Viditelnost online / Presence

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
MichalH
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. pro 2014 19:35:45

Viditelnost online / Presence

Příspěvek od MichalH »

Omlouvám se, jsem ve VOIP nováček, tak se možná ptám úplně pitomě.
Mám na Odoriku dvě linky, jednu přihlášenou/online na PC v MicroSipu, druhou přihlášenou/online v Zoiperu (na tomtéž PC, hraju se s tím). V obou programech mám toho druhého v kontaktech a snad i nastaveno, že má hlásit a registrovat přítomnost. Přesto ani na jednom z těch programů nevidím toho druhého online (a nejde ani poslat chat zpráva).
Co dělám blbě, co přehlížím? (Volat z jednoho na druhý jde.)

Díky, Michal
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Viditelnost online / Presence

Příspěvek od xsouku04 »

Aby SIP účet hlásil všem ostatním, zda-li je online/offline, musí provést tzv. SUBSCRIBE.

Zoiper funguje podivně, radil bych raději spustit dva MicroSIPy na jednom počítači. To myslím jde.
Od té doby, co jsem testoval placenou verzi Zoiper a narazil na spoustu vyložených podivností, Zoiper na nic víc, než základní telefonování nedoporučuji. Zoiper sice vypadá nablýskaně, ale je to jen prázdný efekt. Pokud chcete používat něco méně běžného, narazíte na spoustu nesmyslů a nedodělávek.
Zoiper jsem zkoumal, protože je multiplatformní, má verzi pro Linux. I bychom za něj zaplatili, ale nemá to smysl.

U MicroSIPu vím o jediné podstatné vadě, a to že u Videohovoru je obraz příšerně zpomalený za realitou a zvukem. Update: vypadá že se to vyskytuje jen u některých grafických karet.
gyrus
Příspěvky: 51
Registrován: sob 05. pro 2015 20:14:45

Re: Viditelnost online / Presence

Příspěvek od gyrus »

Nedaří se mi rozchodit Presence v Microsip. Vidím zeleně jen aktuálně přihlášenou linku. Ostatní jsou šedé.
Jakým způsobem mají být linky zadány do seznamu? Stačí číslo linky anebo jako linka@sip.odorik.cz? Případně s hvězdičkou?
Umí SIP klienti na Nokii (E51 a E66) udávat Presence? Pokud ne, uměla by to za ně nějak ústředna?
Musí být nalogovaný účet na Microsip na stejný SIP server? Lze získat Presenci i z jiných SIP serverů/providerů?
děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Viditelnost online / Presence

Příspěvek od xsouku04 »

gyrus píše:Nedaří se mi rozchodit Presence v Microsip. Vidím zeleně jen aktuálně přihlášenou linku. Ostatní jsou šedé.
Jakým způsobem mají být linky zadány do seznamu? Stačí číslo linky anebo jako linka@sip.odorik.cz? Případně s hvězdičkou?
Umí SIP klienti na Nokii (E51 a E66) udávat Presence? Pokud ne, uměla by to za ně nějak ústředna?
Musí být nalogovaný účet na Microsip na stejný SIP server? Lze získat Presenci i z jiných SIP serverů/providerů?
děkuji
Aby bylo možné u nějaké linky "presence", musí se registrovaný telefon provést "Subscribe". To se dá u mnohých telefonů (třeba Grandstream nastavit). Jestli se to dá nějak obejít - detaily zná pan Kovařík.(zde přezdívka kovik)
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Viditelnost online / Presence

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
do seznamu se dava pouze cislo linky nebo cislo linky s *.
V zakladu muzete odebirat pouze linky v ramci jednoho uctu!
U nas muzete odebirat pouze nase linky.
Odpovědět