SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
regnarg
Příspěvky: 15
Registrován: ned 01. bře 2015 14:25:42

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od regnarg »

xsouku04 píše:A paušální poplatek je tam jaký?
50 CZK / měsíc za jedno číslo + 100 CZK jednorázový setup. Ale asi se to číslo nedá použít na volání. Uváděl jsem to spíš jako příklad toho, že alespoň v principu by taková věc měla jít udělat (byť je to asi nějak závislé na vyjednávání... s O2? s mobilními operátory? Vlastně nevím, kde je to správné styčné místo).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

regnarg píše:
xsouku04 píše:A paušální poplatek je tam jaký?
50 CZK / měsíc za jedno číslo + 100 CZK jednorázový setup. Ale asi se to číslo nedá použít na volání. Uváděl jsem to spíš jako příklad toho, že alespoň v principu by taková věc měla jít udělat (byť je to asi nějak závislé na vyjednávání... s O2? s mobilními operátory? Vlastně nevím, kde je to správné styčné místo).
Před několika lety nám to nabízeli z T-mobile, ale tehdy cena byla vyšší ve stovkách Kč/měsíc a každé číslo se muselo ručně nastavovat. U nich to může být snadnější tím, že mají už nachystaný blok už nachystaných čísel. Možná by ale byli schopni na požádání a za nějaký jednorázoví poplatek příjem SMS zajistit i na čísle od Odorika. Myslím, že technicky by tomu nic nemělo bránit. Zkuste se jich zeptat. Pak byste volali přes odorik a SMSkovali přes ně. Já se mohu zeptat T-mobile, jestli se něco nezměnilo. Nicméně i při paušálu 50 CZK/měsíc to pro naprostou většinu uživatelů není moc zajímavé. Hlavně kvůli tomu, že ta SMS stojí odesilatele více než běžná SMS. Na pevné čísla posílají SMS převážně popletové, kterým nikdo neřekl, že za normálních okolností je to drahé a nespolehlivé. V každém případě díky z tip.

Nejlepší by bylo, kdyby opravili to faxování. Zkusím se připomenout.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes mi napsali, že je to opraveno. Testoval jsem to a opravdu mi přišel fax tedy PDF, ale až jako druhý pokus. Tedy vypadá to, že každá SMS nyní vygeneruje dva hovory/maily a jen v tom druhém je PDF. Ten první hovor trvá 3 vteřiny a je prázdný. Položil jsem dotaz, zda-li je tohle normální stav. Pokud je to pravidelná věc, tak bychom mohli u hovorů, co trvají přesně 3 vteřiny, přestat posílat email o selhání.

Update: tak jsme to opravili, aby ten mail u jedné SMS/faxu byl jen jeden.
Návštěvník

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od Návštěvník »

Tá firma https://www.maternacz.com/ zabezpečuje doručovanie SMS nie len pomocou FAXu a hlasu ale aj v textovom formáte F-SMS, o ktorom sa tu už písalo (FSK modulácia): https://old.maternacz.com/sites/default ... FixSMS.pdf

Nie je možné sa s nimi dohodnúť na aktivácií F-SMS pre vybrané Odorik čísla (prípadne aká by bola cena)? Normálne v sieti O2 sa to (de)aktivuje zadarmo zaslaním SMS na konkrétne číslo. Asterisk má už podporu pre F-SMS, takže vo web rozhraní Odoriku by sa dalo nastaviť presmerovanie na vlastnú ústredňu Asterisk, ktorá by F-SMS spracovala.

Prípadne, nie je možné "reklamovať", že SMS poslané v noci sa doručujú ako FAX až ďalší deň ráno?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Návštěvník píše:Tá firma https://www.maternacz.com/ zabezpečuje doručovanie SMS nie len pomocou FAXu a hlasu ale aj v textovom formáte F-SMS, o ktorom sa tu už písalo (FSK modulácia): https://old.maternacz.com/sites/default ... FixSMS.pdf

Nie je možné sa s nimi dohodnúť na aktivácií F-SMS pre vybrané Odorik čísla (prípadne aká by bola cena)? Normálne v sieti O2 sa to (de)aktivuje zadarmo zaslaním SMS na konkrétne číslo. Asterisk má už podporu pre F-SMS, takže vo web rozhraní Odoriku by sa dalo nastaviť presmerovanie na vlastnú ústredňu Asterisk, ktorá by F-SMS spracovala.

Prípadne, nie je možné "reklamovať", že SMS poslané v noci sa doručujú ako FAX až ďalší deň ráno?
Ptal jsem se na to a řekli mi, že F-SMS na VoIP nejde. Ale možná jen nerozumí tomu, co dělají. Jestli máte nějaký odkaz, kde se o tom píše, a z kterého vyplývá, že to jde, mohu se u nich zkusit zeptat.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od pali »

Písal som vám pred pár týždňami detailnejší email.

Z informácií čo mám, tak Materna neposiela F-SMS mimo siete Cetin kvôli tomu, že internetoví VOIP operátori používajú komprimované audio kodeky, cez ktoré nie je možné F-SMS s FSK moduláciou preniesť. Na F-SMS je nutné použiť alaw/PCMA kodek, ktorý (vraj) VOIP operátori nie (vždy) používajú.

Predpokladám, že zo stranky Odorik ústredne nie je problém vynútiť použitie konkrétneho kodeku (PCMA) medzi Odorik ústredňou a Maternou. A rovnako asi nebude problém vynútiť kodek PCMA medzi Odorik ústredňou a užívateľským terminálom na spracovanie F-SMS (či už HW alebo SW).

Takže by to celé malo fungovať. Jedine, čo ostáva je nejak sa s nimi dohodnúť aby F-SMS na niektoré čísla zapli.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

pali píše:Písal som vám pred pár týždňami detailnejší email.

Z informácií čo mám, tak Materna neposiela F-SMS mimo siete Cetin kvôli tomu, že internetoví VOIP operátori používajú komprimované audio kodeky, cez ktoré nie je možné F-SMS s FSK moduláciou preniesť. Na F-SMS je nutné použiť alaw/PCMA kodek, ktorý (vraj) VOIP operátori nie (vždy) používajú.

Predpokladám, že zo stranky Odorik ústredne nie je problém vynútiť použitie konkrétneho kodeku (PCMA) medzi Odorik ústredňou a Maternou. A rovnako asi nebude problém vynútiť kodek PCMA medzi Odorik ústredňou a užívateľským terminálom na spracovanie F-SMS (či už HW alebo SW).

Takže by to celé malo fungovať. Jedine, čo ostáva je nejak sa s nimi dohodnúť aby F-SMS na niektoré čísla zapli.
Položil jsem dotaz. Je ale pravděpodobné, že nebudou mít z různých obchodních důvodů zájem a budou se různě kroutit.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od pali »

Dostali ste od nich nejakú odpoveď?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

pali píše:Dostali ste od nich nejakú odpoveď?
Neodpověděli. A nyní mají, zdá se, nový problém s doručováním faxů. I druhý hovor občas zavěsí po první vteřině místo toho, aby doručili fax. Je to pro ně, zdá se, dobrá trafika a nemají zájem cokoli dělat, i když by to mohlo znamenat více SMS.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvek od pali »

No je to škoda a súčastne žalostný stav... Skúšali ste sa im ozvať opäť? Prípadne ste náhodou nedostali nejakú odpoveď za ten polrok?
Odpovědět