Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
JurassOd
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15. dub 2018 19:43:08

Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od JurassOd »

Dobrý den,

v ceníku uvádíte, že:

Internet - data 1 kB bez balíčku 0,25 Kč/MB (je to výhodnější než většina datových balíčků), máte-li datový balíček, čerpá se z balíčku stejně jako v ČR

Mohl bych si u vás pořídit roaming jen za tím účelem, abych měl takto účtovány data? Je to pro mě totiž výhodné, já nikdy nevím, jestli spotřebuju za měsíc 100MB nebo 1GB a toto by mi vyhovovalo. Má prosím používání roamingu v ČR nějaká úskalí?

Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

Roaming lze používat jen v zahraničí, ne v ČR. Jako důsledek je, že data v ČR bez balíčku jsou několikanásobně dražší než v roamingu 1. zóně. Používat to můžete bez omezení.
JurassOd
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15. dub 2018 19:43:08

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od JurassOd »

Tak to je opravdu škoda, v tom případě pro mě Odorik trochu ztrácí pointu. Myslel jsem, že si u vás budu moct účtovat jednotlivé MB, aniž bych si musel kupovat balíčky a řešit, jestli jsem ho zbytečně nedopotřeboval, nebo naopak jestli jsem ho nepřepálil. Samozřejmě za 0.69 nebo kolik to stojí za 1 MB bez balíčku to nechci.

Neplánujete zlevnit cenu za 1 MB, aby si uživatel nemusel kupovat balíčky? Protože přijde mi, že ty vaše data nejsou o nic lepší než to, co v coučasnosti nabízí T.mobile. Když už účtujete po vteřinách hovory, mohli byste mít i dobrou cenu za 1 MB dat (bez balíčku).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

Nemůžeme prodávat levněji než nakupujeme. Data za MB rozhodně zlevnit nemůžeme. Ale možná by to mohla řešit druhá datová sim.
Tady prodávají 500 MB za 38 Kč s platností rok, kupte si jich více, až data dojdou, tak SIM zahodíte a použijete další. Normálně by to mělo stát 200 Kč - asi je to nějaká dotovaná cena pro prodej se zařízením nebo něco takového...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od alfi »

JurassOd píše: Mohl bych si u vás pořídit roaming jen za tím účelem, abych měl takto účtovány data? Je to pro mě totiž výhodné, já nikdy nevím, jestli spotřebuju za měsíc 100MB nebo 1GB a toto by mi vyhovovalo. Má prosím používání roamingu v ČR nějaká úskalí
Děkuji
To je vedlejší důsledek EU regulace (aneb cena v EU roamingu je regulovaná a v ČR ne). Když si najdete někoho podobného Odoriku v okolních zemích, můžete za tuhle cenu roamovat v ČR :-)

Mimochodem, velkoobchodní cena dat v roamingu měla od ledna klesnout ze 7,7 EUR na 6 EUR za GB - projevilo se to někde?
"Od roku 2018 bude k 1. lednu každého roku maximální sazba za stahování dat postupně klesat, a to takto: 6 EUR, 4,50 EUR, 3,50 EUR, 3 EUR a nakonec 2,50 EUR v roce 2022." (https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_cs.htm)
rsaf
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. lis 2013 15:05:54

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od rsaf »

Je možné využít roamingová data i bez dodatku? Píše se, že při použití roamingu bez dodatku se zablokují odchozí sms a hovory, to mi nevadí. Nevím ale, co ta data?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

rsaf píše:Je možné využít roamingová data i bez dodatku? Píše se, že při použití roamingu bez dodatku se zablokují odchozí sms a hovory, to mi nevadí. Nevím ale, co ta data?
Data nejsou bez dodatku blokována.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
JurassOd píše: Mohl bych si u vás pořídit roaming jen za tím účelem, abych měl takto účtovány data? Je to pro mě totiž výhodné, já nikdy nevím, jestli spotřebuju za měsíc 100MB nebo 1GB a toto by mi vyhovovalo. Má prosím používání roamingu v ČR nějaká úskalí
Děkuji
To je vedlejší důsledek EU regulace (aneb cena v EU roamingu je regulovaná a v ČR ne). Když si najdete někoho podobného Odoriku v okolních zemích, můžete za tuhle cenu roamovat v ČR :-)

Mimochodem, velkoobchodní cena dat v roamingu měla od ledna klesnout ze 7,7 EUR na 6 EUR za GB - projevilo se to někde?
"Od roku 2018 bude k 1. lednu každého roku maximální sazba za stahování dat postupně klesat, a to takto: 6 EUR, 4,50 EUR, 3,50 EUR, 3 EUR a nakonec 2,50 EUR v roce 2022." (https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_cs.htm)
Je to velkobochodní cena, která se nutně vůbec nemusí promítnout do koncových cen. V každém případě to lépe umožní zahraničním operátorům lépe konkurovat domácím datovým nabídkám i v případě trvalého roamingu. Tedy lze předpokládat vznik nějakých datových celoevropských tarifů, které budou určeny pro celou EU. Hlavně pokud je spotřeba dat v rozsahu 0.1-3 GB, je to nezajímavější. Zatím ale o ničem zajímavém nevím.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Je to velkobochodní cena, která se nutně vůbec nemusí promítnout do koncových cen. V každém případě to lépe umožní zahraničním operátorům lépe konkurovat domácím datovým nabídkám i v případě trvalého roamingu. Tedy lze předpokládat vznik nějakých datových celoevropských tarifů, které budou určeny pro celou EU. Hlavně pokud je spotřeba dat v rozsahu 0.1-3 GB, je to nezajímavější. Zatím ale o ničem zajímavém nevím.
Dotaz byl hlavně na ten velkoobchodní ceník - změnil se od 1.ledna podle regulace? ;-) A nebo tam zase našli nějakou obezličku, aby se VO cena měnit nemusela..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití LTE přes roaming - pouze 0.25,- Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
xsouku04 píše:Je to velkobochodní cena, která se nutně vůbec nemusí promítnout do koncových cen. V každém případě to lépe umožní zahraničním operátorům lépe konkurovat domácím datovým nabídkám i v případě trvalého roamingu. Tedy lze předpokládat vznik nějakých datových celoevropských tarifů, které budou určeny pro celou EU. Hlavně pokud je spotřeba dat v rozsahu 0.1-3 GB, je to nezajímavější. Zatím ale o ničem zajímavém nevím.
Dotaz byl hlavně na ten velkoobchodní ceník - změnil se od 1.ledna podle regulace? ;-) A nebo tam zase našli nějakou obezličku, aby se VO cena měnit nemusela..
Obezlička spočívá v něčem jiném. I odorik jako virtuál má přístup k těmto regulací snižovaným cenám za data v roamingu. A to datových balíčccích. Pokud si koupíte datový balíček pro ČR a jedete do raomingu, virtuál jako Odorik musí data spotřebovaná v roamingu zaplatit znovu. Tedy data z balíčku spotřebovaná v roamingu vlastně T-Mobile dostane zaplacená dvakrát. Odorik je také nucen dotovat příchozí hovory v roamingu, které nejsou pro něj zdarma, pro koncového zákazníka ano. Celkově tak je pro virtuály provoz v roamingu ztrátový.
Nicméně bychom mohli nabídnout jen datové SIM bez balíčků pro EU za cenu jen o něco málo vyšší než je regulovaná + poplatek za aktivní SIM. Otázka, jestli by o to byl dostatečně velký zájem.
Podobně by to mohl nejspíš udělat pro ČR i jakýkoli jiný virtuál jinde v EU. Ale vypadá to, že všichni jsou příliš lakomí na to, aby něco zajímavého nabídli.
Odpovědět