Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od osmdesát »

LubosD píše:Pro informaci - zkoušel jsem převádět faxy s SMS na pevnou do textové podoby a i když je ten text dobře čitelný, tak si na něm OCR dost láme zuby. Chtěl jsem si SMS na pevnou nechat posílat až na Gigaset...

BTW nešlo by přes API Odoriku umožnit posílání SMS s číslem pevné linky jako s odesilatelem?
Hm, zajímavé. To s tím OCR mě taky napadlo. Nějaký php skript by vykuchal z pdf tu bitmapu a v ní od určité pozice hledal znaky, které jsou vždy stejné a je jich omezená množina...
Pak jsem si řekl: Takového bláznění kvůli arogantnímu O2, které neumožní přenos sms na voip.
Přitom by stačilo, aby zpřístupnili to jejich sms středisko 1470/147 i zvně jejich pevné sítě. Já to zkoušel přes analogový siemens gigaset připojený přes voip adaptér, ale bohužel je to středisko nedostupné. Ve výpise to ukazovalo pokusy o spojení s tímto číslem, ale v trvání 0 sekund. Přitom to ukazovalo i minutovou cenu, asi 3 Kč/min, tzn. ceník odoriku s voláním na tato číslo nějako počítá.

S tím odesíláním identifikace odesilatele sms to bude stejné jako u mobilního čísla - problémy s možným zahazováním takto signovaných sms zpráv některými operátory.
Burian330
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. črc 2017 16:27:57

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Burian330 »

Technicky to asi možné je, musel by to chtít podporovat operátor (asi mateřský).

Ve Španělsku používám (tedy zejména před nástupem regulace roamingu) operátora Tuenti (http://www.tuenti.com). To je virtuální operátor, nicméně vlastníkem je mateřská firma Movistar. Ten má aplikaci pro Andoid i IOS, a ze všech těchto zařízení lze prostřednictvím aplikace Tuenti volat i odesílat SMS, a ve všech těchto zařízeních přijmu hovor i dostanu SMS. Prakticky když nejsem ve Španělsku je SIMka mimo telefon, ale všechny SMS dostanu i odešlu, i příimu hovor, když mi někdo volá...musím být logicky na internetu, stačí přes mobilní, nemusí být Wifi.

Je to něco, co by se tazateli určitě líbilo.

V ČR asi podobnou službu nabízí v tuto chvíli pouze Vodafone(má i Android aplikaci) a T-Mobile na podporovanyých zařízeních pod názvem Volání Wi-fi. Pak vám sms i hovor dojde, i když jste jen na Wifi bez signálu vlastního operátora.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od ondrej.nemecek »

osmdesát píše:Posílání příchozích sms zpráv ve formě do pdf převedeného faxu je možné jen u veřejných voip čísel.
Takže pokud mám u Odorika veřejné SIP číslo 910126*** a někdo mi tam pošle SMS, mohu si ji nechat poslat na mail jako pdf? K tomu stačí vyplnit
Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy v nastavení linky a také tam musím zadat Používat číslo jen pro fax? Bude pak linka fungovat pro normální volání?
LubosD píše:BTW nešlo by přes API Odoriku umožnit posílání SMS s číslem pevné linky jako s odesilatelem?
Koukám na API pro práci s SMS a je tam metoda pro výpis odeslaných a přijatých zpráv. To se tedy týká taky jen veřejných SIP čísel, tedy např. toho mého?
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od LubosD »

ondrej.nemecek píše:
osmdesát píše:Posílání příchozích sms zpráv ve formě do pdf převedeného faxu je možné jen u veřejných voip čísel.
Takže pokud mám u Odorika veřejné SIP číslo 910126*** a někdo mi tam pošle SMS, mohu si ji nechat poslat na mail jako pdf? K tomu stačí vyplnit
Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy v nastavení linky a také tam musím zadat Používat číslo jen pro fax? Bude pak linka fungovat pro normální volání?
Ne, není nutné zaškrtávat Používat číslo jen pro fax.

Předpokládám, že Odorik má na ústředně nastaveno, aby se všechny hovory z čísla 284001000 považovaly za fax, pokud je nastavena doručovací adresa pro faxy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od xsouku04 »

ondrej.nemecek píše: Koukám na API pro práci s SMS a je tam metoda pro výpis odeslaných a přijatých zpráv. To se tedy týká taky jen veřejných SIP čísel, tedy např. toho mého?
Týká se to mobilních čísel a též odesílání z webu. Ale obsah SMS tam není.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od xsouku04 »

LubosD píše:
Předpokládám, že Odorik má na ústředně nastaveno, aby se všechny hovory z čísla 284001000 považovaly za fax, pokud je nastavena doručovací adresa pro faxy.
Přesně tak.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Tak jo, už mi SMS odeslaná na SIP číslo přišla, skutečně je to jako fax na mail.

Původně jsem ale testovací SMS na to SIP číslo odesílal pomocí https://sms.sluzba.cz/ a odtud SMS nedošla.

Na mobilní číslo se SMS jako fax nepřepošle, to skutečně nefunguje.

Ano, líbilo by se mi to, co popisuje Burian330. Ovšem u Vodafone nebo T-mobile se kvůli tomu vázat nebudu...

Děkuji všem na informace, považuji to za uzavřené :-)
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od alfi »

helmut.niederman píše:
Kristovec píše:A to přesměrování SMS nejde technicky udělat,nebo je to neochota OPů ?
Je to technicky nemožné, a hlavně kdyby to šlo, tak by toho zneužívali podvodníci, šmejdi a hlavně žádný operátor na světě toto neumožňuje :idea:
Technicky to možné je - SMS vám můžou chodit přes API z/do libovolné aplikace. Ale nastaví vám to jen pro různé SMS connecty a manuálně, tj. si to podle toho nechají zaplatit, viz např. https://www.t-mobile.cz/podnikatele-firmy/hromadne-sms . A na takové číslo potom zase nejde volat, tj. pro domácí použití se to moc nehodí :-)
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Hafi »

Pitomec píše:
5uch píše:Asi ne řešení pro vás, ale teoreticky by mohla pomoci nějaká SMS brána operátora.
VF mával (už nemá) Vodafone park. Tam byly vidět i doručené SMS (s malým zpožděním). Nevím, zda se tam objevovaly i ty, které ještě nebyly doručeny (nedostupný telefon).
Nějakou trochu lepší SMS bránu má i TM. A také nevím, zda zvládá ukazovat i doručené SMS.

Každopádně - se SIM Odorika se vás to netýká.
Bohužel ne, chtěl jsem to kdysi využívat na SMS kódy z banky, ale nešlo to. V Parku se to ukázalo až po doručení na mobil.
To není pravda. Přinejmenším běžné SMS z jiného čísla se do Parku doručily normálně (ano, možná s nějakým zpožděním, možná i delším - koukal jsem na to, když jsem byl déle v horách a nebyl signál, tedy jsem to stejně viděl až po návratu do civilizace po několika dnech. Na telefon nakonec třeba nedošly vůbec (z důvodu vypršení platnosti) a odesílateli případně došlo i info o nedoručení, přesto ve VF parku byly. Tj. bych řekl, že technické řešení nemůže být pro operátora (ne virtuálního) nějak komplikované.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Příjem SMS na SIM číslo jinak než mobilem

Příspěvek od Pitomec »

U mě to bylo jak popisuju. Každopádně i kdyby se SMS doručily bez ohledu na mobilní telefon, ale se zpožděním, tak je zrovna u potvrzovacích kódů z banky nelze použít, protože tyto kódy mají omezenou platnost (tuším 10 minut).
Obrázek
Odpovědět