Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

Papulin píše:Dobrý den,
posledních cca 7 dní mám problém s daty v ČR. Je to podle mě stejný problém jako před měsíci s týmobajlem, který upřednostňoval svoje zákazníky. Často restartuji data 10 minut dokola, dokud nenaskočí. Před pár dny jsem navyšoval datový balíček.

Stěžujte si u regulátora, tohle už je o nervy. Tohle je cílená dikriminace a nevěřím jejich odůvodnění.

Zdeněk Toman
Můžete prosím ten problém popsat? O stížnostech na špatně fungující data v ČR momentálně nevíme. Ano, velký problém byl cca před rokem, kdy to tak nějak fungovalo/nefungovalo, trval řádově měsíc, než to definitivně opravili, ale od té doby se ještě nikdy žádné potíže stejného typu nepotvrdily. Což naznačuje, že ve Vašem případě by to mohlo být něco jiného.

Jak se to přesně projevuje? Občas data jdou a občas ne? Ideální by bylo, kdyby se ozval ještě nějaký další jeden nebo dva lidé se stejným problémem, aby se to lépe dalo zkoumat. Ale o nikom nevím, přitom data používá na SIM Odorik.cz tisíce lidí.
Jaký máte telefon? Je to Windows phone?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od helmut.niederman »

Tento týden T-mobile má zase velkou odstávku o víkendu. Tak jestli tohle není cílené poškozování virtuálů, tak já jsem Yaldabaoth. :x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Tento týden T-mobile má zase velkou odstávku o víkendu. Tak jestli tohle není cílené poškozování virtuálů, tak já jsem Yaldabaoth. :x
Není. Už jsem to psal mockrát. Odstávka se týká i všech zákazníků T-mobile, co nemají předplacené služby. https://www.t-mobile.cz/odstavka
Papulin
Příspěvky: 8
Registrován: pát 30. čer 2017 18:35:42

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Papulin »

xsouku04 píše: Můžete prosím ten problém popsat? O stížnostech na špatně fungující data v ČR momentálně nevíme. Ano, velký problém byl cca před rokem, kdy to tak nějak fungovalo/nefungovalo, trval řádově měsíc, než to definitivně opravili, ale od té doby se ještě nikdy žádné potíže stejného typu nepotvrdily. Což naznačuje, že ve Vašem případě by to mohlo být něco jiného.

Jak se to přesně projevuje? Občas data jdou a občas ne? Ideální by bylo, kdyby se ozval ještě nějaký další jeden nebo dva lidé se stejným problémem, aby se to lépe dalo zkoumat. Ale o nikom nevím, přitom data používá na SIM Odorik.cz tisíce lidí.
Jaký máte telefon? Je to Windows phone?
Mám Android 6 (xiaomi Redmi 3S), problém registruji na stejných místech, kde to předtím fungovalo bez problémů (plný signál + Odorik.cz 3G na liště mobilu). Teď si uvědomuji, že stejný problém jsem měl před pár týdny v Polsku/Německu (Zhořelec, už si nepamatuji síť).

Problém je následující: Zapnu na telefonu data, po minutě čekání se nic nestane. Data vypnu/zapnu, dám tomu čas - nic. Takto to opakuji několikrát dokola, než se to podaří, občas to trvá až 10min., někdy to vzdám a už to ani nezkouším. Jakmile data naskočí, drží stabilně.
Před cca 3 týdny mi data naskočila do několika vteřin vždy bez problémů (symbol mob. dat na listě), od té doby jsem neměnil telefon, sim kartu ani místo výskytu. Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mám z T-mobile odpověď.
Píší:
Pro zadání problému potřebujeme tyto údaje ke každému číslu:
- Jaké balíčky mají zákazníci nastaveni v době problémů a aktuálně
- Zda se problém projevil v návaznosti po provedené změně balíčku nebo dokupu (po změně trvá asi 10 minut, než dojde ke korektnímu nastavení ve všech systémech, pokud se zkouší zákazní připojit, tak se nepřipojí, doporučení techniků je mít data po tuto dobu vypnutá, pak je zapnout a zákazník by se měl přihlásit hned, není to vada, je to vlastnost technologie, nelze s tím nic dělat)
- Typ telefonu a SW
- Zda je zákazník připojen na LTE nebo jiné technologii
- Lokalita, kde se problém projevil
- Přesné časové údaje, kdy se problém projevil
Je to ona taktika - hlášení problému natolik zkomplikovat, aby si to všichni rozmysleli. Na druhou stranu některé ty údaje, co chtějí, mohou být opravdu nutné k tomu, aby se to dalo prošetřit.
Pokud byste nám tedy stížnost mohl upřesnit, pomohlo by to.

Co víme o jiném pravděpodobném případu.
Jedná se o telefon Microsoft Lumia 532 s Windows 10, trvale balíček 100 MB, bez LTE, lokalita - všude možně včetně Roamingu - problém je ale relativně vzácný, tedy nelze jej jen tak zopakovat, žádná změna nastavení se v době, kdy to zlobí, neprovádí, přesná doba, kdy to naposledy zlobilo není známá - přibližně poslední týden září v roamingu v Řecku.

Můžete prosím popsat také?
Papulin
Příspěvky: 8
Registrován: pát 30. čer 2017 18:35:42

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Papulin »

Upřesnění problému: Soustředím se poslední dny na detaily problému: Telefon se připojí k datovému spojení za několik minut, mezi 10. a 13. hodinou to trvá nejdéle, vyjmečně až 10 min. Problém pozoruji především v Liberci (čtvrť Doubí a Broumovská, kde se pohybuji nejčastěji), zaznamenal jsem ho i v německo-polském Zhořelci (kvůli navigaci jsem se opravdu 12 minut nehnul z místa, dokud data nenaběhla). Naposledy připojení stávkovalo dnes v 11:10.
Před každým pokusem mi na dipleji svítí "Odorik.cz 3G", balíček 150MB/měs, bez LTE (takže většinou připojeno přes H+).
Zařízení Xiaomi Redmi 3S (glogal verze s plnou datovou podporou), Android 6.1

Nedávno jsem měnil balíček z 100MB na 150MB.


V ostatní dobu naběhnou data většinou hned.

Díky, Zdeněk
Papulin
Příspěvky: 8
Registrován: pát 30. čer 2017 18:35:42

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Papulin »

Dobrý den,
výše zmíněný problém mám neustále. Data využívám především dopoledne a už mě to rozčiluje. Je možné někam zavolat, až se problém vyskytne? Abyste sledovali mojí sim kartu, proč se v daný moment nepřihlásí na data.

Díky, Toman
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Pitomec »

Za stovku bych na vyzkoušení koupil SIM Kaktus (což je taky T-Mobile), je tam bonus 500MB a LTE samozřejmě funkční (ta investovaná stovka se dá pak proměnit v dalších 500MB).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Za stovku bych na vyzkoušení koupil SIM Kaktus (což je taky T-Mobile), je tam bonus 500MB a LTE samozřejmě funkční (ta investovaná stovka se dá pak proměnit v dalších 500MB).
Myslím, že je to dobrý nápad Xiaomi Redmi 3S je dvousimkový telefon, pokud máte druhý slot volný, asi bych to fakt doporučil. Když Kaktus na stejném místě ve stejnou dobu zlobit nebude (předpokládám), je to pro nás podstatný hint. A pokud by náhodou zlobil také, je to také informace, můžete Kaktus prudit na jejich facebooku.
Pokud se Vám nechce sledovat bonusy a podivnosti Kaktusu, existuje i předplacený internet od T-mobile. https://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet
Za 299 Kč dostanete Giga a na využití máte celý rok. Jediná nevýhoda je, že zaokrouhlují data každou hodinu na 100 KB nahoru. (tedy pokud nějaká aplikace přenese v dané hodině jen třeba 3 KB, stejně zaúčtují 4 halíře)
Tedy mohl byste používat Odorik, dále problémy hlásit, ale jako záložní použít onen předplacený internet. Byl by to i přesvědčující důkaz pro T-mobile, že mají špatně něco se svojí datovou platformou pro virtuály.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od utx »

Právě jsem se dozvěděl o problému s roamingem u přítelkyně.

11. 10. k vám přenesla číslo od mobil.cz. Ve středu podepsala dodatek. Včera bylo konečně možné v nastavení aktivovat roaming. Tak jsem nastavil Evropa a okolí a Data zónu 1. Nyní mi vzkazuje, že ve Velké Británii se telefon nepřipojuje k žádné síti.
Odpovědět