Vodafone drasticky zdražuje internet

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od helmut.niederman »

aplet píše:
sudetak píše:to: aplet

A jak se dostaneš k té SIMce od O2 SK ? Osobně pro ní nejspíš nejezdíš a do ČR to dle jejich stránek
nejspíš nezašlou :-(
posílají to také do ČR zdarma.
Počkat kdo posílá SIMky do ČR zdarma 4ka nebo O2 SK ?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od helmut.niederman »

Mám dotaz, nebylo by možné, kdyby SIM karty operátora 4ka.SK prodával Odorik ve svém e-shopu ? Ovšem nevím jestli by to administrativně legislativně šlo :) Bohužel je velká škoda, že na Slovensku chtějí po kupujících občanský průkaz popř. pas když kupujete předplacenou SIMku. Nevím jak by to bylo, kdyby Odorik nakoupil 100 SIM karet dohromady za 400 €uro. ;)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od xtonda »

Když s tím "rušením roamingu" O2 SK začalo, tak sem to zkusil, zasílali do ČR s tím, že je to pro Slováka, čili bylo potřeba udat nějakou adresu na Slovensku a číslo slovenské občanky, ale to se dalo snadno vymyslet, karta došla, dala se v ČR aktivovat i dobít a internet fungoval. Jestli lze stejným způsobem získat kartu i nyní jsem nezjišťoval.

V té době měli nějaké akce, střídalo se 100 % na první dobití a 50 % na první tři dobití. Spolu se slevou 50% na tři měsíce internetu to vycházelo relativně zajímavě, ale řešit každé tři měsíce kartu ze Slovenska je celkem otrava, ne každý bydlí poblíž hranic. Osobně mi přijde lepší sehnat si tady datovou kartu od šedivky.

Helmute, proč by to Odorik dělal. Se toho chop jako podnikatelské příležitosti, zajeď tam, tu stovku karet nakup a prodávej to třeba na Aukru po dvou stovkách.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Mám dotaz, nebylo by možné, kdyby SIM karty operátora 4ka.SK prodával Odorik ve svém e-shopu ? Ovšem nevím jestli by to administrativně legislativně šlo :) Bohužel je velká škoda, že na Slovensku chtějí po kupujících občanský průkaz popř. pas když kupujete předplacenou SIMku. Nevím jak by to bylo, kdyby Odorik nakoupil 100 SIM karet dohromady za 400 €uro. ;)
Jo na Slovensku prý nemají anonymní předplacené karty jako v ČR. Tedy šlo by to asi jedině oficiálně, pokud by se 4ka byla ochotna domluvit, aby někdo zjišťoval čísla občanek a další nesmysly, které na Slovensku požadují. Také by musel někdo vymyslet, jak přesně to dělat. Jednak se domluvit ale nebude nejspíš snadné a možné. Je i možné, že o tento typ zákazníků zatím tolik nestojí. Kdyby stáli, tak by zasílali SIM do zahraničí sami.

Ono totiž ne vše, co 4ka a podobní nabízí, se jim musí vyplácet. Často mohou i prodělávat, ale v rámci reklamštiny jen tiše trpí. Dost možná mají nejraději zákazníky ve své vlastní síti.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od xtonda »

Abych se vrátil k tématu, ta nabídka od Vodafone je taková zajímavá. Ty ceny bez úvazku jsou tak absurdně vysoké, že je skoro nemá cenu uvažovat. Pokud spočítám cenu bez závazku a cenu se závazkem a pokutou, tak už při využívání služby 5 měsíců vyjde levněji vzít to se závazkem a zaplatit pokuty než platit plnou cenu. Jediné co to omezuje je krátkodobé použití třeba na prázdniny

Naopak cena se závazkem je celkem slušná a ta pro stávající zákazníky ještě lepší. 10 GB za 700 / 550 s možností rozdělit to na 4 SIMky není úplně marná nabídka.

Každopádně Vodafone je už celkem dlouho na data nejdražší, 10 GB za 999 Kč a data navíc 1 GB za 99 Kč co platilo předtím bylo suverénně nejdražší.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od xtonda »

A ještě ke 4ka. Ceny za internet v jejich síti jsou zajímavé, to je dáno tím, že je to 4. operátor na trhu a potřebuje se prosadit. Tomu ale odpovídá i poměrně sporadické pokrytí LTE, čili mobilita je poměrně omezená.

A ta cena 4 centy (cca 1,08 Kč) za 1 MB mimo jejich síť už není zajímavá vůbec, to je tady naprosto běžná cena za počítaná data. Takže mi uniká proč by si někdo v ČR kartu 4ka pořizoval.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od 5uch »

Zdá se, že VF připravuje nový balíček internetu pro uživatele s menší spotřebou:

Internet na měsíc 100 MB za 49 Kč.

"Omylem" se mi nedávno (a dočasně) tahle možnost objevila v internetové samoobsluze (k tarifu Odepiš).
Podle vyjádření VF šlo o chybu - "únik" připravovaných služeb.
Otázka je, pro koho všeho tahle nabídka bude (typuji majitele jiných než "neomezených" Red tarifů, které už internet obsahují v základu; a možná i pro předplacenky).

Cena za MB je slušná. Asi se ale počítá s tím, že většina lidí s malou a příležitostnou spotřebou takový balíček nevyčerpá.
Každopádně je to výrazně lepší nabídka než mít net 50 MB na týden za stejných 49 Kč nebo dokonce 25 MB za 25 Kč na jeden den.


Jo, zda někdy někdo udělá skutečně prozákaznický tarif s účtování dat, SMS a provolaných minut podle skutečné spotřeby - po malých jednotkách a s dynamickými množstevními slevami pro lidi s větší spotřebou a stropem pro ty největší spotřeby. Hm, asi nikdy. :twisted:
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od cizo »

xtonda píše:A ještě ke 4ka. Ceny za internet v jejich síti jsou zajímavé, to je dáno tím, že je to 4. operátor na trhu a potřebuje se prosadit. Tomu ale odpovídá i poměrně sporadické pokrytí LTE, čili mobilita je poměrně omezená.

A ta cena 4 centy (cca 1,08 Kč) za 1 MB mimo jejich síť už není zajímavá vůbec, to je tady naprosto běžná cena za počítaná data. Takže mi uniká proč by si někdo v ČR kartu 4ka pořizoval.
Užitečnost Štvorky vidím pro krátkodobé výlety po různých zemích EU, je to asi nejlepší volba pro datový roaming, ale vhodné i pro hlasový. Stačí mít nabitou kartu a když si usmyslím, že za hodinu se vydám za hranice, nemusím vůbec nic řešit. Cena 4centy/1MB je pro menší objemy příznivá. Pro týdenní cestu po EU je pak docela výhodná SIM AldiTalk (prodává německý Aldi), balík 500MB/týden je bratru za 4,99€ ( https://www.alditalk.de/internet-prepai ... on-ausland ). Kartu je však třeba zaregistrovat na existující německou adresu (např. přes internet).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od helmut.niederman »

K té 4Ka, mám v plánu na počátku příštího roku vyrazit do Žiliny, myslíte, že mi prodají na českou občanku jejich předplacenou SIM kartu v Žilině ? :idea:
jorgos
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. bře 2014 13:22:12

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvek od jorgos »

helmut.niederman píše:K té 4Ka, mám v plánu na počátku příštího roku vyrazit do Žiliny, myslíte, že mi prodají na českou občanku jejich předplacenou SIM kartu v Žilině ? :idea:

na kterekoliv poste v SK (maji-li skladem) po predlozeni ceskeho OP pracovnice vyplni a vytiskne formular, ktery podepises a za 4eura ti proda SIM s kreditem 4eura s platnosti 16 mesicu.
dokonce mne dala vybrat s cca 15 cisel.
Odpovědět