Sdílená data

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
mil2house
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 01. pro 2011 8:55:15

Sdílená data

Příspěvek od mil2house »

Dobrý den.

Mám dotaz/návrh. Líbilo by se mi, kdyby šlo sdílet datový tarif s dalším Odorik číslem. Má druhá polovička nechce mobilní internet, ale občas by se jednorázově hodil, třeba na navigaci. A počítání dat po kb se mi nelíbí.

Určitě by šlo i zvednout cenu o nějaké to procento ke stávajícímu balíčku, když by šel sdílet. Co myslíte pane Soukup, bylo by to reálné?

Díky za odpověď. :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílená data

Příspěvek od xsouku04 »

mil2house píše:Dobrý den.

Mám dotaz/návrh. Líbilo by se mi, kdyby šlo sdílet datový tarif s dalším Odorik číslem. Má druhá polovička nechce mobilní internet, ale občas by se jednorázově hodil, třeba na navigaci. A počítání dat po kb se mi nelíbí.

Určitě by šlo i zvednout cenu o nějaké to procento ke stávajícímu balíčku, když by šel sdílet. Co myslíte pane Soukup, bylo by to reálné?

Díky za odpověď. :)
Bohužel datové balíčky nakupujeme jako balíčky velkobochodně a tam nic takového možné není.

Co ale nemusí být špatné, na data používat druhou SIM, tedy pokud to telefon umožňuje. https://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet
SIM má platnost rok po prvním použití. V praxi se tak GB na rok dá koupit i levněji. Nehodí se ale moc pro neustálé používání, protože data zaokrouhlují nahoru, tuším, každou hodinu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Sdílená data

Příspěvek od Pitomec »

https://www.eet-nejlevneji.cz/datove-si ... -internet/

Za ty prachy paráda, navíc z uváděných 500MB dat mně po registraci na webu TM naskočilo 1500MB.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílená data

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:https://www.eet-nejlevneji.cz/datove-si ... -internet/

Za ty prachy paráda, navíc z uváděných 500MB dat mně po registraci na webu TM naskočilo 1500MB.
Pro občasné spíše nepravidelné surfaře je to snad značka ideál. Jen musí mít ale volný slot na druhou SIM. Až kredit dojde, nebo SIM expiruje, prostě ji vyhodí a použijí novou. A to může být za měsíc nebo za rok. Za 38 Kč to není špatné.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Sdílená data

Příspěvek od Pitomec »

Nebo pořídit přenosný LTE modem s aku: https://www.softcom.cz/eshop/huawei-lte ... 12646.html
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sdílená data

Příspěvek od Kristovec »

Pokud jste často spolu,můžete si v mobilu zapnout Wi-Fi hotspot,vložit přístupové heslo do jejího telefonu,a ona se pak může připojovat přes Váš mobil i datový balíček.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Sdílená data

Příspěvek od evid »

Pro toho, kdo má mobil na 2 simkarty a nevadilo by mu, že by datovou měnit cca (max) co 2 měsíce,
tak je teď u Kaktusu akce "2 simky jen za stovku".
Tzn. každá karta vyjde na 50 Kč a je nabitá 100 Kč + je na ní jako dárek 500 MB na cokoliv a 250 MB na sociální sítě.
Ten "dárek" se spustí při aktivaci karty a po uplynutí 30 dnů (při vyčerpání balíčku dříve) se "zakoupí automaticky za tu stovku totéž na dalších 30 dnů.
Po uplynutí těch dvou období se karta vyhodí a dá nová.
Vyjde to na 25 Kč měsíčně (500 + 250 MB).
Karty se musí aktivovat do 17.5.2021 a dá se jich objednat více na osobu - vyzkoušeno objednávkou na 5 ks.
Tato akce už jednou byla, prodávali to v balení po 1 ks karty (teď po 2 ks).
mil2house
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 01. pro 2011 8:55:15

Re: Sdílená data

Příspěvek od mil2house »

Díky všem za rady. 2.simka je již obsazena, o wifi sdílení vím. Jde mi o to, když spolu nejsme. :) Nevadí, necháme to být...
Odpovědět