Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od skupyy »

CALLKIT / HOLD problem
Dobry den, resim zahadu s poskytovatelem SIP aplikace Softphone pro iPhone. Po zavedeni Callkit od Applu v iOS10 je volani smerovane na SIP klenta mozne prijimat jako bezny hovor v nativni aplikaci telefon. Pokud tak hovor prijmu a stisknu HOLD, protistrane hudba nehraje - je jen ticho. Pokud je aplikace v popredi a iPhone je odemknut a prijmu takto hovor, tak pri HOLD hudba protistrane hraje. Samozrejme druhy pripad nenastane, protoze logicky - klasicky vsechny prichozi hovory jsou standardne brany kdyz je iPhone uzamknuty a aplikace bezi na pozadi. Programatori aplikace mi napsali po nekolika emailech a testech toto. Zrejme muze byt problem na strane poskytovatele odorik. Co myslite vy?
Preposilam zpravu...

Hello,
Unfortunately, we don't see anything different we are doing in the hold that fails as opposed to the one that works.
The only thing different is that on pushed calls, the hold comes from a different address than the audio. But that would have been true even before any recent update, that is how Push has always worked, so I'm not sure why the hold is failing here. I think we will need feedback from the provider on why they reject the hold

Here is our hold request...

Vice detailu a ID hovorů muzu poslat emailem, posilal jsem ale uz pres www formular...
Dekuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý den,
už by to mělo být opraveno. Problém byl v tom, že v tomto případě ona SIP komunikace "žádost o hold" přichází ze zahraničních IP adres, a proto jsme je ignorovali. Zřejmě tak v tomto případě komunikuje telefon přes prostředníka tedy SIP pakety neposílá přímo telefony ale nějaké zařízení v zahraničí. Nebo jste sám v zahraničí? Asi ne. Přepojování hovorů totiž běžně používají útočníci, aby zmátli billing a dostali se tak do mínusu. Je to pozůstatek z dob dávno minulých, tedy nyní jsme tohle omezení na naší straně mohli zrušit.
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od skupyy »

Zatim bohuzel beze zmeny. ID hovoru 181700850
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od kovik »

Byla tam jeste jedna drobnost, opravim. Zitra by to uz melo fungovat.
Omlouvam se a diky za test.
mik
Příspěvky: 29
Registrován: stř 28. pro 2011 14:01:44

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od mik »

Zrovna jsem včera hledal nějakou iOS SIP apku s callkitem a našel jsem jen Softphone/Groundwire od Acrobits.
Je to ona testovaná?

Díky
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od skupyy »

Ano, jedna se o aplikaci Softphone, zatim jen testuju Callkit, funguji odchozi hovory primo z kontaktu ci nativni aplikace Telefon v iOS10 a funguji i prichozi hovory prijimane jako klasicke hovory. Je to naprosto perfektni. Dokonce to nezere ani baterku jako driv pokud mel clovek zapnuty beh SIP aplikace na pozadi pro prichozi hovory, tak klidne zmizelo za den 50% a vice pro tuto aplikaci, ted do 1%. Testuji na iPhone 6. Problemy: nefunkcni hold, to se ale jiz resi, a parkrat se stalo ze jsme se po prijeti hovoru pres Callkit neslyseli, na obou stranach bylo ticho. Zatim neidentifikovano proc. Jeste mame aplikaci Bria, ta je kvalitnejsi ale Callkit nepodporuje a dle jejich inzenyru a diskuze kterou jsem incializoval na jejich strankach podpory a do ktere se zapojilo desitky lidi, zatim udajne podporu Callkit neudelaji... https://support.counterpath.com/topic/b ... 0-voip-api
Po delsich testech nam zatim vychazi nejvhodnejsi telefon pro VoIP hlavne pro prijem hovoru Nokia N9, ktera ma perfektne integrovaneho SIP klienta a testy vykazali nejlepsi vysledky...
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od skupyy »

mik píše:Zrovna jsem včera hledal nějakou iOS SIP apku s callkitem a našel jsem jen Softphone/Groundwire od Acrobits.
Je to ona testovaná?

Díky
Update: Tak i Bria bude mit podporu CallKit, ted mi poslali BETA verzi k testovani...
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od skupyy »

kovik píše:Byla tam jeste jedna drobnost, opravim. Zitra by to uz melo fungovat.
Omlouvam se a diky za test.
Tak vypada to, ze uz je to OK, moc dekuji
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunkční HOLD u přijatého hovoru na iPhone

Příspěvek od kovik »

Dekuji
Odpovědět