to na mne vysype tisíc hlášek, že aplikace nefunguje, nemohu tedy mobil vůbec používat.

Máte nějaký tip jak downgradovat firmware ? Jsme z toho nešťastný :evil: Tahle aktualizace je smrtelná a zřejmě jsem přišel o všechna data v telefonu. :evil:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Prosím vás potřebuji urgentně pomoc, dnes jsem aktualizoval další firmaware a update Androidu na svém telefonu Lenovo A2010, následující tři předchozí aktualizace proběhly v pořádku, aktualizoval jsem stejnou cestou, žádnou chybu jsem udělat nemohl a přesto po aktualizaci se stal můj telefon nepouživatelný, ihned po nabootování telefonu mám asi 100 hlášek, že aplikace ta ta bohužel přestala pracovat, nefunguje NOVA rozhranní, ani LENOVO rozhranní a nemůžu se dostat ani do menu pro tovární nastavení telefonu. Zkoušel jsem dvacekrát restartovat telefon a pokaždé to na mne vysype tisíc hlášek, že aplikace nefunguje, nemohu tedy mobil vůbec používat.

Máte nějaký tip jak downgradovat firmware ? Jsme z toho nešťastný :evil: Tahle aktualizace je smrtelná a zřejmě jsem přišel o všechna data v telefonu. :evil:
Z počítače pomocí USB kabelu to může jít, i když se telefon jinak jeví mrtvý.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Příspěvek od Pitomec »

Že by tam nešel spustit ani Recovery mode?
Obrázek
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Příspěvek od JPT »

Nevím jestli je to standard, ale já mám na mobilu reset tlačítko někde pod baterkou a to když zmáčku, tak se to restartuje a když to několik sekund podržím, tak se to obnoví do továrního nastavení. Nejsem si ale jistý jestli nemusím mačkat ještě nějakou klávesu k tomu. Už jsem to dlouho nedělal. Zkus se podívat do manuálu, jestli tam neni taky něco takového.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak už je to vyřešené, stačilo jen na 10 minut vyjmout baterii z telefonu a pak zapnout a aktualizovaný Android optimalizoval nainstalované aktualizace, takže teď už to funguje.
Jinak jsem se rozhodl, že už žádný další update nechci. Po tomto updatu, se mi enormně přehřívá baterie, a doba výdržnosti klesla o 8 hodin. Po této aktualizace už ani nefunguje Task Killer, takže nelze vypnout appky, které běží bez vědomí uživatele. A jinak se telefon častěji lagguje než kdy dříve, takže k čemu taková aktualizace je vůbec dobrá ? Po této aktualizaci nemohu na svém telefonu využívat Panoramu a 3D pohled v aplikaci MAPY CZ.
Odpovědět