Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
pkuc
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. úno 2019 10:56:02

Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od pkuc »

Dobrý den,
lze nějak nastavit, aby odchozí hovor z linky, která má přiděleno jen nomadické číslo viděl volaný jako číslo geografické ? (né mobilní). Je potřeba kvůli tomu vlastně dělat nomadické číslo ? Nestačilo by pak jen číslo linky ?

Situace

Bude jedno geografické číslo. (např.123). Ve firmě budou např. 3 fyzické přístroje, každý přístroj bude přihlášen pod svým číslem linky. Příchozí hovory budou směrovány z čísla 123 na tyto jednotlivé přístroje paralelním zvoněním.
Když ale někdo z těchto přístrojů bude chtít volat, volaný buď asi neuvidí nic (pokud je přihlášeno jen číslo linky) nebo uvidí nomadické číslo k této lince přiřazené. Jde nějak nastavit, aby v tomto případě volaný viděl číslo 123 ?

Snažím se nějak namyslet využití vaší "pobočkové ústředny".

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od misa »

Dobrý den,
žádné nomadické číslo pořizovat nemusíte. Pořiďte si jedno geografické a potom požádejte mailem o přiřazení toho jednoho stejného čísla i na ostatní linky.
pkuc
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. úno 2019 10:56:02

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od pkuc »

Díky za rychlou odpověď. Lze nastavit i zpětně ? Následný příchozí hovor je pak možné normálně přepojit na jiný přístroj pod jeho číslem linky ? Chápu to správně ? :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od xsouku04 »

pkuc píše:Díky za rychlou odpověď. Lze nastavit i zpětně ? Následný příchozí hovor je pak možné normálně přepojit na jiný přístroj pod jeho číslem linky ? Chápu to správně ? :-)
Ano, je možné to udělat kdykoli. Ano, můžete přepojit příchozí hovor na kolegu pod jeho číslem linky, i když má stejné veřejné číslo.
holub.f
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. led 2022 14:55:56

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od holub.f »

Dobrý den, rád bych aby ten komu volám viděl jiné číslo než 910..., třeba krajské telefoní číslo nebo mé číslo 721... Pochopil jsem, že si mám pořídit geografické číslo, ale nevím jak. Při nákupu geografického mi to píše, že už mám registrované nomadické číslo. Mohu si nějak koupit k již existujícímu nomadickému číslu geografické číslo nebo nomadické mám zrušit a koupit jen geografické?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od xsouku04 »

holub.f píše:Dobrý den, rád bych aby ten komu volám viděl jiné číslo než 910..., třeba krajské telefoní číslo nebo mé číslo 721... Pochopil jsem, že si mám pořídit geografické číslo, ale nevím jak. Při nákupu geografického mi to píše, že už mám registrované nomadické číslo. Mohu si nějak koupit k již existujícímu nomadickému číslu geografické číslo nebo nomadické mám zrušit a koupit jen geografické?
Pokud chcete, aby byl, aktivujte si CLIP a lze to dělat i s nomadickým číslem. CLIP aktivujete, když v menu "linky" kliknete na sloupeček, kde je CLIP (číslo pro odchozí hovory) uvedeno.
holub.f
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. led 2022 14:55:56

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od holub.f »

Tak mi to píše, že: Nemáte nomadické, ani geografické číslo na této lince, nebo chybí adresa. Nemůžete si tedy registrovat CLIP. Nejdříve si zaregistrujte veřejné číslo nebo k už registrovanému uložte nějakou adresu. Přitom mám nomadické číslo, teda jestli jsem to správně pochopil, a vyplněnou adresu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od xsouku04 »

holub.f píše:Tak mi to píše, že: Nemáte nomadické, ani geografické číslo na této lince, nebo chybí adresa. Nemůžete si tedy registrovat CLIP. Nejdříve si zaregistrujte veřejné číslo nebo k už registrovanému uložte nějakou adresu. Přitom mám nomadické číslo, teda jestli jsem to správně pochopil, a vyplněnou adresu.
Zkontroloval bych tu adresu. Dříve adresa u nomadických čísel nebývala, poté, co si zákonodárce vymyslel, že se musí dát dovolat na tísňové linky i z nomadických čísel (i když nikdo neví jak), jsme adresu začali požadovat.
holub.f
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. led 2022 14:55:56

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od holub.f »

Adresu mám vyplněnou, dá se případně adresa nějak aktualizovat? Chybí mi vyplněná ulice.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení geografického čísla pro odchozí volání

Příspěvek od misa »

holub.f píše:Adresu mám vyplněnou, dá se případně adresa nějak aktualizovat? Chybí mi vyplněná ulice.
Pokud chcete adresu upravit, je třeba zadat novou adresu a pak ji vyměnit (vlastní telefonní číslo/adresy - vkládání a správa, a pak ji vyměníte u daného čísla)
Odpovědět