Wifi router

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Wifi router

Příspěvek od k.hrdina »

Ahoj, potřebuji poradit s výběrem wifi routeru. Jedná se o pokrytí panelákového bytu, potřebuji min 4 Gbit LAN porty a jeden Gbit WAN a duální WIFI. USB3 by se také hodilo na připojení síťového disku. Cena do 2500 Kč. Zaujal mě Mikrotik RouterBOARD RB962UiGS a ještě zvažuji např. Xiaomi Mi R3P 2600Mbps Wireless Router Pro. Děkuji za vaše tipy a rady.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Wifi router

Příspěvek od jadu »

mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Wifi router

Příspěvek od mobilemanic »

Já bych rozhodně kopal za ten Mikrotik, jsou to zařízení s úžasným OS, který sám o sobě umí neuvěřitelné množství věcí (a většinu z nich opravdu dost dobře) - a navíc bývá výrobcem v aktuální verzi ještě několik let aktualizován (včetně vylepšování novými funkcemi).. Plus v ceně je nárok na upgrade myslím dvě Major verze dopředu - což znamená, že takové zařízení vám v klidu vydrží 10 let... Pokud vím, tak jiná takto levná zařízení toto prostě nenabídnou, to bývá bezpečnostní aktualizace semtam občas aby se neřeklo (když nastane nějaký opravdu závažný průšvih typu heartbleed) a nové funkce v žádném případě..
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: Wifi router

Příspěvek od Kurt »

Mikrotik, jednoznačně. Mluví za něj stabilita, možnosti konfigurace i podpora výrobce.
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Wifi router

Příspěvek od k.hrdina »

Nějaký další tipy, třeba na něco levnějšího s požadovanými vlastnostmi? Ten Mikrotik se mi zamlouvá, ale mám obavy z nastavení.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Wifi router

Příspěvek od alfi »

Já jsem koupil ASUS RT-AC66U B1 - sice mírně dražší, ale zase jde přeflashovat na open linuxové verze, kde člověk nezávisí na době podpory výrobce (s předchozím WL500gP+openwrt mám velmi dobrou zkušenost - a po cca 10 letech provozu šel "do důchodu" jen proto, že neumí 5GHz. Tak dlouhou podporu snad žádný výrobce nedělá..) Jsou i levnější ac, ale zase bez možnosti vlastního sw. Vyzkoušený mám i ASUS RT-AC51U, ale ten už nemá gbit porty :-) Poslední dobou bych využíl i víc ETH portů, ale to v podstatě nikdo nedělá..
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Wifi router

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
Odpovědět