Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Odorikar
Příspěvky: 13
Registrován: stř 19. dub 2017 12:54:41

Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Příspěvek od Odorikar »

Existuje, popř. bylo by možné zavést callback prozvoněním z jakéhokoliv čísla?

Příklad:

1. Z jakéhokoliv čísla prozvoním číslo 910 111 079
2. Zavolá mi Odorik a já si zadám své číslo linky + PIN
3. Odorik zkontroluje, jestli tam mám kredit a v kladném případě si vytočím jakékoliv číslo dle svých potřeb s tím, že hovor se účtuje z kreditu mé linky (ověřeno číslem linky + PINem v kroku 2)

Předem děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud číslo, z kterého budete chtít volat, znáte předem, použijte přednastavené zpětné volání. Kolonku "kam" nevyplňujte. PIN není třeba zadávat.
Je to tak historicky z dob, kdy volání na mobil do ČR bylo hodně drahé, a proto nebylo v našem zájmu volat někomu, kdo si s tím jen hraje a možná vůbec nezadá žádný PIN.
Odorikar
Příspěvky: 13
Registrován: stř 19. dub 2017 12:54:41

Re: Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Příspěvek od Odorikar »

Skvělé, děkuji.

Máte v plánu udělat do budoucna tuto službu pro krizové případy i z předem neregistrovaného čísla? Tzn. např. potkám někoho na ulici a potřebuji nutně volat, ale ten člověk má je 4 Kč kredit. Tak si prozvoním od něj Odorik, ten mi zavolá, zadám své číslo linky s PINem a pak číslo co chci volat a volám přes Odorika.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Odorikar píše:Skvělé, děkuji.

Máte v plánu udělat do budoucna tuto službu pro krizové případy i z předem neregistrovaného čísla? Tzn. např. potkám někoho na ulici a potřebuji nutně volat, ale ten člověk má je 4 Kč kredit. Tak si prozvoním od něj Odorik, ten mi zavolá, zadám své číslo linky s PINem a pak číslo co chci volat a volám přes Odorika.
Váš případ mi nepřijde moc typický. Tedy asi by neměl moc velké využití.
Odorikar
Příspěvky: 13
Registrován: stř 19. dub 2017 12:54:41

Re: Callback prozvoněním z neregistrovaného čísla

Příspěvek od Odorikar »

Tak hlavně asi by Odorik tratil, a to v případech, kdy by si z Vás někdo jen vystřelil a nezadal číslo linky. Pak byste museli "z vlasního" platit tento zbytečný hovor.

Na stranu druhou, v případě callbacku z pevné linky (822333444) je to taky zneužitelné, kdyby někdo chtěl, a tuto službu i tak provozujete.
Odpovědět