Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A540 ?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A540 ?

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné vložit do sluchátka Gigaset A540 baterie AAA NI-MH s kapacitou 1000 mAH, jelikož ty co mi poslali z O2 mají jen 400 mAh a dlouho nevydrží, dnes jsem dobíjel a v 17 hodin byly plně nabité, avšak po 2 hodinách používání sluchátka se plně vybily a musím je dát do nabíječky. Když tedy použiji tu největší kapacitu 1000 mAH nepoškodí to telefon, nabíječku či při nabíjení samotné baterie ? Ve starém bezdrátovém telefonu jsem měl baterie AAA NI-MH 1000 mAH a když jsem telefon nepoužíval vydržel telefon i 6 dní v kuse, teď s nízkou kapacitou musím častěji nabíjet. :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od Pitomec »

Do sluchátka k A510 IP jsem dal baterie 1000mA (místo 800mA, které byly součástí) a po cca měsíci zdechla nabíječka. Možná náhoda, těžko říct...
Obrázek
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od o-k »

Dodrzel jste nabijeci postup pri prvnim vlozeni baterii? V navodu A510 pisou: vlozit baterky a nechat nabijet presne 8 hodin pred prvnim pouzitim. Predpokladam ze Vas typ bude na tom obdobne.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od EuroTEL *11 »

o-k píše:Dodrzel jste nabijeci postup pri prvnim vlozeni baterii? V navodu A510 pisou: vlozit baterky a nechat nabijet presne 8 hodin pred prvnim pouzitim. Predpokladam ze Vas typ bude na tom obdobne.
Ano dodržel, ale psali v návodu 4 hodiny ne o 8 hodin 8-) Ale je zajímavé, že od čtvrtka do teďka s tím telefonem nebylo nijak manipulováno ani nebylo z něj voláno a baterie zatím drží, stav je odhadem 99 %. To, že se mi ta baterie extrémně rychle vybila, přisuzuji k tomu, že sluchátko se neúspěšně vícekrát snažilo přihlásit k základně a mne pak došlo podržet tlačítko pagingu modrá dioda a tím mohlo dojít k velkému vybití energie.
Naposledy upravil(a) EuroTEL *11 dne pát 27. dub 2018 19:12:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pitomec píše:Do sluchátka k A510 IP jsem dal baterie 1000mA (místo 800mA, které byly součástí) a po cca měsíci zdechla nabíječka. Možná náhoda, těžko říct...
Tak to je v prdeli, protože doma máme zakoupené nahrádní baterie do starého bezdrátového telefonu, ještě koupeno v době, než nás přiměl O2 k pořízení IP telefonu a jak my teď ty baterie můžeme uplatnit ? Lístek od nákupky byl vyhozen, takže vrátit do prodejny bez paragaonu nepůjde :- ((

Ale volal jsem ( bohužel po pracovní době ) na jedno kontaktní mobilní číslo uvedeno na českých stránkách Gigasetu oni mají i e-shop atel-cz.cz a majitele tohoto čísla jsem zastihnul, jak si šel zaběhat po lese po pracovní době :D a ten mi řekl, respektive nedoporučoval 1000 mAh, že ta nabíječka je nastavená na slabší proud takže max. do 800 mAH ale řekl mi, že to mám zkusit je tam vložit, ale nedoporučoval to. Mohl bych tím poškodit sluchátko anebo nabíječku. Čili děkuji za varování, že to tam dávat nemám. Tedy jestli vám zdechla nabíječka tak je to způsobeno vysokým proudem na kterou není nabíječka stavěná. :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od Pitomec »

Na celém Gigasetu je kriploidní, že ta nabíječka má atypický konektor k základně sluchátka, takže se nedá jen tak vyměnit za cokoliv běžně prodejného (např. s obvyklým jack 2.1mm). Výrobce si prostě vytváří další kšefty.
Obrázek
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pitomec píše:Na celém Gigasetu je kriploidní, že ta nabíječka má atypický konektor k základně sluchátka, takže se nedá jen tak vyměnit za cokoliv běžně prodejného (např. s obvyklým jack 2.1mm). Výrobce si prostě vytváří další kšefty.
Ten starý bezdrátový telefon Panasonic, měl tu výhodu, že nabíječka byla součástí základny, teď to mám oddělené :x a zbytečně blokuji slot pro další elektrické zařízení, jelikož mám prodlužovačku a všech 5 slotů obsazených. Ale chtěl jsem si koupit přepěťovou ochranu, ale bohužel v Datartu nemají delší jak 2 metry a já potřebuji min. 4,5 metrů kabel :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od Pitomec »

U Gigasetu to logiku má, protože pokud se k základně připojuje víc sluchátek, tak to hlavně v kancelářských prostorách funguje tak, že je základna někde extra s dostupností signálu pro všechny a sluchátko má každý u sebe. Řešení základna+sluchátko dohromady měl třeba Grandstream DP715, nicméně u nových modelů už i tento výrobce přešel na systém Gigasetu, tj. extra základna a extra sluchátko.
Obrázek
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od achil »

Jak může odejít nabíječka? Proud přeci určuje ona. Pokud vyměníš akku za ten co má vyšší kapacitu, tak se bude nabíjet stejným proudem, akorát se k plnému nabití dostane za delší dobu. A menším proudem než na jaký je stavěná.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Okolik navýšit kapacitu baterií ve sluchátku Gigaset A54

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Teď jsem mluvil s pracovníkem O2 technického oddělení a ten mne ubezpečil, že mohu použít i baterie s kapacitou 1000 mAH že to nebude vadit, protože je prý stejně rozhodující napětí než proud, a že tedy to musí být baterie 1,2 V a o Ampéry ani tak nejde.

Tak teď jsem z toho na rozpacích. Každý mluví něco jiného. Je to asi to samé, jako když se sejde 12 stejných lékařů a každý má jinou diagnostiku nemoci. A přitom všech těch 12 lékařů studovali stejný medicínský obor. Takže komu mám teď věřit. Zaměstnanci O2 nebo tomu člověku z české sekce Gigasetu a prodejce Atel-cz.cz ? :cry:
Odpovědět