nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
jbohac
Příspěvky: 7
Registrován: pon 24. zář 2012 16:28:12

nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od jbohac »

Pomáhal jsem s nastavením příbuzné. Má SIMku od mobil.cz, chce objednávat callback přes android aplikaci a nefungovalo to.
Pokusy jsem zjistil následující:
- objednání callbacku z aplikace nefunguje - objeví se "wait for callback" ale žádný příchozí hovor se neuskuteční
- objednání callbacku z webu odoriku taky nefunguje - žádný příchozí hovor
Na své lince má nastavený CLIP na to číslo, ze kterého chce volat callbackem. Napadlo mě, že by mobil.cz mohl blokovat příchozí hovory s "vlastním" číslem, tak jsem CLIP vypnul.
Poté obě metody fungovaly! Objednání callbacku z aplikace i z webu způsobilo příchozí hovor z veřejného čísla příslušné odorik linky.
Po opětovném zapnutí CLIP to opět nefunguje.
Zajímavé je, že callback objednaný prozvoněním na číslo 910111079 fungoval - i s CLIPem i bez CLIPu - což vyvrací mojí hypotézu, že to je tím, že mobil.cz blokuje příchozí hovory z "vlastního" čísla. Matné tuším, že callback odorik zkouší provést dvěma různými cestami - že by to jednou prošlo a druhou ne? A že by callback objednaný z webu/aplikace obě možnosti nezkoušel?

Ještě mě napadlo objednat callback z čísla *31*skutecne_cislo, a tím CLIP vypnout pro ten příchozí hovor - ale přes web to hlásilo že je číslo ve špatném formátu, a zmobilní aplikace to žádnou chybu nehlásilo, ale k příchozímu hovoru nedošlo. Zkoušel jsem i #31#, nepomohlo.

Nějaké rady co ještě zkusit? Mít zapnutý CLIP je pro ni důležité - schválně si pořídila mobil.cz, kde mají pomalý internet zdarma, s tím, že na callback přes odorik to bude ideální řešení a že to bude její primární způsob volání - a při tom samozřejmě chce, aby volaný viděl její mobilní číslo.

Díky!
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od Pitomec »

Na callback u Odoriku je ideální řešení SIM Odorik, protože není ani potřeba internet (a vůbec nějaký chytrý telefon), stačí jenom dát *0 za volaným číslem a callback se iniciuje automaticky. To jenom tak na okraj :)
Obrázek
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od LubosD »

Pitomec píše:Na callback u Odoriku je ideální řešení SIM Odorik, protože není ani potřeba internet (a vůbec nějaký chytrý telefon), stačí jenom dát *0 za volaným číslem a callback se iniciuje automaticky. To jenom tak na okraj :)
O téhle funkci se mi nepodařilo nic najít a ani mi to zdá se nefunguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Omlouvám se, byla to mnou zanesená chyba dnes večer, kdy jsem se snažil chování pozměnit kvůli jedné paní, které to vrací vždy obsazeno, pokud volá na její telefon její vlastní číslo. Možná to dělá její iPhone, ale nezdá se, protože to vrátí už za necelou vteřinu a to mobilní síť, myslím, tak rychlá není.
Výsledek byl, že jsem to pro objednávání přes web a API pokazil v případě, že volaný i volající je stejné číslo.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od Pitomec »

LubosD píše:
Pitomec píše:Na callback u Odoriku je ideální řešení SIM Odorik, protože není ani potřeba internet (a vůbec nějaký chytrý telefon), stačí jenom dát *0 za volaným číslem a callback se iniciuje automaticky. To jenom tak na okraj :)
O téhle funkci se mi nepodařilo nic najít a ani mi to zdá se nefunguje.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=1637
Obrázek
jbohac
Příspěvky: 7
Registrován: pon 24. zář 2012 16:28:12

Re: nefunguje callback na mobil.cz kvůli CLIP

Příspěvek od jbohac »

Potvrzuji, že už to funguje, díky xsouku04!
Odpovědět