Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:Aplikaci můžete stahovat do 9.března 2019 z google play https://play.google.com/store/apps/deta ... ack2&hl=cs , poté ji bude nutné stahovat z našich stránek s tím, že bude nutné dočasně povolit instalaci z cizích zdrojů.
Děkuji, že jsem se aspon takto dozvěděl o její existenci.
škoda, že stejně jako jiné aplikace co používám, umí používat jen jednu linku, resp. mohu tam nastavit hesla jen pro jednu linku. Celkem by se mi hodila aplikace, kde bych vybíral jak které číslo spojit s jakým, ale také přes kterou linku (používám jich vícero z důvodů účetních, daňových, evidenčních)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše:
xsouku04 píše:Aplikaci můžete stahovat do 9.března 2019 z google play https://play.google.com/store/apps/deta ... ack2&hl=cs , poté ji bude nutné stahovat z našich stránek s tím, že bude nutné dočasně povolit instalaci z cizích zdrojů.
Děkuji, že jsem se aspon takto dozvěděl o její existenci.
škoda, že stejně jako jiné aplikace co používám, umí používat jen jednu linku, resp. mohu tam nastavit hesla jen pro jednu linku. Celkem by se mi hodila aplikace, kde bych vybíral jak které číslo spojit s jakým, ale také přes kterou linku (používám jich vícero z důvodů účetních, daňových, evidenčních)
To jde. Stačí místo SIP jméno a hesla vyplnit API jméno a heslo. Pak to dá vybrat přes kterou linku spojovat.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:
vlk píše:
xsouku04 píše:Aplikaci můžete stahovat do 9.března 2019 z google play https://play.google.com/store/apps/deta ... ack2&hl=cs , poté ji bude nutné stahovat z našich stránek s tím, že bude nutné dočasně povolit instalaci z cizích zdrojů.
Děkuji, že jsem se aspon takto dozvěděl o její existenci.
škoda, že stejně jako jiné aplikace co používám, umí používat jen jednu linku, resp. mohu tam nastavit hesla jen pro jednu linku. Celkem by se mi hodila aplikace, kde bych vybíral jak které číslo spojit s jakým, ale také přes kterou linku (používám jich vícero z důvodů účetních, daňových, evidenčních)
To jde. Stačí místo SIP jméno a hesla vyplnit API jméno a heslo. Pak to dá vybrat přes kterou linku spojovat.
Aha, děkuji. Vyplnil jsem API heslo u linky a nedošlo mi, že existuje i API heslo k účtu. Výborně, funguje.
Škoda jen, že to zobrazuje podkladové číslo a ne číslo, které je nastaveno ve funkci CLIP.
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od ventlas »

Dotaz na funkci linky při přihlášení API a hesla API..Objeví se mi nabídka prostřednictví linky..Mám čtyři linky s CLIP mobil čísly a funkční SIP a pořád má příchozí hovor toho,kam volám,jen to jedno číslo učtu,ačkoliv požiji jakoukoliv funkční linku..Jde mi o to,aby příchozí hovor ukazoval CLIP odchozí linky a ne pořád jen jedno číslo učtu..Jde to nějak upravit?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od xsouku04 »

ventlas píše:Dotaz na funkci linky při přihlášení API a hesla API..Objeví se mi nabídka prostřednictví linky..Mám čtyři linky s CLIP mobil čísly a funkční SIP a pořád má příchozí hovor toho,kam volám,jen to jedno číslo učtu,ačkoliv požiji jakoukoliv funkční linku..Jde mi o to,aby příchozí hovor ukazoval CLIP odchozí linky a ne pořád jen jedno číslo učtu..Jde to nějak upravit?
Příchozí hovor pro spojování hovorů zpětným voláním nemůže ukazovat číslo volaného ze dvou důvodů.
Vypadalo by to, jako že vám volá ono číslo. Tedy mohl byste takto spojovat dva lidi navzájem, kteří vůbec nechtějí spolu mluvit a oni by se hádali, kdo že to vlastně volal. Třeba v noci nebo nějakou nevhodnou dobu, že je to spojováno callbackem, by vůbec nepoznali.
Druhý důvod je, že to lidé často využívají pro hovory do zahraničí mimo EU, a pokud bychom tam dali jako volajícího zahraniční číslo, hovor by byl cca trojnásobně dražší.
Rozumím, že je pak kvůli tomu chaos v historii, co je přímo součástí mobilního telefonu, ale jinak to, myslím, nemá na nic špatný vliv. Vy víte, komu voláte.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od utx »

xsouku04 píše:
Sůva píše:Co zkusit namísto Google Play alternativní repo, třeba F-Droid?
F-droid hostí jen opensource projekty, což by problém být nemusel.
Je snad k dispozici zdrojový kód této aplikace?

Integrace aplikace v novém Androidu funguje velmi špatně, a myslím, že by se určitě našel někdo, kdo by udělal rozumnou integraci do vytáčení a s kontakty. Způsob, jakým je nutné vytáčet přesměrováním nebo callbackem teď, je docela nepraktický.

Kdyby se ta úprava spojila ještě s drobným rozšířením API (viz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=19&t=4535), mohl by být Odorik Callback nastaven jako základní metoda vytáčení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od xsouku04 »

utx píše: Je snad k dispozici zdrojový kód této aplikace?
Ano, zdrojáky máme. Pokud by někdo byl schopný/ochotný aplikaci aktualizovat za nějakou odměnu, bylo by to dobré. Aplikaci dělal pan Marák z 4smart.cz, které už nespadá pod Odorik.cz. Ale hlavně vývoj aplikací pro Android nebyl jeho obor, takže se do toho hodně dlouho dostával. A nyní věřím, že velkou část opět zapomněl, tedy mohl by i kvůli drobným změnám s tím strávit nepoměrně mnoho času.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že google smazal z google play i aplikaci CSIPSimple https://play.google.com/store/apps/deta ... mple&hl=cs
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od LubosD »

xsouku04 píše:
utx píše: Je snad k dispozici zdrojový kód této aplikace?
Ano zdrojáky máme. Pokud by někdo byl schopný/ochotný aplikaci aktualizovat za nějakou odměnu, bylo by to dobré. Aplikaci dělal pan Marák z 4smart.cz, které už nespadá pod Odorik.cz. Ale hlavně vývoj aplikací pro Android nebyl jeho obor, takže se do toho hodně dlouho dostával. A nyní věřím že velkou část opět zapomněl, tedy mohl by i kvůli drobným změnám s tím strávit nepměrně mnoho času.
Já se vám rád nabídnu, ozvat se mi můžete na lubos@dolezel.info. Můj profil na LinkedIn.
ronaldreddy
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. kvě 2019 5:45:04

Re: Android aplikace odorik callback 2 na google play končí

Příspěvek od ronaldreddy »

apkpure, apknite, apkmirror, apkmonk ... To jsou důvěryhodné stránky, které znám
Odpovědět