Program pro zpetne volani pro android ??

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od jarek72 »

mel bych dotaz existuje pro android nejaka podobna aplikace pro zpetny volani a sms jako ta v jave? (ta mi stejne na nokii n78, nechungovala :-( ???
diky
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od tomicak »

Dobrý den, přidávám se k dotazu. Java aplikace není použitelná na androidu byť s využitím emulátoru. Objednání callback přes prohlížeč je značně zdlouhavé a člověk si často musí pamatovat telefonní číslo. Bylo by možné tuto aplikaci napsat pro android? Využití by bylo i u sms. S tím souvisí můj další dotaz, zda by sms bránu Odorik.cz nebylo možné implementovat do některého z "free" sms klientů na androidu jako je např. Oskárek nebo Free SMS sender?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
je to dobrý nápad. Už mne též napadl. Jde o to, že skoro každý kdo má Android si platí i datový balíček, ale ne vždy je možné kvalitně volat přes 3G - pak je ta aplikace na zpětné volání ideální doplňěk.
Pokud někdo máte zkušenost programováním pro Android, tak se ozvěte. Že bychom se tomu mohli více věnovat v čase několika týdnů
- zatím na to není čas. Musíme dodělat jiné věci. Jinak s tím určitě počítám. Taky chceme udělat zjednodušený web vhodný pro přihlašování z mob. telefonů.
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od tomicak »

Kdyby se mi pod rukama objevil někdo kdo píše android aplikace, dám určitě vědět. Ještě mě napadla jedna varianta která by na androidu byla podle mě úplně bezkonkurenčně ideální. Zkusit napodobit službu Google Voice Call (nějak tak se to jmenuje), která funguje od Google zatim jen v USA. Ale o to tak nejde, jen chci poukázat na typ aplikace. Jedna z funkcí týhle služby je, že v telefonu na pozadí běží aplikace, která monitoruje čísla který telefon vytáčí. Normálně člověk vybere v telefonu číslo, začne klasicky vyzvánět, v tu chvíli aplikace detekuje vyzváněný číslo, automaticky hovor zavěsí a odešle tohle číslo jako požadavek na callback. V zápětí začne callback vyzvánět zpět a aplikace znovu automaticky zvedne číslo. Nejsem si teď jistej, ale myslim, že tohle všechno se děje při jednom "přiložení ucha ke sluchátku" Tzn. že jakmile volající vytočí číslo, je delší prodleva a pak rovnou začne vyzvánět volaný číslo který spojila ústředna. Tohle je zdá se složitější aplikace - podstatně, nicméně myslim, že by měla velký využití, lidi by už prakticky nepoužívali vůbec na nic telefonování přes klasickou mobilní síť, bylo by to totiž rychlý díky jednoduchýmu vytáčení, integraci čísel v protokolu apod. V případě odoriku by se jednalo o velmi velkou konkurenci, se všestranným využitím.
davidhoolm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2011 16:45:15

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od davidhoolm »

Ahoj. Něco podobného, ale jinak řešeného jsem našel zde: http://www.eri.cz/telefon/callback_popis.php
Krása na tom je, že to funguje na všech i "hloupých" telefonech.

David H
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od ViR »

davidhoolm píše:Ahoj. Něco podobného, ale jinak řešeného jsem našel zde: http://www.eri.cz/telefon/callback_popis.php Krása na tom je, že to funguje na všech i "hloupých" telefonech.
Jo, ERI VoIP celkem umí. Testoval jsem, dojem dobrý. Kvalita hovoru výborná. Určitě alternativa.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
ale tohle přece my už podporujeme od úplného začátku.
Co se týče sms callbacku (mrkněte se na youtube video )
http://www.odorik.cz/w/callback?&#zpetn ... i_callback

Co se týče variant zpětného volání tak té co mají v eri říkáme "přednastavené zpětné volání"
a najdete ho po přihlášení v menu
"návody a nastavení"->"zpětné volání"->"přednastavené zpětné volání"
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Zdravím, ale tohle přece my už podporujeme od úplného začátku.
To já vím a u ERI to vědí také. Jinak callback (v trochu jiné formě) mají u ERI relativně dlouho, ale nebyl uvolněný pro retail, což se nyní změnilo. Jinak další "variaci na téma nabízí třeba "klikniavolej" (také už nějaký čas)..
davidhoolm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2011 16:45:15

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od davidhoolm »

Dobrý den, asi si nerozumíme, u Vás je možné zavolat na jedno číslo a po přijmutí hovoru zadám číslo, kam chci volat. Což je určitě faj.
U Eri to ale funguje trochu jinak. Vy voláte pro každý kontakt na jiné číslo. Říkají tomu virtuální číslo a je možnost si jich přeprogramovat až 1000. Tedy ke každému kontaktu v mobilu si rovnou přiřadím jeho virtuální číslo, na to zavolám, dostanu obsazeno a hned nato mi Eri zprostředkuje hovor na konkrétního člověka. Tedy už nic nikde dál nezadávám.
honza
Příspěvky: 8
Registrován: ned 26. čer 2011 10:43:03

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od honza »

Však toto má odorik taky. Ale jen 10 čísel
Odpovědět