Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od xsouku04 »

V našem eshopu plánujeme vyprodat zásoby a dále VoIP zařízení již nenabízet. Zákazník si tak bude moci VoIP zařízení pořídit v libovolném jiném eshopu, a kdo si nezvládne nastavit telefon podle našich návodů, ani nemá nikoho poblíž, kdo by mu to nastavil, bude mít možnost využít naši nově zavedenou službu, kdy mu zařízení pomůžeme nastavit na dálku za drobný poplatek.

Od daného kroku si slibujeme snížení našich provozních nákladů a zároveň vyšší pohodlí pro zákazníky.

Simkarty budeme prodávat i nadále.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od speedy »

Mám se bát o finanční kondici Odorika? Snížení provozních nákladů? Nechci se hádat, ale myslím, že moc velká částka v úspoře to nebude. Pár telefonů čeká v poličkách. Vážně nechci šťourat, ale to bylo první co mě napadlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od xsouku04 »

speedy píše:Mám se bát o finanční kondici Odorika? Snížení provozních nákladů? Nechci se hádat, ale myslím, že moc velká částka v úspoře to nebude. Pár telefonů čeká v poličkách. Vážně nechci šťourat, ale to bylo první co mě napadlo.
Celý ten proces není až tak triviální. Předně aplikace eshopu není úplně v dobré kondici, bylo by nejspíše třeba přejít na nějaký jiný systém a s ním se učit. Do toho hlouposti jako GDPR a podobně. Je také třeba hlídat skladové zásoby. Vždy je nutné vyzpovídat zákazníka, jak vlastně si přeje telefon nastavit, poté telefon vybalit, ručně nastavit a zase zabalit, vyplnit adresu a odnést na poštu nebo nechat odeslat zásilkovnou. V množství několik telefonů týdně to není zrovna efektivní a na eshopu se nic nevydělá.
Oproti tomu, když si zákazník objedná telefon jinde, objedná si u nás nastavení na dálku (domluvíme se na času, rozbalí je a zapojí do internetu), lze to z naší strany provést v jednom kroku včetně zaučení s webovým rozhraním a zodpovězení dotazů. Pokud má telefonů více, náklady se budou snižovat, protože to klidně zákazníkovi předvedeme a on si podobně nastaví ostatní telefony. Celou dobu bude totiž vidět, co provádíme. (aplikace typu teamviwer nebo anydesk). Jednorázová cena za nastavení bude podobná, jakou může ušetřit, když si vybere nějaký nejlevnější eshop. Na poštovném lze také šetřit tím, že si telefon objedná třeba společně s dalšími věcmi.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od misa »

speedy píše:Mám se bát o finanční kondici Odorika? Snížení provozních nákladů? Nechci se hádat, ale myslím, že moc velká částka v úspoře to nebude. Pár telefonů čeká v poličkách. Vážně nechci šťourat, ale to bylo první co mě napadlo.
Opravdu to není o pár telefonech v poličkách, protože se v podstatě nedá dopředu odhadnout, který typ a v jakém množství se prodá, proto se u nich špatně optimalizují zásoby - např. v jednom týdnu se prodá daného typu několik kusů a pak třeba daný typ nikdo pár měsíců nechce. Občas je také nutné řešit reklamace. Proces nastavení telefonu, jak již psal kolega výše, také nezabere dvě minuty, když se telefon kvůli nastavení musí vybalovat, zapojovat, spouštět, nahrání nového firmwaru chvíli trvá, zabalovat, připravovat balík. Často se i stává, že si zákazník nechá nastavit telefon a pak ho třeba využívá pouze pro volání v síti nebo volá velmi málo. Např. u Gigasetů jsou dvojí ceny. Oficiální dovoz do ČR je dražší než třeba přeprodané Polsko, tedy je možné, že nějaký eshop nabízí nižší koncovou cenu, než je naše nákupní.
Pokud by nějaká firma nebo škola měla zájem o větší počet zařízení najednou, tak jim je samozřejmě můžeme za individuální cenu nastavená dodat. Pro jednotlivce se nám to však nevyplatí.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od Kristovec »

Mohli byste vypsat velikosti zbylých triček?
Myslím,že si vyberu.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od misa »

Kristovec píše:Mohli byste vypsat velikosti zbylých triček?
Myslím,že si vyberu.
Pošlete mi mail na michaela[zavinac]odorik.cz Nechám posčítat zbylé zásoby a pošlu Vám pak stavy skladu. Něco ještě někde máme, ale mám dojem, že to budou tak M a L, ale jistá si vůbec nejsem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od Pitomec »

A já pořád tajně doufal, že přijde na řadu nová várka XXL a ono už nic :P
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:A já pořád tajně doufal, že přijde na řadu nová várka XXL a ono už nic :P
Tu už jsem dávno vykoupil ;)
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od misa »

Pitomec píše:A já pořád tajně doufal, že přijde na řadu nová várka XXL a ono už nic :P
No on má xsouku04 velikost L a těch jsme měli takové zásoby, že v podstatě nic jiného nenosí...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zrušení eshopu Odorik.cz (kromě simkaret)

Příspěvek od helmut.niederman »

To vaše snižování nákladů se mi vůbec nelíbí. Už dvakrát jste přesunuli pobočku v Praze a na potřetí jste jej zrušili :cry: Nejdříve to mělo být k vůli bourání v Jindřišské pak tedy došlo k omezení místa ve Vladislavově ulici, a teď už Odorik v Praze není :-( Fakt si myslím, že po spuštění aukcí na 5G sítě, skončí v Česku drobní poskytovatelé - virtuálové.
Odpovědět