Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od kejikl »

Nesetkal jste se někdo se závadou, kdy sluchátko položené v nabíjecí kolébce po tom co ho vezmu do ruky a chci volat zkolabuje z důvodu vybití?
Pokud dám sluchátko zpět, začne se nabíjet a nějakou dobu vše funguje.
Vypadá to, jakoby sluchátko nepoznalo, že je vybité a nedalo pokyn k nabití.
Baterie jsou rok staré Sanya. Pokud je hodím na "chytrou" nabíječku z Lidlu, baterie nevyhodnotí jako vadné a normálně je nabije za cca. hodinu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od Pitomec »

Takhle mně asi před 2 roky zdechnul A580 IP. Tvářil se, že nabíjí, ale nic. Baterie vyzkoušeny snad 3 páry bez efektu. Tak jsem koupil A510 IP (u něho zase cca po měsíci zdechlo sluchátko, teď tam mám ekvivalent A540H a zatím v pohodě).
Obrázek
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od watslaw »

Mě to asi před rokem dělal C530 IP. Když jsem baterku nabil v externí nabíječce, vydrželo sluchátko mimo nabíječku déle, než v telefoní nabíječce (tam se docela rychle vybíjela).
Úspěšně reklamováno, od té doby bez problému.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od xsouku04 »

Kontak mezi nabíječkou a sluchátkem je bez problémů? Můj názor je, že nabíjecí schopnost levnějších Gigaset sluchátek jsou nic moc. Panasoniky jsou na tom lépe.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od MaT »

Mám C610IP a občas mě to takhle zlobilo také. Ve sluchátku jsou dva AAA akumulátory, dřív jsem používal nějaké co snad byly dodané přímo s tím Gigasetem, pak myslím nějaké GP, teď už tam nějaký ten rok mám Eneloopy, ale zlobilo to myslím i s nimi. Řešil jsem to obvykle tak, že jsem ty baterie hodil do externí nabíječky (takové nějaké chytřejší, umí udělat i to, že ty baterie nejdřív vybije, má nějaké "refresh" cykly a podobně). Někdy to vypadalo, že to nepomohlo, ale posledních pár měsíců až rok snad bez problémů a to jsem nějaké delší hovory myslím měl, ale jsou i měsíce, kdy ten telefon ze základny ani nevyndám...
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od kejikl »

Dnes ani po nabití externě, sluchátko nefungovalo. Koupil jsem nové nabíjecí baterky a uvidím. Prodavač mi potvrdil, že baterky stálý pobyt na nabíječce nemají rády a proto odchází mnohem dříve než by měly.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od Pitomec »

Inteligentní telefon/nabíječka si to snad umí pohlídat...
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od Kabek »

kejikl píše:.... Prodavač mi potvrdil, že baterky stálý pobyt na nabíječce nemají rády a proto odchází mnohem dříve než by měly.
To je svým způsobem zavádějící informace, bohužel. Především záleží na charakteristice "nabíječky". V telefonním sluchátku, u kterého se předpokládá, že je ve stojánku/nabíječce, je nabíjecí obvod "inteligentní" a při dosažení plného nabití se nabíjení samo přeruší, respektive to přejde do udržovacího režimu.
Na internetu je nepřeberné množství informací, jen si vybrat ty správné.... Např.:
https://www.paladix.cz/clanky/teoretick ... orech.html 8. odstavec
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od JPT »

Mě se to taky stává u C610IP. Stalo se to asi 2x za celou dobu (cca 5let?). Vždycky se volalo a začalo to pípat, že je vybito a sluchátko se vyplo. Po nabití byl ukazatel na max, ale po volání se to do pár vteřin zase vybilo a ukazatel byl hned na min. Nevím jak dlouho tam byly poslední baterie (v testeru vypadli vpohodě) ale po koupi nových, (které vypadaly v testeru uplně stejně) už je všecko zase vpohodě. Takže to je asi vybitýma baterkama (nulovou kapacitou). V manuálu se píše, že po prvním sformátování se může sluchátko do nabíječky odkládat pořád, ale jen tak jsem zkusil koupit spínací hodiny do zásuvky, jestli to při omezeném nabíjení nevydrží dýl. Jakože to nebude nabíjet po každém hovoru, ale jen jednou denně ten celý úbytek.
ZdePri
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. srp 2013 14:00:47

Re: Nefunguje nabíjení Gigaset 475IP

Příspěvek od ZdePri »

Stalo se mi to taktéž cca 2x s S67H a S68H, nové aku AAA to vyřešily. Jedu na obyč AKU z LIDLu (4ks za 80,-). Nabíječku mám zapojenou v master/slave zásuvkách: zapnuté PC = ručka se nabíjí.
Odpovědět