Dokupenie dat cez SMS

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:Zvláště ke konci měsíce, když to s daty vychází tak nějak akorát, bych to taky bral. Nechci další balíček dokupovat zbytečně, ale někdy neodhadnu, jestli to vyjde nebo ne. Celkem se mi líbila ta varianta s voláním na číslo zdarma, kde by to po chvíli ten balíček samo zakoupilo. Problém s voláním z kapsy by šlo omezit třeba tak, že by volající musel hovor ukončit např. během 5vteřinového období po přečtení té informace k balíčku, v případě delšího hovoru by k aktivaci balíčku nedošlo. V podstatě by těch čísel nemuselo být ani hodně, stačilo by jedno pro zapnutí dat s platbou za MB, což už by mi stačilo k výběru balíčku online. Hlasové menu by asi taky šlo, u SMS je vždycky blbé, že si musím pamatovat co a kam poslat.
To zní opravdu dobře. Mohli bychom přečíst informace o tom, co se aktivuje, a pak říci: "Pro aktivaci této volby zavěste nyní." A kdo se trefí do těch pěti vteřin, bude mít přepnuto. Kdo nezavěsí, protože si to např. rozmyslel, nebo volá omylem či z kapsy, bude mu vysvětleno, že pro aktivaci balíčku může zkusit zavolat znovu, případně jiné číslo pro jiný balíček (a bylo by možné i ta jiná čísla přečíst). Zdarma i z roamingu. Své číslo by nemusely mít všechny balíčky/dokupy, ale jen několik nejčastějších, tedy např. 150 MB, 300 MB.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04: a nebylo by lepší normální časem osvědčené DTMF??
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:xsouku04: a nebylo by lepší normální časem osvědčené DTMF??
To by muselo být na čísle 4488, protože jedině volání na tohle číslo máme za rozumnou cenu. To číslo není dovolatelné z roamingu, tedy stejně by muselo být ještě další číslo.
Číslo 4488 slouží i jako podpora, tedy na to by se musela asi přidat položka v tom hlasovém menu a ztížilo by se tak volání podpory a muselo by se platit i za dobu vyzvánění.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od Hafi »

Ideálně dva zvukové tóny, mezi něž by se musel ukončením hovoru trefit a pak ideálně potvrzující SMS o aktivaci. Omezené množství balíčků je možné, ale ať tam prosím je i přechod k účtování za kB. To může být nejekonomičtější varianta koncem měsíce a každému umožní vybrat si relativně levně balíček, který chce.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od alfi »

Včera jsem zase skončil bez dat - cca 10 večer, není komu volat, SMS o 80% a vypnutí nedorazila ani jedna(!), tj. jen z vlastního počítání telefonem poznám, v čem je asi problém. A ten jde navíc vyřešit jen hledáním Wifi nebo čekáním do rána.. Musím uznat, že tohle "vylepšení" datové služby se TMobilu fakt povedlo :-(
Jestli to bude SMS nebo hovor je nakonec jedno, jen ať už to konečně funguje :-) (SMS si dneska telefony pamatujou neomezeně, tj, stačí tu poslední na správné číslo nemazat a zopakovat)
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
me napada to udelat podobne jak koupit jizdenku v Brne prozvonenim. 3-4 cisla 910 jedno pro uctovani po KB dalsi pro tarify. S tim,ze by se hovor nezvedl a byl by tam po precteni hlasky timeout cca 10s, a kdyz by to polozil uzivatel, tak O.K., kdyz timeout tak CANCEL. A bude to zadarmo, at jste kdekoli.
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od nijel »

Taky mi před pár dny nedorazila SMS se spotřebovanými 80% dat. Bez dat jsem sice neskočil, protože jsem to tak nějak čekal, ale dokoupit jsem stihl na poslední chvíli. A to nemluvím o nepraktičnosti webu při použití z mobilu.

Mě by vyhovovala možnost automaticky přepnout z balíčku na počítaná data - dojdou data, přijde mi SMS a zapne se účtování po kB. Pokud vím, tak se to Odorik dozví s nějakým zpožděním, nicméně pořád vy to pro mě byla lepší situace než teď kdy skončím úplně odpojený. Dokud budu jenom na mobilu, tak budu online bez práce a až se dostanu k počítači, tak připadně můžu dořešit balíčky...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od alfi »

Dobrý den,
jak to vypadá s JAKOUKOLIV možností dokupu dat po vyčerpání balíčku = bez funkčních dat? Včera jsem opět skončil bez dat - SMS o 80% ani o vypnutí dat nedorazila (zase) ani jedna. Takhle je datová služba velmi nespolehlivá - uživatel musí pořád myslet na zadní vrátka, hlídat limity nebo hledat wifi :-( (plus to, že data přímo od TMobile jsou pořád levnější i jdou lépe dokupovat = není moc důvodů, proč datovat u Odoriku, natož to doporučit někomu dalšímu jako hlavního operátora)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od mobilemanic »

Hádám, že možnost +420 533 533 533 obvykle zafunguje dobře...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokupenie dat cez SMS

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Dobrý den,
jak to vypadá s JAKOUKOLIV možností dokupu dat po vyčerpání balíčku = bez funkčních dat? Včera jsem opět skončil bez dat - SMS o 80% ani o vypnutí dat nedorazila (zase) ani jedna. Takhle je datová služba velmi nespolehlivá - uživatel musí pořád myslet na zadní vrátka, hlídat limity nebo hledat wifi :-( (plus to, že data přímo od TMobile jsou pořád levnější i jdou lépe dokupovat = není moc důvodů, proč datovat u Odoriku, natož to doporučit někomu dalšímu jako hlavního operátora)
Že nepřijde žádná SMS, mohlo být myslím tím, že zbyla nějaká data z dokupu v minulém měsíci. Tato málo kdy užitečná kompliace může zůsobit právě tohle. Připravujeme možnost koupit balíček prozvoněním.
Odpovědět