O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od enigmatic »

Kristovec píše:Tescomobile,v O2.Cz,zpomalil poFUPkovou rychlost z 200 na asi 25 kbps.VELICE VŘELE DĚKUJI !
U Bleskovýho operátora to zařízl úplně což se vyplatí.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od helmut.niederman »

Já to nechápu, proč se kolem toho děje takový humbuk ? Já jsem si právě dnes mohl otestovat situaci, kdy mi došel datový balíček ( nenastavil jsem si obnovu dat ) a přesto světe div se, mám i nadále povolenou v síti O2 zpomalené surfování, byť web se načítá několik minut, ale jedu, žádné zastavení žádná blokace. Buď mají v O2 šotka a nebo se z toho zbytečně dělá nafouklá bublina, anebo O2 fabuluje, že se datový provoz zastaví po vyčerpání balíčku, a dokonce jsem zkoušel vypnout a zapnout datový přenos a přesto mohu dál po vyčerpání balíčku dál fungovat v omezeném režimu. Nechápu :roll:

Prosím tuhle informaci nikde nešiřte mimo forum Odorik, nerad bych aby O2 toho případného šotka který nevypíná internet po vyčerpání balíčku vyhnal ze svého rajonu, a nerad aby se tahle informace dostala do jiných diskuzních fór či facebook a jiné sociální sítě. :!: :!: :!: Přesto je mi to celé divné, když operátor tvrdí, že data zastaví když nedojde k obnově dat za určitou částku peněz a přesto zpomalená rychlost internetu funguje úplně stejně jako před 15.7.2016 akorát s tím rozdílem, že rychlost je mnohem nižší odhaduji tak 32 kbits.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od mobilemanic »

No, všechno je v rámci smluvních podmínek, tak nevím co se pořád všichni rozčilují... Tak to nekupujte !
testxxx
Příspěvky: 7
Registrován: ned 21. črc 2013 20:47:09

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od testxxx »

mobilemanic píše:No, všechno je v rámci smluvních podmínek, tak nevím co se pořád všichni rozčilují... Tak to nekupujte !
Rozciluji se hlavne proto, ze O2 neumoznil odstoupeni smlouvy bez poplatku a stale mele nejake sracky proc to nejde.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od helmut.niederman »

A prej zase bude měnit. On si v tom libuje, napr. nedávno naštval zákazníky, že zrušil bezplatnou a placenou SMS bránu a službu SMS Sender a když chcete odesílat SMS tak to rozděluje na
Malé Zákazníky rovná se posílej to z mobilu rovnou
Velké Zákazníky objednej si předraženou službu Connect.

Jsem zvědav s čím příjde po 1.září. Už teď se zase něco šušká ohledně pevného internetu.
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od Zivan »

Podle tiskove zpravy CTU dostalo O2 pokutu 4,5 milionu za automaticke obnoveni FUPu a neumozneni odstoupeni od smlouvy. A musi ze smluv odstranit vse, co tu automatickou aktivaci umoznovalo. Pokuta je pro O2 asi jen drobek, ale ta druha cast mi prijde zajimavejsi spolecne s tim, ze CTU setri i zablokovani internetu. Tam O2 taky neumoznilo odstoupeni a tak by vysledkem mohla byt dalsi pokuta a navraceni zpomaleneho netu po FUPu. A pri dalsim pokusu to opet zablokovat by O2 melo umoznit odstoupeni od smlouvy i bez podavani reklamaci.
https://www.ctu.cz/tiskova-zprava-45-mi ... dat-pro-o2
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od helmut.niederman »

Zivan píše:navraceni zpomaleneho netu po FUPu.
Je docela možné, že pokud O2 dostane další pokutu, za to, že vypnul úplně internet po FUPu, tak třeba nám zavede nebo-li oživí mrtvolu WAP účtování, tedy, že internet po vyčerpání balíčku bude sice zpomalený, ale za každý kilobajt si bude účtovat nějaký poplatek jako v případě tehdejšího WAPu. Kdo ví. :idea:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 ruší FUP, po vyčerpání balíčku internet zablokuje

Příspěvek od xsouku04 »

Zivan píše:Podle tiskove zpravy CTU dostalo O2 pokutu 4,5 milionu za automaticke obnoveni FUPu a neumozneni odstoupeni od smlouvy. A musi ze smluv odstranit vse, co tu automatickou aktivaci umoznovalo. Pokuta je pro O2 asi jen drobek, ale ta druha cast mi prijde zajimavejsi spolecne s tim, ze CTU setri i zablokovani internetu. Tam O2 taky neumoznilo odstoupeni a tak by vysledkem mohla byt dalsi pokuta a navraceni zpomaleneho netu po FUPu. A pri dalsim pokusu to opet zablokovat by O2 melo umoznit odstoupeni od smlouvy i bez podavani reklamaci.
https://www.ctu.cz/tiskova-zprava-45-mi ... dat-pro-o2
Jo jo vypadá to, za ten poslední prohřešek možná dostane už pokutu něco jako 10 miliónů. Je to zase ten stejný delikt, a když je delikvent nenapravitelný, pokuty se stupňují.
Český telekomunikační úřad u O2 šetří rovněž nedávnou změnu smluvních podmínek spočívající v úplném zastavení datových služeb po vyčerpání základního objemu dat, a to opět z hlediska splnění informačních povinností, tj. zda uživatelé se smlouvou na dobu určitou byli řádně a včas informováni o svém právu se změnou smlouvy nesouhlasit a smluvní vztah ke dni účinnosti změny bez jakýchkoliv sankcí a smluvních pokut ukončit. O výsledcích šetření bude ČTÚ veřejnost informovat.
Odpovědět