Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000 Kč?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od xsouku04 »

Ono je to tak, že oni ty inforamce o hovorech z roamingu dostávají se zpožděním, které je někdy pár hodin ale maximálně až měsíc.
Tedy tak, jak to je nyní zařízené, tak opravdu to pohlídat na 100% nejde. Ale nadnárodní moloch jako T-mobile, O2 nebo Vodafone má sílu prosadit změny, pokud by jim na tom záleželo. To udělají, pokud na to bude mediální tlak, nebo tlak regulátora, jinak nejspíš nikoli.
Jiná možnost je, aby se to chovalo jako u předplacených karet, tedy před začátkem každého hovoru by se ověřovala maximální délka hovoru. S tím jsou ale nejspíš nějaké náklady.

Co je ale kuriózní, že některé typy hovorů v 1. zóně roamingu nemají předem známou cenu. Sice se všude píše, že v roamingu v 1. zóně voláte jako doma, to ale nemusí neplatit, pokud voláte na speciálně drahá čísla ala 1188. Je možné, že se na podobná lokální čísla v dané zemi nedovoláte, ale pokud ano, cena je překvapení, které předem nikdo neví. Je možné vůbec něco takto prodávat a nemít v ceníku cenu?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od helmut.niederman »

A proto třeba někteří virtuálové neumožňují u předplacenek využívat Roaming a vyžadují to minimálním kreditem, třeba pro EU 500,- Kč a mimo EU až 10 000,- Kč.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Hafi píše:
5uch píše: Stručná odpověď: Flexilimit je nedostatečná ochrana, ale lepší něco nežli nic. Berte to za spolehlivé asi tak jako gumovou antikoncepci.
No mě to přijde jak, kdybych měl děravou gumovou antikoncepci nasazenou stále. Kdykoli se potřebuji vymočit, tak jen překáží, ale když má zasáhnout tak selže. Nastavený limit (teď nemluvím o situaci, kdy ho nastavíte třeba dětem) má chránit před nechtěnou útratou. A za běžných situací k tomuto nedojde. A když dojde k přečerpání limitu, tak to často je z nějakých úmyslných důvodů, kdy člověk volat potřebuje a limit ho otravuje. A při ztrátě telefonu, kdy mě limit má chránit, tak zafunguje dost pravděpodobně až se zpožděním.
Ono to jde ještě mnohem dále to v příkladu s Antikocepcí kdy je vám i brána, když ji nepotřebujete ale musíte platit paušalně za to, že se někdo stará o to, že pokud ji budete potřebovat tak vám okamžitě bude poskytnuta s veškerým komfortem. Vy platíte tedy za "prevenci" a když nastane chvíle kdy ji potřebujete tak zjistíte, že místo aby jednali tak jediné jednání je směrem abyste je přesvědčoval, že opravdu ji potřebujete a než se někdo rozhoupe tak se na vás ten s kým tam jste vykasle a pak někdo přijede s antikoncepcí a vy jim můžete akorát zamávat a ještě po vás za výjezd chtějí poplatky a dostanete se do dluhů a to jak to zde funguje nikoho nezajímá. Pak skončíte na ulici a dupou po vás jiný debilové aniž by bylo za co. Policie místo aby zasáhla tak se sama chová jako debil, protože v tom "systému prevence" je také včetně její nadřízených. Jediné pro co zvedá zadek je pak když jde sepsat vraždu nebo sebevraha. A i tam to má u zadku. Médiím se natrolí informační divadlo a druhý den na novo.

Na koze a vlkovi (vlk se nažral a koza zůstala celá) je založena celá místní infrastruktura a i když najdete vlka tak ten už toká někde s kozami, protože žijí z toho, že z vás někdo dělá "jeden o voze druhý o koze". Ačkoliv platíte hak mourovanej a řádně a vlk to má v rámci státních výhod zadarmo. Denně zkrze toto musím počítat mrtvoly a akorát tomuhle se nezbývá než smát. Protože když to řešíte jak máte tak i policie vám blokuje číslo abyste se jim nemohl ani dovolat. Například "za spam". Na základě počtu volání a obsah hovoru se totálně ignoruje. A stejně tak je to i s dalšími záležitostmi. U té antikoncepce je v nasledku alespoň nový občan ale v jiných případech zbytečné mrtvoly. Možná i proto se to dá použít jen jako příklad, protože na té úrovni zla by nikdo ani nechtěl aby spolu dva lidi byli a vystacili a dokázali by spolu žít. Stejně tak na úrovni služeb aby člověk snad i směl telefonního operátora brát jako službu směrem mít se jak s kým zkontaktovat a ne službu, která žije tím jak svého zákazníka zruinovat a kontakty likvidovat na což je z mých zkušeností expert operátor O2 už od dob SPT Telecomu. Odorik je někde na druhé straně jako protipól a naplňuje více investiční charakter minimálně na úrovni aby se lidi mohli s někým spojit bez toho aby pak přišel někdo jako byste div ne volali s bohem a za to i tak "zlegalizovaně" účtoval a klidně bych nebyl proti když by Odorik byl čtvrtý oficiální operátor ačkoliv s inovacemi je trochu zabržděnej. Dříve to bylo lepší, třeba na úrovni propojení se Skype, apod. Dnes by mohl být propojený nejen se Skype, včetně Facebook messengeru, Viber, aj. Dříve ty možnosti nebyli teď jsou ale vesměs nikdo je nevyužívá. Nechápu. Akorát programátoři dělali ty gateways a "connectory" k ničemu. Jak firemní tak to co za ně dodělali "soukromí tvůrci" na GitHubu a jinde. Nebo aplikovat nějaké vlastní řešení ačkoli to je náročné.

Odesláno z internetu

S. O. S.!!!
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od 5uch »

Hafi píše:
5uch píše: Stručná odpověď: Flexilimit je nedostatečná ochrana, ale lepší něco nežli nic. Berte to za spolehlivé asi tak jako gumovou antikoncepci.
No mě to přijde jak, kdybych měl děravou gumovou antikoncepci nasazenou stále. Kdykoli se potřebuji vymočit, tak jen překáží, ale když má zasáhnout tak selže. Nastavený limit (teď nemluvím o situaci, kdy ho nastavíte třeba dětem) má chránit před nechtěnou útratou. A za běžných situací k tomuto nedojde. A když dojde k přečerpání limitu, tak to často je z nějakých úmyslných důvodů, kdy člověk volat potřebuje a limit ho otravuje. A při ztrátě telefonu, kdy mě limit má chránit, tak zafunguje dost pravděpodobně až se zpožděním.
S tím bych úplně nesouhlasil.

Za prvé - operátor nemůže odhadovat, kdy čerpáte nad rámec záměrně, a kdy jde o nechtěné užití. Prostě to má při přečerpání limitu stopnout (a vy si pak můžete limit zvednout). Otravuje vás to? Máte špatně nastavený limit, nebo vlastně takového hlídače nechcete.

Za druhé - podle všeho limit funguje docela dobře. V tuzemsku vás zastaví velmi rychle (tedy včas). V zahraničí většina lidí ví, že volá draze, takže hovory omezuje co do délky i frekvence. V takovém případě má i opožděná aplikace limitu "dost času" na to, aby se uplatnila. Problém je ukradený telefon, se kterým zloděj záměrně udělá dlouhý hovor na číslo se speciální tarifikací. Ale ruku na srdce... jak často se něco takového stane?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od Hafi »

Limit takto popsaný je vhodný třeba pro děti. Sám sobě bych ho jako své sebeomezení nenastavil - protože vím souvislosti a jsem ochoten na sebe vzít rozhodnutí, jestli daný hovor za danou cenu chci uskutečnit. A jestli jich v daném měsíci bude více, tak mi limit může omezovat, tedy pro sebe na dobu, kdy mám telefon v držení(*), bych žádný limit nenastavoval. Ale přišel by mi jako velmi dobré pojištění právě pro případ krádeže a zneužití SIM. A tedy právě ve chvíli, kvůli které bych ten limit nastavil, ten limit přestane fungovat (resp. bude fungovat jen omezeně - v ČR OK, v zahraničí opožděně).

(*) výjimka je asi čerpání dat přes nějaké aplikace, kdy občas se ne vše podaří vhodně nastavit, opět jako problém to vidím především v zahraničí, kde opět hádám, že čerpání dat se mateřský operátor dozví dost pozdě, aby mě to stálo klidně násobek limitu, tedy opět mi je nastavení limitu k ničemu.

Mimochodem, jak tyto limity fungují spolu s placenými SMS službami (afaik takto jde platit i třeba 500 Kč) - tam před odesláním dochází k nějaké kontrole stavu limitu?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:Limit takto popsaný je vhodný třeba pro děti. Sám sobě bych ho jako své sebeomezení nenastavil - protože vím souvislosti a jsem ochoten na sebe vzít rozhodnutí, jestli daný hovor za danou cenu chci uskutečnit. A jestli jich v daném měsíci bude více, tak mi limit může omezovat, tedy pro sebe na dobu, kdy mám telefon v držení(*), bych žádný limit nenastavoval. Ale přišel by mi jako velmi dobré pojištění právě pro případ krádeže a zneužití SIM. A tedy právě ve chvíli, kvůli které bych ten limit nastavil, ten limit přestane fungovat (resp. bude fungovat jen omezeně - v ČR OK, v zahraničí opožděně).

(*) výjimka je asi čerpání dat přes nějaké aplikace, kdy občas se ne vše podaří vhodně nastavit, opět jako problém to vidím především v zahraničí, kde opět hádám, že čerpání dat se mateřský operátor dozví dost pozdě, aby mě to stálo klidně násobek limitu, tedy opět mi je nastavení limitu k ničemu.

Mimochodem, jak tyto limity fungují spolu s placenými SMS službami (afaik takto jde platit i třeba 500 Kč) - tam před odesláním dochází k nějaké kontrole stavu limitu?
Limit by měl vždy být nějaký nastaven. Může být až nereálně vysoký jako 20 000 Kč, ale nějaký by měl být.
U dat v roamingu je to jiné, tak ty data vždy proudí přes domovského operátora, tedy problém se zpožděním tam není, navíc ony limity jsou tam defaultně v řádech tisíců Kč.
I tak vás třeba noční jízda kolem švýcarských hranic může přijít na tisíc Kč. Ideální je si data v zóně 2 a 3 zablokovat. Odorik to umožňuje, jestli to jde i u velké trojky, nevím.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od Pitomec »

Odorik sice blokování umožňuje, ale taky to není úplně ideální, když v zóně 1 jsou 3 poměrně drahé destinace...
Přílohy
odr.jpg
odr.jpg (54.3 KiB) Zobrazeno 4988 x
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Odorik sice blokování umožňuje, ale taky to není úplně ideální, když v zóně 1 jsou 3 poměrně drahé destinace...
Je jich víc. Např. Srbsko, Černá hora, Albánie, Moldávie, Švýcarsko jsou také evropské země, ale nejsou v zóně 1.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od Pitomec »

Pak to blokování u Odoriku ovšem moc nedává smysl a bylo by lepší to změnit. Schválně jsem se podíval na Kaktus, kde je Zóna 1 takto:

Evropa – EU a EEA: Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandských ostrovů, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion.

Turecko a Egypt + Srbsko, Černá hora, Albánie, Moldávie, Švýcarsko jsou v Zóně 2 a Tunisko dokonce v Zóně 3.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod pod smlouvu k T-mobile vás může stát až 200 000

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Pak to blokování u Odoriku ovšem moc nedává smysl a bylo by lepší to změnit. Schválně jsem se podíval na Kaktus, kde je Zóna 1 takto:

Evropa – EU a EEA: Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandských ostrovů, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion.

Turecko a Egypt + Srbsko, Černá hora, Albánie, Moldávie, Švýcarsko jsou v Zóně 2 a Tunisko dokonce v Zóně 3.
To blokování vymyslel T-mobile. Zvýšená bezpečnost je hlavně v tom, že můžete volat jen do ČR a v rámci navštívené země. Tedy když by někdo ukradl telefon, má možnosti kam volat na předražená čísla značně omezené.
Ideální by bylo zablokovat všechny placené služby snad kromě odchozích SMS v zónách 2. a 3. To ale nenabízí.
Občas také lidi zavolají omylem ze zóny 1 do zóny 2 nebo 3 a neuvědomují si, že to bude účtováno za cenu 2. nebo 3. zóny. To dost způsobili novináři, kteří tvrdili, že dle regulace je volání v roamingu jako doma, což v tomto případě není vůbec pravda.
Odpovědět