Telefon vhodný pro VOIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
kvsvihaklazensky
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. čer 2016 11:35:44

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od kvsvihaklazensky »

Nejde mi o to, byt na prijmu a soucasne volat! Potrebuji mit PRIHLASENE dva SIP ucty, abych mohl mezi nimi prepinat dle potreby.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od Pitomec »

Pak stačí provedení s jedním sluchátkem (http://voip-telefony.heureka.cz/gigaset-a540-ip/). Účtů je možné mít až 6 VoIP + 1 pevná linka.
Přílohy
gigaset-a540-ip.pdf
(291.33 KiB) Staženo 377 x
Obrázek
kvsvihaklazensky
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. čer 2016 11:35:44

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od kvsvihaklazensky »

A co Gigaset C530?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od Pitomec »

To bohužel netuším. Měl jsem A510 IP, to byl hrozný šumák. Pak kleknul a dostal jsem místo něho A540 IP, který je v pohodě.
Obrázek
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od watslaw »

Já Gigaset C530 IP mám, a další jsem kupoval v příbuzenstvu.
Kvalita zvuku je dobrá.
Na to, že je to VOIP telefon mi chybí možnost volat na SIP URI (tj. zadat do kontaktu něco jiného než čísla) - jako jedna z výhod volání internet<->internet mi přijde absence nutnosti si pamatovat čísla :-).
Ten svůj jsem reklamoval asi po roce (výměna sluchátka) kvůli tomu, že se to v nabíječce vybíjelo, jinak bez problémů
Výhodou je také, že to používá standardní tužkové nabíjecí baterie.
Také jsem občas bojoval s tím, že když mi po výpadku jističů znovu nabíhal router a telefon, telefon se nepřihlásil korektně k SIP účtu. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem to vyřešil přiřazením pevné IP adresy telefonu a myslím, že i nahrazením sip.odorik.cz v nastavení SIP účtů konkrétní IP adresou.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od alfi »

watslaw píše:Na to, že je to VOIP telefon mi chybí možnost volat na SIP URI (tj. zadat do kontaktu něco jiného než čísla) - jako jedna z výhod volání internet<->internet mi přijde absence nutnosti si pamatovat čísla :-).
SIP URI by mělo jít zadat do kontaktů přes web, ale nezkoušel jsem to. A nebo rychlé kontakty odoriku :-)

Na několika různých sluchátcích (c610,c530,a580) jsem žádný výrazný šum nepozoroval, ale to stejně závisí na tom, přes co (analog/voip) a přes jaký kodek voláte (g722 ve vlastní síti je poznat víc, než nějaké šumy).
kvsvihaklazensky píše:A co Gigaset C530?
Funkčně jsou všechny Gigasety v podstatě stejné - mají stejnou základnovku a firmware a liší se jen sluchátkem - velikostí, barevností, cenou.. :-)
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od watslaw »

alfi píše:SIP URI by mělo jít zadat do kontaktů přes web, ale nezkoušel jsem to. A nebo rychlé kontakty odoriku
Přes webové rozhraní jde kontakty načíst ze souboru, ale když pak chci takový kontakt vytočit, tak to vytočí nejbližší další, který je číselný.

Rychlé kontakty odoriku umožňují na URI vůbec zavolat, nicméně zejména pro jednorázové volání je to poněkud komplikované, a nevyužije se výhoda snadné zapamatovatelnosti URI.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Telefon vhodný pro VOIP

Příspěvek od alfi »

Jak říkam, v reálu jsem to snad nikdy nezkoušel. Na druhou stranu, psát delší SIP URI z telefonní klávesnice taky není nic zábavného :-)
Odpovědět