Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Dnes mi volal nějaký předražený překupník a říkal mi, že se připravuje vyhláška, která bude nutit ty, co provozují wifi zdarma třeba v restauraci nebo hotelu, aby museli své uživatele nějak ověřovat. Např. SMS zprávou. Předpokládám, že hlavní motiv není bezpečnost (jsme totiž jednou z nejbezpečnějších zemí na světě), ale snaha omezit množství wifi hotspotů zdarma. Hádejte, kdo o to má zájem.
Informace je neověřená, ale předpokládám, že onen obchodník si to úplně nevymyslel. Dovedu si představit, že ti, co připravují onu vyhlášku, o hodně publicity nestojí.
Pokud ta vyhláška vejde v platnost, bude to mít jedno pozitivum. Wifi sítí ubyde a lidé nebudou za šíření wifi signálu riskovat onkologické a jiné nádory včetně rakovin. :D :)

Každopádně to bude zase nějaká Babišovina - však počkejte, až Zeman dá zelenou Babišovi a on se taky chopí moci tedy vlády, tak všichni včetně jeho voličů zapláčeme nad výdělkem ( výsledkem voleb ). Pokud to není Babišovina ale nějaká Brusselovina volovina EU, tak mne toto zase nepřekvapuje, protože je to součást strategie boje proti terorismu kde ve finále zvítězí Ilumináty staletími budovaný Nový Světový řád. :x
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xtonda »

xsouku04 píše:Kdyby dali třeba 10 GB za 200 Kč
Nejsprostší na tom je, že firemní zákazníci takovéto ceny mají.
antimonopol

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od antimonopol »

Mame neomezene za 180,- -vodafone a t-debile za 400,-.
Aby jste vedeli jak Vas sdiraj...
MOJE JMÉNO

VYŠŠÍ ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od MOJE JMÉNO »

Do dneška stačil dceři tarif 25MB, který sloužil jen pro komunikaci Whatsapp a FB a velmi nízká rychlost byla naopak žádoucí. Tuto změnu považuji za naprosto gigakrok zpět, ikdyž je mi jasné, že Odorik je v tom nevinně...
Operátoři jsou opravdu lumpové a už opravdu přestávám věřit tomu, že se to v brzké době zlepší.

Dotaz : jde nějak nastavit u účtování po MB snížení rychlosti na třeba max. 10kb/s ??
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VYŠŠÍ ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

MOJE JMÉNO píše:Do dneška stačil dceři tarif 25MB, který sloužil jen pro komunikaci Whatsapp a FB a velmi nízká rychlost byla naopak žádoucí. Tuto změnu považuji za naprosto gigakrok zpět, ikdyž je mi jasné, že Odorik je v tom nevinně...
Operátoři jsou opravdu lumpové a už opravdu přestávám věřit tomu, že se to v brzké době zlepší.

Dotaz : jde nějak nastavit u účtování po MB snížení rychlosti na třeba max. 10kb/s ??
Právě jsme dostali oznámení, že přechod na novou platformu bude nejspíš v první třetině dubna. Tedy poslední měsíc, kdy bude možné plně využít data i po FUP a menší balíčky, bude březen.
Poslali nějaké specifikace toho, jaké změny nás přesně čekají, tedy požádal jsem o upřesnění a pak to doplním.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: VYŠŠÍ ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
MOJE JMÉNO píše:Do dneška stačil dceři tarif 25MB, který sloužil jen pro komunikaci Whatsapp a FB a velmi nízká rychlost byla naopak žádoucí. Tuto změnu považuji za naprosto gigakrok zpět, ikdyž je mi jasné, že Odorik je v tom nevinně...
Operátoři jsou opravdu lumpové a už opravdu přestávám věřit tomu, že se to v brzké době zlepší.

Dotaz : jde nějak nastavit u účtování po MB snížení rychlosti na třeba max. 10kb/s ??
Právě jsme dostali oznámení, že přechod na novou platformu bude nejspíš v první třetině dubna. Tedy poslední měsíc, kdy bude možné plně využít data i po FUP a menší balíčky, bude březen.
Poslali nějaké specifikace toho, jaké změny nás přesně čekají, tedy požádal jsem o upřesnění a pak to doplním.
Je to tak, jak mi to řekl můj známej co pracuje u jednoho mobilního operátora. Balíčky 10 MB, 25 MB, 100 MB, nebo 300 MB, už nebudou nabízeny velkými operátory a tím pádem ani virtuály. Známej mi řekl, že zákazníci virtuálů budou na tom o něco hůře, než zákaznící síťových operátorů. Ale taky mi řekl, že INTERNET PO VYČERPÁNÍ FUPu BUDE KOMPLETNĚ ZASTAVENÝ BEZ MOŽNOSTI POUŽÍT NÍZKOU RYCHLOST bude v tomto roce povinné pro všechny virtuály a už by se nemělo stávat to, že by nějaký virtuál nabízel nízkou po FUPovou rychlost.

To co nejvíc nasere lidi, kteři málo využívají internet, je to, že mobilní operátor a možná i zbytek konkurenčních síťových operátorů budou chtě nechtě převádět všechny své zákazníky na nejvyšší datové tarify tedy v LETOŠNÍM ROCE BY MĚLA Z VĚTŠINY CENÍKŮ VIRTUÁLŮ I SÍŤOVÝCH OPERÁTORŮ ZMIZET NABÍDKA DATOVÝCH TARIFŮ ŘÁDOVĚ V DESÍTKÁCH mb a operátor se spíše zaměří na nejvyšší datové tarify. Budou už dostupné jen balíčky 500 MB, 1,5 GB, 5 GB

Toho nešvaru jsem si mimochodem všiml u operátora O2, který v tichosti a bez jakékoliv reklamní a inzertní kampaně zrušil nejnižší datové balíčky pro předplacené karty O2. Aktivovat lze jen ty nejvyšší datové balíčky 500 MB, 1,5 GB, 5 GB. Nejdou u O2 aktivovat balíčky 75 MB, 400 MB.
Inu, zákazník, který měsíčně spotřebuje od 0 do 400 MB není pro operátora žádoucí, naopak, ten kdo spotřebuje měsíčně u operátora 500 a více respektive nejníže 1,5 GB měsíčně a více ten je pro operátory žádoucím takový zákazník. A virtuálům budou taky nabízeny jen ty nejdražší a nejvyšší datové balíčky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VYŠŠÍ ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše: Je to tak, jak mi to řekl můj známej co pracuje u jednoho mobilního operátora. Balíčky 10 MB, 25 MB, 100 MB, nebo 300 MB, už nebudou nabízeny velkými operátory a tím pádem ani virtuály.
Balíček 150 MB a 300 MB ale zůstává. Spíše si myslím, že to bude tak, že ty menší balíčky nebudou moc výhodné. Důležité je, aby lidé utráceli prostě co nejvíce.
Na druhé straně by se zde mohly objevit zahraniční datové SIM. Regulovaná cena v roamingu je totiž pevně daná a bude klesat. Tedy nejsme úplně odkázání na to, co si ti tři velcí dohodnou.
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od rattkin »

prosím info k nějaké zahraniční datové sim.
nechtěl by odorik přejít k zahraničnímu operátorovi? kdyby jel za roamingové ceny, hned by přetáhl plno zákazníků.
Nějaký checkbox že jsem dlouhodobě v cizině a mám pouze řidiče a kuchaře by to nespravil?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

rattkin píše:prosím info k nějaké zahraniční datové sim.
nechtěl by odorik přejít k zahraničnímu operátorovi? kdyby jel za roamingové ceny, hned by přetáhl plno zákazníků.
Nějaký checkbox že jsem dlouhodobě v cizině a mám pouze řidiče a kuchaře by to nespravil?
Pokud jste dlouhodobě mimo ČR, data přes odorik můžete používat neomezeně, ale ne přes balíčky.
Cena 0,25 Kč/MB při menší spotřebě není vůbec špatná.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od alfi »

Dneska v druhé půlce opět cena dat v Otázkách V. Moravce (https://www.ceskatelevize.cz/porady/112 ... ce-2-cast/), ale v podstatě nic nového-konkrétního. Tentokrát to vypadá, že za vysokou cenu může dlouhé stavební povolování.
Za ten rok jen klesla koncová cena přímo u TM - s malou užívaností až pod 0,1Kč/MB (1-10 Kč za 1-100MB nebo 42 Kč/500MB, s bonusem za dobití dokonce jen 33 Kč/500MB = to už je sympaticky nízká cena, kde člověk neřeší, kolik toho reálně použije). Teď už jen, aby se to taky objevilo i ve velkoobchodní nabídce a ve větších balíčcích... :-)
Odpovědět