Nelze se dovolat - neexistující číslo

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
mike
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13. úno 2013 11:55:06

Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od mike »

Problém se vyskytuje od pondělí 10.6.2019 na našich SIM Odorik.
Je jedno kam voláme, problém přetrvává krátkou chvíli.
Pak je vše zase v pořádku.
Dnes opět problém na další SIM.
Nebude problém v nějaké víkendové aktualizaci SW ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Obvykle mívá takovéto příznaky potíže u T-mobile, když k nám hovor nepřijde. Tentokrát to ale byla chyba u nás a byla odstraněna v cca 10:30. SIP proxy pro příchozí hovory se dostala do divného stavu. Zkoumáme, jak se to mohlo stát a jak tomu předcházet. Problémy byly i s příchozími hovory na naše geo a nomad čísla. Odchozích VoIP hovorů se to netýkalo. Automatické testování tuhle chybu neodhalilo. Překvapivě to hlásili jen dva lidé a to až dnes.
HonzaS
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 09. úno 2012 16:38:42

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od HonzaS »

Třetí. U odchozích hovorů z mobilu. Neřešil jsem to, při druhém pokusu už se volání propojilo.
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od Fotrik »

Mam 10 karet a sem tam se mi to stává. Nějak sem to neřešil ale tento problém je určitě delší dobu, po druhém zavoláni už to šlo, někdy to hlásí obsazeno, někdy jen nějak pípne a je ticho. Sem tam mi volají lidé a jsem nedostupný, přitom mám telefon před sebou zapnutý.. a pak mi přijde sms se zmeškaným hovorem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od Pitomec »

Toto v poslední době registruju u SIM karet Kaktus (které mám primárně na data, ale díky dobíječce je tam možnost volat 30 dní gratis v síti Kaktus, tak to v rodině používáme) a nezřídka místo příchozího hovoru jenom SMS o hovoru zmeškaném.
Obrázek
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od Hafi »

Fotrik píše:Sem tam mi volají lidé a jsem nedostupný, přitom mám telefon před sebou zapnutý.. a pak mi přijde sms se zmeškaným hovorem.
Jo, to se občas taky děje, slyším přijít SMS o zameškaném hovoru v čase v té samé minutě nebo max o minutu dřív. Ale přikládal jsem to nekvalitnímu telefonu, že občas mohl na chvíli ztratit signál.
pianosa
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. říj 2018 18:06:23

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od pianosa »

Taky se hlasím dnes okolo 11.00 nešlo se dovolat na některá čísla a některá čísla se nedovolala na mé číslo. Po cca 10 minutách ok.Linka 712394
leanshots
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. črc 2019 15:07:13

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od leanshots »

Happened to me three time now :(
viva
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16. zář 2013 21:39:03

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od viva »

Taky se mi to děje - opakovaně se nemohu dovolat na jedno konkrétní číslo u T-mobile, druhá strana občas dostane oznámení že hovor je blokován (ale kým? všechny blokovací funce máme oba vypnuté)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze se dovolat - neexistující číslo

Příspěvek od xsouku04 »

viva píše:Taky se mi to děje - opakovaně se nemohu dovolat na jedno konkrétní číslo u T-mobile, druhá strana občas dostane oznámení že hovor je blokován (ale kým? všechny blokovací funce máme oba vypnuté)
Pokud se nemůžete opakovaně dovolat na jediné číslo a navíc je hovor vidět ve výpise (a to třeba i několikrát), tak je problém v něčem jiném.
Relativně často se stane, že si někdo nechtěně někoho zablokuje v telefonu, a pak se oba diví, že se mu druhý nemůže dovolat.
Odpovědět