Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od soustruh »

Dobrý den,
již poněkolikáté (během posledních 14 dnů asi potřetí) se mi stalo, že se mi volající nemohl dovolat a přišla pouze SMS o zmeškaném hovoru. Telefon mi přitom jen ležel na stole v kanceláři, nijak jsem se nepohyboval. Minimálně v posledních dvou případech (včera a dnes) jsem v danou dobu určitě neměl ani puštěné datové přenosy. Mám dual SIM telefon Nokia 3, ale používám pouze jednu SIM kartu. Může to souviset s tím, že jsem MicroSIM kartu ručně ostříhal do tvaru NanoSIM, nebo to na to nemůže mít vliv, když jinak normálně volám a nemám ani problémy se signálem?

EDIT: Právě se mi to stalo znovu, dnes tedy v 10:52 a 11:20, protistrana je také SIM karta Odorik.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od Kristovec »

Napište ID hovorů,podle toho to oni dohledají.
Stříhání SIM nevadí,leda byste zajel do plíšku. To jsem kdysi taky měl,z mini na micro, ještě staré karty.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od soustruh »

Díky za tip! Do plíšku jsem právě malinko zajel, jinak by se mi tam nevešla, je to stará karta typu Mini/Micro, ne novější typ Mini/Micro/Nano, takže i jen samotný plíšek byl větší než potřebný rozměr.

S těmi hovory si nejsem jistý, ve výpisu vidím v danou dobu jen SMS zprávy z čísla 003310 (nic takového mi nedorazilo) a vždy o sekundu poté SMS z čísla mojí ženy, to už je to oznámení o zmeškaném hovoru.

ID jsou:
216289782 – 14.07.2017 10:52:00 – 003310
216289806 – 14.07.2017 10:52:01 – manželka
216296590 – 14.07.2017 11:20:59 – 003310
216296579 – 14.07.2017 11:21:00 – manželka
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

Mně se to stalo včera také o pár hodin později než vám. Volal jsem a dotyčná, přestože byla doma na obvyklém místě, říkalo to, že je nedostupná. Téměř ale okamžitě mi volala zpět s tím, že došla SMS o zmeškaném hovoru. Tedy dostupná byla.
S lokalitou ani telefonem nikdy dříve nebyl problém. Tedy můj názor je, že se technici v T-mobile nejspíš nějak hrají a způsobují tyto problémy.

Co jsem se setkal v minulosti, tak kromě nedokonalostí v síti T-mobile to může být způsobeno i telefonem (např. Iphone občas potřebuje restart) nebo lokalitou. Či kombinací telefon a lokalita, kdy jistý konkrétní telefon zlobí jen v jisté lokalitě, kde např. není moc dobrý signál a on se z toho po nějaké době kousne. (byl to hloupý telefon)
Pokud se to ale s daným telefonem a v dané lokalitě nikdy nestávalo, vypadá to interní problém T-mobile.
Příchozí hovory vůbec nejdou přes nás, tedy mělo by být stejně spolehlivé jako jakýkoli jiný hovor do sítě T-mobile.

Mobilní operátoři mají obecně mnohem častější technické potíže, než o čem se veřejní ví a píše v médiích. Někdy i různé záhadné a dlouhodobé.
Např. u T-mobile nebyl signál několik dní v celé větší vesnici, první den to jen popírali...
Vodafone zase jednu dobu posílal falešné obsazeno, i když volaný uživatel obsazeno vůbec neměl.
Pak jsou zde poruchy typu volaný účastník nedostupný nebo přerušující se hovory. ... Člověka nepřekvapí, že mu několikrát do roka spadne hovor. Říká si, že to je třeba špatný signál nebo mu blbne telefon. Ale ono je to často hromadný jev v danou dobu.
corpcz
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. črc 2017 7:19:20

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od corpcz »

Dobrý den, poměrně často se mi stává, že se mi někdo nemůže dovolat, pak příjde jen sms o zmeškaném hovoru. Příjde mi, že se sim odhlasí a potom trva, než se zase přihlásí na síť. Telefon leží na stole, kde signál je bezpečně dobrý a nejde se dovolat. Tady např včrejší problém (ID sms o zmeškaném hovoru) 217893450, 217893439. Děkuji za ochotu řešení.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od Kabek »

Přečtěte si tento článek. Možná i to může být důvod problému...
http://mobil.idnes.cz/kapacity-mobilnic ... 6_mob_tech
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostupnost pro volání + SMS o zmeškaném hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Přečtěte si tento článek. Možná i to může být důvod problému...
http://mobil.idnes.cz/kapacity-mobilnic ... 6_mob_tech
To by opravdu mohlo být vysvětlení. Že se nedařilo dovolat, protože ona 2G BTS mohla mít všechny hovorové kanály obsazeny, zato SMS přijít mohla. Bohužel nezbývá, než se zeptat na T-mobile. Nemyslím si ale, že budou chtít různé neduhy, nedokonalosti a chyby jejich sítě nějak rozebírat. Dotaz jsem položil, uvidíme, co odpoví.
Pokud se jedná jen o dočasné selhání sítě, bylo by rozumné tam dát jinou hlášku než pro případ nedostupnosti. Ale to by více upozornilo na onu nedokonalost.

Samozřejmě něco jiného by to bylo, kdyby se tak dělo soustavně např. více jak v 10% případů. I tak je ale třeba nejdříve vyloučit problém mobilu a jedné lokality.

Osobně si myslím, že velké mobilní společnosti považují několik procent selhávajících hovorů stále za dobrý stav.
V ČR byla kdysi kvalita sítě velmi dobrá, zatížení malé a s potížemi jsme se nesetkávali. Dnes má ale neomezený tarif kdekdo a k posilování pokrytí nedochází tolik jako ke zvyšování zatížení (to je moje dedukce - soudě např. podle kvality signálu ve vlaku - za patnáct let pořád stejná), tedy nejspíše je nutné si zvykat na to, že se občas nějaký hovor nezdaří. V zahraničí to byl vždy celkem běžný stav dokonce i u pevných linek.

Odpověď s T-mobile: nejvetsi pravdepodobnosti se bude jednat o problem v konkretni lokalite, nebo kombinace tel. pristroj / lokalita
Dále případně chtějí vyplnit podrobný formulář. Tedy má smysl to řešit, jen když se to více opakuje a telefon byl vyloučen.
Odpovědět