Email do SMS

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Email do SMS

Příspěvek od luky »

nepoužívá vůbec. Jde o "alarm", který nelze posílat přímo pomocí sms. Chodí jen z jedné adresy.....
cena třeba 0,59 Kč by nevadila.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email do SMS

Příspěvek od Pitomec »

Potřeboval bych něco, co funguje opačně, tj. abych SMS z mobilu mohl vysypat přes "někoho" do svého emailu. Samozřejmě počítám s tím, že bych za takto odeslané SMS platil.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email do SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Do mailu lze prý bez problému odeslat MMS stačí prý jako adresáta napsat email, do které by se mělo vejít více SMS či obrázek a vzhledem k tomu ani cena není špatná.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email do SMS

Příspěvek od Pitomec »

V telefonu se to tváří jako odeslané, ale nic. Ani to do emailu nepřijde a ani se nestrhne kredit z účtu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email do SMS

Příspěvek od Pitomec »

Tak pokrok - peníze za MMS to sežralo, ale do emailu nic nepřišlo.
Obrázek
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Email do SMS

Příspěvek od jlo »

Nevím, zdali vám to pomůže, ale funkcionalitu SMS -> e-mail zvládá Vodafone (přesně řečeno, ještě před pár týdny zvládal; momentálně nemám telefon s příslušnou SIM po ruce): odešle-li se SMS na číslo 2255 (za běžnou cenu podle tarifu), tak první řetězec znaků až do mezery se interpretuje jako e-mailová adresa, pokud první nemezerový znak je otevírací kulatá závorka, tak až po uzavírací kulatou závorku se to interpretuje jako předmět zprávy a zbytek jako text zprávy (myslím, že vždy jako text/plain, tj. HTML znaky a podobně to pošle „bez vysvětlení“). (Funguje-li to takto i u virtuálů v síti Vodafone, nevím.)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email do SMS

Příspěvek od Pitomec »

On to má i T-Mobile (https://www.t-mobile.cz/sms-e-mail), ale na Odorik to asi fungovat nebude.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email do SMS

Příspěvek od xsouku04 »

jlo píše:Nevím, zdali vám to pomůže, ale funkcionalitu SMS -> e-mail zvládá Vodafone (přesně řečeno, ještě před pár týdny zvládal; momentálně nemám telefon s příslušnou SIM po ruce): odešle-li se SMS na číslo 2255 (za běžnou cenu podle tarifu), tak první řetězec znaků až do mezery se interpretuje jako e-mailová adresa, pokud první nemezerový znak je otevírací kulatá závorka, tak až po uzavírací kulatou závorku se to interpretuje jako předmět zprávy a zbytek jako text zprávy (myslím, že vždy jako text/plain, tj. HTML znaky a podobně to pošle „bez vysvětlení“). (Funguje-li to takto i u virtuálů v síti Vodafone, nevím.)
Tostoval jsem to z naší SIM a SMS sms na číslo 2255 se nedaří odeslat. Klidně by to totiž fungovat mohlo s tím, že SMS by ale stála 2,5 Kč jako do zahraničí nebo na pevná čísla. Ale nejde to. Předpokládám ale že u Vodafone virtálů to fungovat bude.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email do SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Tak pokrok - peníze za MMS to sežralo, ale do emailu nic nepřišlo.
Testoval jsem to a mně email i s obrázkem a textem přišel. Přišlo to z emailové adresy 420799799XXX@noreplytoMMS.mvno-mms.com okamžitě po odeslání. Když vložím do pole pro příjemce email, můj android ihned změní typ na MMS.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email do SMS

Příspěvek od Pitomec »

Zkusil jsem to ještě dvakrát a výsledek je ten, že na email od Seznamu nedošlo nic (stejně jako včera) a na Gmail to naopak došlo hned (odesílatel identický, vyjma tel. čísla samozřejmě). Takže to asi Seznam někde zahazuje nebo to tam TM vůbec neposílá. Naštěstí tedy vyřešeno, potřeboval jsem jenom pár zpráv stáhnout mimo mobil, což se stalo :)
Obrázek
Odpovědět