Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkční

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
pito
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13. lis 2015 4:42:58

Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkční

Příspěvek od pito »

Dobrý den,

V nastavení linky mám nastaveno v nahrávání hovorů: aktivní. V popisku [?] máte uvedeno že Odorik bude nahrávat odchozí i příchozí hovory a posílat na zadaný email. Skutečně u odchozích hovorů to tak funguje ale u příchozích ne. Spoléhal jsem se na to a nekontroloval to a teď si potřebuji přehrát u jedné cenové nabídky sdělené mi příchozím hovorem jak to vlastně bylo a hovor tam není, což mi způsobí finanční škodu. Jedná se ID hovoru 321161979. Na zadaném emailu není ani jeden příchozí hovor!!! Mám Odorik SIM kartu....Pokud je nějaká možnost potřebuji nahrávku toho hovoru, máte ho? pošlete mi ho prosím.

Prosím o vysvětlení.
Díky
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od Kabek »

Jak už zde bylo několikrát napsáno, příchozí hovory na mobil (SIM), byť je to karta od Odoriku, vůbec přes Odorik nejdou. Tudíž není co nahrávat.
pito
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13. lis 2015 4:42:58

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od pito »

Já nemám čas prohlížet to co bylo či nebylo kdy napsáno na fóru, čas na fórech netrávím.
Vznáším tu regulérní dotaz na Odorika či pana Soukupa.

Pokud to je tak jak to píše (Kabek) proč to je v nastavení uvedeno jinak, to by bylo uvádění uživatelů v omyl který mne stojí čas a peníze.
Očekávám že mi odpoví někdo z Odorika.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od Kabek »

Omlouvám se, jestli jsem Vás svou odpovědí zdržel nebo nějak rozezlil. Jen jsem Vám chtěl sdělit ten základní důvod, proč nelze příchozí hovor na mobil nahrávat...... Samozřejmě existuje jistý způsob, jak to obejít, ale to by pak příchozí hovor byl také za "nějaké peníze", což by Vás asi neuspokojilo. Tak se ještě jednou omlouvám!

Přeji Vám příjemný zbytek dne!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od xsouku04 »

Je to tak jak píše pan Kabek. Příchozí hovory na mobil nahrávat nejdou, ale jdou nahrávat příchozí hovory na jiná čísla. Obejít to lze jedině přesměrováním na jiné číslo a poté případně zpět na mobil (jiné číslo), což je nešikovné i drahé.
Nahrávat hovor v mobilním telefonu může být také komplikované, protože google se rozhodl, že to nechce.
U odchozích hovorů by problém být neměl s výjimou volání v roamingu, na některé osmistovky a tísňová volání.
pito
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13. lis 2015 4:42:58

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od pito »

Pane Soukupe,
děkuji za odpověď.
Mně ani tak prvořadě nešlo o to zda je to možné nebo ne.
Pokud však je v popisku uvedeno, že se hovory nahrávají, přitom se nenahrávají a zároveň o tom probíhá diskuze na fóru, známá vám i některým lidem kteří fórum sledují, bylo by správné uvést tuto skutečnost v soulad s pravdou v popisku.

Vkládám váš text, doslovně tak jak to tam je (včetně gramatiky):
Aby volbu bylo možné použít, je nutné mít vyplněný email pro zasílání hahraných hovorů výše. Po zapnutí bude Odorik automaticky nahrávat všechny odchozí i příchozí hovor na této lince a nahrávky posílat na email. Pokud chcete nahrávat jen některé hovory, nezapínejte tuhle volbu a místo toho použijte prefix před číslem *086. Pro nahrávání příchozích hovorů je též možné do paralelního zvonění dát *086. Viz též wiki na stránce speciální čísla.

V textu oznamujete, že se příchozí hovory nahrávají. Pokud popiskem myslíte něco jiného, bylo by dobré text upravit tak, aby ho pochopil i laik, já to tedy nechápu.

Co se týče posledních dvou vět ohledně paralelního zvonění a prefixu tak to mi prakticky nefunguje, ani odkaz na wiki mi v tom nepomohl, ale pokud je tu ta možnost tak bych to rád nastavil. Avšak ve vaší odpovědi v 15,50 píšete, že to lze jedině přesměrováním, takže si nedokážu srovnat to co z toho platí nebo neplatí. Pravděpodobně se jedná o špatný/zastaralý popisek?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od xsouku04 »

Opravil jsem text. Tohle podmenu zde je totiž hlavně pro VoIP služby (nikoli mobilní), a proto jsme přidat poznámku, že to nefunguje u příchozích hovorů na mobilní čísla, jaksi opomněli.
Že tahle volba funguje u odchozích hovorů ze SIM, je spíše vedlejší produkt toho, jak to celé funguje. Je ale pravda, že by to tam mělo být uvedeno, a tak jsem to napravil.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od Kabek »

Ve Wiki to je poslední věta, ze které je zřejmé, že lze nahrávat jen odchozí hovory z mobilu: Hlasová schránka, nahrávání hovorů a SMS odpověď/ Nahrání hovorů ..... "Tato možnost funguje i u odchozích hovorů ze SIM Odorik. "
Tolik na jakousi obhajobu pana Soukupa a jeho spolupracovníků......
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od Pitomec »

Chybí tam ještě doplnit, že se odchozí hovory z mobilního čísla nenahrávají v případě, že je aktivován hlasový balíček za 110 Kč měsíčně nebo balíčky naruby, protože v tomto případě přes Odorik nejdou ani odchozí hovory (nebo to tak alespoň dřív bylo).
Obrázek
Uživatelský avatar
kolda
Příspěvky: 8
Registrován: pát 11. črc 2014 21:21:06

Re: Nahrávání příchozích hovorů a zasílání na email nefunkčn

Příspěvek od kolda »

neni pravda, odesilani mailu s nahranymi odchozimi hovory funguje s balickem i bez.

Kolda.
Zdravím, Kolda
Odpovědět