WebSocket - volání, video a vše kolem...

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od xsouku04 »

SAE prý blokují i odoričí webové stránky :) Jsme na blacklistu. Jiná možnost je zkusit použit nestandardní porty nebo IAX.
Chci se zeptat, jestli byste nemohli/nechtěli zveřejnit jednoduchý webový SIP klient, kde by bylo možné zadat SIP přihlašovací údaje libovolného SIP providera (nebo také vlastní pobočkové ústředny) a volat bez registrace přes zadaný SIP účet. Myslím, že byste pak rázem měli mnohem více testerů a část z nich by nakonec možná i trvale přešlo k Vám.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od helmut.niederman »

Já jsem to zjišťoval a důvod je prozaický, VOIP ve větší míře využívají různé teroristické buňky a pomocí VOIP se domlouvají na akcích, proto vlády tohle blokují. Slyšel jsem zlé jazyky, že se toto má časem dostat i k nám do EU, protože na VOIP nemají žádnou kontrolu narozdíl do mobilní telekomunikace. Dokonce se chystá blokace VOIP i v dalších zemí jako Turecko, Rusko. Uvidíme. Ale věřím tomu, že u nás k tomu nedojde. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Já jsem to zjišťoval a důvod je prozaický, VOIP ve větší míře využívají různé teroristické buňky a pomocí VOIP se domlouvají na akcích, proto vlády tohle blokují. Slyšel jsem zlé jazyky, že se toto má časem dostat i k nám do EU, protože na VOIP nemají žádnou kontrolu narozdíl do mobilní telekomunikace. Dokonce se chystá blokace VOIP i v dalších zemí jako Turecko, Rusko. Uvidíme. Ale věřím tomu, že u nás k tomu nedojde. :roll:
Důvod, proč to SAE blokují, je ten, aby mohli více vydělat na mezinárodních hovorech. Teroristy oni sami podporují třeba v Sýrii, tedy to pro ně není hlavní problém. :) V Turecku je nyní možné všechno, když tam mají nového diktátora. O tom, že by se mělo VoIP blokovat v Rusku nebo EU, jsem nikdy neslyšel. Podle mne je to nějaká fáma.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od RadimK »

helmut.niederman píše:Já jsem to zjišťoval a důvod je prozaický, VOIP ve větší míře využívají různé teroristické buňky a pomocí VOIP se domlouvají na akcích, proto vlády tohle blokují. Slyšel jsem zlé jazyky, že se toto má časem dostat i k nám do EU, protože na VOIP nemají žádnou kontrolu narozdíl do mobilní telekomunikace. Dokonce se chystá blokace VOIP i v dalších zemí jako Turecko, Rusko. Uvidíme. Ale věřím tomu, že u nás k tomu nedojde. :roll:
Urcite se nikdy zadne blokovani na urovni statu delat nebude, tomu neverim. To by ve finale museli zakazat vsechny messangery. Tohle je mozne nekde v Severni Koreji, snad tedy :-)
A i kdyby, tak lidi zacnou pouzivat WS technologii a tam uz se to musi blokovat na urovni webu.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od RadimK »

xsouku04 píše:SAE prý blokují i odoričí webové stránky :) Jsme na blacklistu. Jiná možnost je zkusit použit nestandardní porty nebo IAX.
Oni Vas fakt primo blokuji? No pane jo....cekal bych lecos, ale tohle ne.
xsouku04 píše: Chci se zeptat, jestli byste nemohli/nechtěli zveřejnit jednoduchý webový SIP klient, kde by bylo možné zadat SIP přihlašovací údaje libovolného SIP providera (nebo také vlastní pobočkové ústředny) a volat bez registrace přes zadaný SIP účet. Myslím, že byste pak rázem měli mnohem více testerů a část z nich by nakonec možná i trvale přešlo k Vám.
Když u nás je trochu problém, že my ten telefon máme svázaný s registrovaným uživatelem, každý uživatel má určitá práva[admin, manager, user] a práva na to, kam přistupovat.
Např. user nikdy nemůže přistupovat k tvorbě, úpravě hlasových diagramů. Dále je WebTelefon svázaný s příděleným vnitřním=PHONElix číslem=linka a pokud chce volat ven tak i veřejným číslem[geo, nomad].
A v poslední řadě k WebTelefonu se váže i CLIP na ověřené mobilní číslo anebo také CLIR tj možnost volat z WebPhone skrytě. Takže ono ač ten telefon vypadá velmi jednoduše těch vazeb je tam velmi mnoho.
O možnosti nahrávat, monitorovat hovory nebo CDR se netřeba zmiňovat.

Pro nás osobně by bylo jednodušší udělat pro Odorík to aby ten, kdo chce být spárován=registrován v PHONElixu a využívat mimojiné možností WebTelefonu aby pod svým účtem v Odoriku byla možnost vygenerovat token a poskytnout parametry uživatele. S tím, že pod daným účtem na Odoriku nebo konkrétní linkou by pak byli zobrazeny PHONElix parametry, případně ověřený URL díky kterému by se user Odoriku dostal do PHONElix účtu a nemusel provádět zcela novou registraci.
Ano něco takového si dost reálně dokáži představit. A pro obě strany by to nebyl technický problém.
Ale abychom vysekali WebPhone a udělali z něj modul, kde si člověk zadá SIP učet svého TELCO poskytovatele mě přijde složitější. Alespoň tedy pro nás ;-)
tomnx1
Příspěvky: 8
Registrován: pát 17. úno 2017 21:08:57

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od tomnx1 »

Dobrý den,
je prosím nějaký pokrok ve Vaší verzi WebSocket video telefonu ?
Např. chat, video místnosti, nahrávání videa nebo jiné.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od RadimK »

tomnx1 píše:Dobrý den,
je prosím nějaký pokrok ve Vaší verzi WebSocket video telefonu ?
Např. chat, video místnosti, nahrávání videa nebo jiné.
Pripravuje se podpora video mistnosti asi max. 6 mistnosti najednou a anonymni pristup.
Pripravuje se podpora chatu a integrace video/konference/sdilena plocha call mezi uzivateli.
Mezi zajimave funkce asi bude patrit: posilani souboru, pdf/doc/xls viewer, prohlizec obrazku/videa/audia, spravce souboru, sledovani GPS polohy kamaradu v kontakt listu[v pripade, ze pouzivaji nas android komunikator a dali souhlas], skupiny, code editor, automaticky odkaz na nahravky souboru a prepisy, prolinkovani se statistikami, synchronizace lokalniho kontakt listu z mobilu do WP aj.
Realne, vetsina vlastnosti asi konec prazdnin, zacatek zari.
Prvotni nastrel.
Prvotni nastrel.
wp.png (119.49 KiB) Zobrazeno 6069 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WebSocket - volání, video a vše kolem...

Příspěvek od xsouku04 »

Tak děláme vlastní pokusy s WebSocket. Zatím jen anonymní hovory z internetu na jakékoli odorik číslo nebo SIP jméno.

Viz nové vlákno.

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4234

Používáme https://sipjs.com/.
Odpovědět