Je možnost volat z Viber na Odorika?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od evid »

Mám problém.
Moje manželka a její sestra v jiném městě jsou netechnický typ - přes to "nejede vlak".
Její sestru někdo naučil volat přes Viber a moje manželka má a bude mít vždy jen obyčejný mobil bez operačního systému, takže to nemůže přijmout - to volání (chytrý mobil nechce).
Domá máme Odorika.
Šlo by nějakým způsobem volat z Viveru na to naše Oodoričí číslo?
Opačně to nepotřebuji. Jen z Viberu na Odorika.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od xsouku04 »

Nevím o tom, že by to šlo. Viber si dělá, co chce, a zjevně napojit se na standard SIP není v jeho zájmu.
Doporučuji, aby se kromě Viberu naučila volat i přes Zoiper nebo jiný telefon a je vyřešeno, jak se zdarma dovolat na Odorik.
Podstatné je tuto aplikaci nastavit aby se neregistrovala (nebo jen pokud je na popředí) a byla tak jen pro odchozí hovory. Pak ničemu nevadí, mobil nevybíjí a dotyčný ji pustí pokud chce volat.
mytonda
Příspěvky: 17
Registrován: stř 22. čer 2016 18:51:27

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od mytonda »

Ano. Tato možnost tady je. Ale je placená. V nastavení Viberu je služba Viber Out. Sestra by si vybrala tarif, zaplatila ho a mohla by volat na jakákoliv čísla.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od evid »

Myslel jsem samozřejmě volání zdarma.
Zatím její sestra volá na můj telefon kde Viber mám - pokud jsem právě já a manželka doma.
Doufal jsem ale že existuje možnost, aby se sestra dovolala na náš IP telefon Gigaset.
mytonda
Příspěvky: 17
Registrován: stř 22. čer 2016 18:51:27

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od mytonda »

Vaši situaci plně chápu. Budete-li dále setrvávat u starého telefonu, budete pouze platit a platit za něco, co jiní využívají dávno zadarmo. A operátoři si budou moci diktovat ceny. Přeji silné nervy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od xsouku04 »

evid píše:Myslel jsem samozřejmě volání zdarma.
Zatím její sestra volá na můj telefon kde Viber mám - pokud jsem právě já a manželka doma.
Doufal jsem ale že existuje možnost, aby se sestra dovolala na náš IP telefon Gigaset.
Existuje, ale ne přes viber, který je svými možnostmi hodně omezen. Je třeba použít jinou aplikaci.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od jlo »

mytonda píše:Budete-li dále setrvávat u starého telefonu, budete pouze platit a platit za něco, co jiní využívají dávno zadarmo. A operátoři si budou moci diktovat ceny. Přeji silné nervy.
Obávám se, že to není otázka nervů. Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale prostě existují lidé, pro které zvládání některých, byť – z našeho úhlu pohledu zcela triviálních – operací technického charakteru je nad jejich síly, resp. způsobují jim takové nepohodlí, že je to pro ně nepřijatelné (a není jich zrovna málo). Nemluvě o tom, že „chytré telefony“ jsou bohužel neslučitelné s některými čistě fyzickými omezeními – hlavně jde o zrak a hmat. (Proč myslíte, že se stále vyvíjejí a prodávají tzv. „seniorské telefony“, s velkými tlačítky a velkým jednořádkovým displejem?)
Nicméně, pokud už tazatelovu švagrovou „někdo naučil volat přes Viber“, viděl bych jistou naději, že ji onen někdo, nebo kdosi jiný, může naučit volat přes Zoiper (nebo jinou aplikaci používající standardní SIP nebo IAX), to by samozřejmě řešilo problém, jak už se tu píše. Jediná možná zrada by mohla být v tom, že ji to ten „někdo“ naučil proto, aby mohla volat jemu, resp. nějakému okruhu lidí, kteří rovněž používají Viber, pak by to byl klasický „vendor lock“. (Nejsem si jistý, jestli by dotyčná zvládala střídání dvou aplikací, podle toho, komu volá.)
Edit 6.12.: Omluva – až při dnešní návštěvě stránky jsem si všiml, že jsem původně napsal IMAP na místě, kde mělo být IAX :)
Ach jo ;(
Naposledy upravil(a) jlo dne pát 06. pro 2019 13:23:18, celkem upraveno 1 x.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od evid »

Člen fóra "jlo" bohužel přesně vystihl skutečnost.
I když švagrová je v jistém oboru velmi vzdělaná, tak tady s ní není rozumná řeč.
Naštěstí se spolu zas tak moc často nebaví - když nejsem doma tak musí zavolat později až přijdu a volat přes Viber jí může manželka z mého mobilu když jsem doma - a vytočím ji to.

Jinak Odorik je zlatý, už ho používáme několik let a nic lepšího jsem ještě nepoznal.
Ať funguje pořád.

P.S. Je mi jasné že řešením by bylo aby si do svého mobilu nahrála apku Odorika jako mám já, ale to ona neudělá, proč? - každé slovo je zbytečné.
Asi už nikdo nic nevymyslí.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od misa »

evid píše:Člen fóra "jlo" bohužel přesně vystihl skutečnost.
I když švagrová je v jistém oboru velmi vzdělaná, tak tady s ní není rozumná řeč.
Naštěstí se spolu zas tak moc často nebaví - když nejsem doma tak musí zavolat později až přijdu a volat přes Viber jí může manželka z mého mobilu když jsem doma - a vytočím ji to.

Jinak Odorik je zlatý, už ho používáme několik let a nic lepšího jsem ještě nepoznal.
Ať funguje pořád.

P.S. Je mi jasné že řešením by bylo aby si do svého mobilu nahrála apku Odorika jako mám já, ale to ona neudělá, proč? - každé slovo je zbytečné.
Asi už nikdo nic nevymyslí.
A nebude mít švagrová třeba nějaké výročí? Že byste jí pořídili jako dárek nějaký VoIP telefon/adaptér. A měl byste vyřešeno na pořád :-)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Je možnost volat z Viber na Odorika?

Příspěvek od Pitomec »

Ideálně, aby měly obě SIM Odorik a za 110 kaček měsíčně může jedna volat té druhé bez omezení.
Obrázek
Odpovědět