žraní baterie android

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

Zdravím,

chci se zeptat, mám MIUI 10 a je zde tedy omezená možnost ale přece zadat jen odchozí SIP hovory. To samé v cSipSimple programu. Ale všiml jsem si, že i když tu zadám jen odchozí hovory, v roletce je neustále registrován odorik. Tedy nevím proč - zřejmě tedy neustále je připojený a dělá si pingy na odorik? Zřejmě to trochu žere baterii ne? Myslel jsem že se mobil zaregistruje u odchozích jen když chci vytáčet.

Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: žraní baterie android

Příspěvek od xsouku04 »

V té roletce to myslíte na odorik webu? Registrace je zde jen pro příchozí hovory. Odchozí hovory nijak s registrací nesouvisí a je možné je provést i bez registrace.
Tedy pokud má někdo sip účet jen pro odchozí hovory, k registraci by nemělo vůbec docházet.

Ale možná je to jen jinak. K registraci dojde, jen po dobu, co máte program na popředí. To ničemu nevadí. Podstatné je jen, aby se registrace neobnovovala, když pracujete s jinou aplikací nebo když máte mobil jen tak v kapse a mohl by tam jen tak psát. To má teprve důsledky ve snížené spotřebě baterie.
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

Nene, mluvím o telefonu, v roletce vysouvací androidu a samozřejmě i když není program na popředí. Proto o tom píšu. I když mám jasně zadáno, že chci jen odchozí hovory, tak stále v roletce po stáhnutí svítí zeleně (tedy že je registrovaný) odorik jako poskytovatel.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: žraní baterie android

Příspěvek od xsouku04 »

thegrid píše:Nene, mluvím o telefonu, v roletce vysouvací androidu a samozřejmě i když není program na popředí. Proto o tom píšu. I když mám jasně zadáno, že chci jen odchozí hovory, tak stále v roletce po stáhnutí svítí zeleně (tedy že je registrovaný) odorik jako poskytovatel.
Divné. Jinak to, jestli je opravdu zaregistrován, zjistíte u nás na webu pod tabulkou, jak je uvedeno sip jméno a heslo.
Pro odchozí hovory není vůbec potře třeba být zaregistrován.
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

Ted jsem zjistil že to dělá i Zoiper program (druhý hned v pořadí nejznámějších programů) a dle anglické podpory to vypnout nejde. To mi hlava nebere. Díky za tip, zkusím to prubnout zda se to jen netváří. No každopádně budu hledat jiné programy :/
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

Přihlášení opravdu běží i když je nastaveno pouze odchozí :-(
Když program násilně vypnu, vypne se ikonka v liště - ale dle administrace Odoriku je přihlášení aktivní (zřejmě na pozadí) a navíc se mě dialer ani nezeptá zda chci vybrat SIP nebo SIM volání.
Pro mě docela problém musím říct.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: žraní baterie android

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

Diky zkusim. Zatim mam nativniho sip klienta (miui dialer) ale u něho musím ručně zadávat každý kontakt jako cislo@sip.odorik.cz
Kazdopadne ten není zbytečně online
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: žraní baterie android

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Co zkusit tento program? https://play.google.com/store/apps/deta ... wave&hl=cs
Ten jsem zkoušel a myslím, že vůbec volbu "jen odchozí" nemá. A jak jej jednou spustíte, bude se snažit pořád být přihlášeny, i když mu zavřete okno. Jediná možnost je ho zabít.

Pokud vím, CSIPsimple má tuhle volbu, co se jmenuje "outgoing calls only". cSipSimple > Settings > Easy Configuration is set to "use for outgoing calls only". To nastavení je ale společné pro všechny sip účty a není tak u nastavení SIP účtu ale v obecném nastavení. Jestli funguje, to nevím. U CSIPSimple také kdosi radil nevyplnit registrar, a pak prý nedojde k registraci ale volat jde.
Zoiper má na tohle téma také volby, ale nemusí fungovat. https://community.zoiper.com/2686/possi ... oing-calls

Integrofaný SIP v androidu má možnost SIP jen pro odchozí hovory, ten má ale i jiné problémy jako třeba falešné zvonění - během vyzvánění není přenášen zvuk a tak se nedozvíte, že má dotyčný vypnutý telefon.

A přitom naprostá většina lidí používá tyto programy jen pro odchozí hovory.
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: žraní baterie android

Příspěvek od thegrid »

No o té možnost "pouze odchozí" v průvodci cSipSimple jsem právě psal, samozřejmě je možnost zadána a stejně je vidět na odorik administraci že je program registrován. Registrer jsem také našel v anglickém foru, ale nechápu, kde to najít v programu, zřejmě v přehledu poskytovatelů SIP vypnout ikonku Odoriku.
Odpovědět