Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Jirka74

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od Jirka74 »

Ceny za internet v ČR se mi zdají přemrštěné. Chtěl jsem se jen zmínit, že třeba ve Španělsku používám virtuálného operátora. Platím měsíčně 8,35€ (asi 220Kč s DPH) za 1,50Gb dat 4G. Při hovoru do 20 min platím jen spojovací poplatek 0,18€ (4,80Kč s DPH). Nabízí mi za 19,90€ 10Gb dat a 5001 Min. hovorů měsíčně. To bych ale už něvěděl co stahovat když mám ještě doma ADSL.
Používám Odorik pro volání do celého světa a posluchám také rádio. Chtěl bych Vám poděkovat za skvělou službu. Jste jedničky.
Uživatel

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od Uživatel »

Bude stále nutné pro využívání roamingu v zemích EU podepisovat Dodatek ke smlouvě? Děkuji za odpověď
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od LubosD »

Hádám, že asi nejde si před odjezdem na dovolenou "pozastavit balíček", v EU platit dle prosurfovaného a pak se zase k již zaplacenému balíčku vrátit, že?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

Uživatel píše:Bude stále nutné pro využívání roamingu v zemích EU podepisovat Dodatek ke smlouvě? Děkuji za odpověď
Bohužel. Mění se jen cena ne způsob, jakým roaming funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

LubosD píše:Hádám, že asi nejde si před odjezdem na dovolenou "pozastavit balíček", v EU platit dle prosurfovaného a pak se zase k již zaplacenému balíčku vrátit, že?
Jestli se něco nezmění, tak je to bohužel tak. Balíček v roamingu nelze pozastavit. Jediná možnost je si koupit takový balíček, aby do doby, než vyjedete, byl téměř celý spotřebovaný.
A hlavně, pokud Vám balíček v roamingu dojde, nekupujte si další, ale přepněte se na data účtovaná po MB. Balíček si můžete koupit až po návratu do ČR.

EU totiž nařizuje, že data v raomingu se musí spotřebovávat z domácího balíčku. Pokud by ale zákazník dal vysloveně souhlas, může to být i jinak. To ale zatím bohužel nejde nastavit.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od helmut.niederman »

Jirka74 píše:Ceny za internet v ČR se mi zdají přemrštěné. Chtěl jsem se jen zmínit, že třeba ve Španělsku používám virtuálného operátora. Platím měsíčně 8,35€ (asi 220Kč s DPH) za 1,50Gb dat 4G. Při hovoru do 20 min platím jen spojovací poplatek 0,18€ (4,80Kč s DPH). Nabízí mi za 19,90€ 10Gb dat a 5001 Min. hovorů měsíčně. To bych ale už něvěděl co stahovat když mám ještě doma ADSL.
Používám Odorik pro volání do celého světa a posluchám také rádio. Chtěl bych Vám poděkovat za skvělou službu. Jste jedničky.
Já byl teď v Polsku a koupil jsem si předplacenky T-mobile, Play, a PLUS a myslím si, že by to chtělo zde v tomto fóru zvláštní vlákno a recenze k nim, každopádně se těším na zrušení roamingu až budu moci využívat jejich služby zde v ČR. Je jen velká škoda, že zde při granicách má velmi slabý signál T-mobile, naopak nejčastěji se mi v seznamu vyhledávaných sítí zobrazuje Play a Plus, málo už Orange a T-mobile.
Nabídka balíčků T-mobile a předplacená karta Play
Nabídka balíčků T-mobile a předplacená karta Play
T-mobile_Play.jpg (26.73 KiB) Zobrazeno 6867 x
Karta Play + T-mobile
Karta Play + T-mobile
IMG_1216.JPG (42.44 KiB) Zobrazeno 6866 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

Zamýšlené znění uvítací SMS zprávy v 1. zóně roamingu:
1.zona roamingu - plati balicky a ceny jako v CR. Data bez balicku jsou levnejsi - jen 0,25 Kč/MB. Volani na 112 a nasi infolinku +420533533534 je zdarma.
Samozřejmě ještě bych mohl psát o tom, že levnější jsou i SMS jen 1 Kč a MMS jen 0,50 Kč, ale hovory "v síti" Odorik stojí 1,49, tedy jako do cizí sítě. A volání na číslo 800 nejspíš také zdarma nebude... Také budou nějaké roamingové balíčky. Ale nechci se do toho zamotat a chci, aby se to vlezlo do jedné SMS. Dlouhým textům hrozí, že je nikdo nebude moc číst nebude nebo nepochopí.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od 5icz »

To o drazsim volani na odorika bych tam dal, takhle ta smska neni pravdiva o to k horsimu pro zakaznika
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

5icz píše:To o drazsim volani na odorika bych tam dal, takhle ta smska neni pravdiva o to k horsimu pro zakaznika
Ok, změnil jsem to na:
1.zona roamingu-plati balicky a ceny jako v CR do cizi site.Data bez balicku jsou levnejsi-jen 0,25Kc/MB.Volani na 112 a nasi infolinku +420533533534 je zdarma
Uživatelský avatar
Dehumanizer
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10. pro 2016 17:38:48

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od Dehumanizer »

Ja nerozumiem tomu preco je v roamingu tretinova cena dat, aky to ma dovod?
Odpovědět