Rychlost LTE při roamingu

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

Moje SIM 4ka.sk roamuje ve Vodafone.cz a rychlost LTE osciluje kolem 500/50 , ovšem KILObitů/s ! Neboli jen maličko rychlejší,než EDGE.
Čím to může být? Víc než 1/0,2 MBps to prostě nedá.
Omezení ze strany slovenského operátora nepředpokládám,spíš brzdu ze strany našeho "dobráka" :| !
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

A můžete si vybrat jiného operátora ručně, nebo to blokují, protože jsou domluvení jen s Vodafone? Pochybuji, že by to dělal Vodafone, ten dostane vše zaplaceno.
Spíš bych zkoumal teorii o tom, že byste se slovenskému operátorovi nemusel vyplácet, a proto vám raději omezí rychlost.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

To bych mohl vyzkoušet.
Do TM se myslím nepřihlásím,ale O2 tam ta SIMka někdy zaleze sama.
Nebo i v sousedním Německu.
To mne nenapadlo.
Ale , všechno zlé je k něčemu dobré : zjistil jsem,že při té rychlosti youtube automaticky nastaví nejnižší rozlišení videí,stejně tak klesne rozlušení - a tudíž i spotřeba MB - u webového přenosu bohoslužby,kterou sleduji.
Omrknu to tedy v jiných sítích a uvidíme.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

VYZKOUŠENO : O2.CZ - do LTE mne to nepustí vůbec a rychlost 3G velmi podobná té ve Vodafonu.
T-Mobile nedostupné. Ještě v Klingenthalu,BRD,vyzkouším tamní OPy. Tam ale mají i s naším Tescomobile rychlost nízkou.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od helmut.niederman »

Ano bohužel je tomu tak, nepsané pravidlo, díky zrušeným eu roamingovým příplatkům se operátoři v Evropě domluvili a začali blokovat LTE připojení. Před čtyřmi měsíci jsem byl ve Vídni přihlášen do A1 LTE se SIMkou od Vodafone CZ předplacenka a rychlost LTE byla velmi nízká, tak samo i Kaktus ( T-mobile ) ještě horší. Pamatuji si, že ještě pár měsíců po zrušení EU roamingových příplatků byla rychlost LTE kolem 10 až 15 Mbits a teď od 1 do 2 Mbits. Když jsem si koupil polskou SIM kartu v době jak byl na úřadu Bokštefl s Mládkem tak LTE byla taky velmi slabá na úrovni dial-upu. Podle mne se napříč Evropou dojednal kartel na omezování rychlosti. :roll:

Jinak jsem si všiml, že po zrušení eu roamingových příplatků začali operátoři blokovat i způsoby dobíjení předplacenek pro cizince, kromě povinné registrace viz polské SIM karty, ale zablokovali i dobíjení platebními kartami. Naši čeští operátoři taky neuznávají zahraniční platební karty a pochopitelně i ty předplacené. Je jasné, že operátoři se budou muset nějak bránit. :roll:
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

Já si své zahr.SIM - SK,PL a UA dobíjím z platebních karet - mBank a Air Bank bez problémů,ale u té PL to jde jen z appky,na webu mají pouze přrvod z účtu,T-Mobile.pl.
Dříve jsem odsus ukrajinskou SIMku nedobil,za to ale mohly tamní banky,nepropojené se zahraničím.Teď už láduju normálně.A 4ku i O2.sk taky dobíjím odsud.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

Jinak,ta diskriminace se asi týká i neunijních operátorů - s ukrajinským Kyivstarem mne do LTE nepustí,tedy tady v ČR,aspoň O2 ne.
Rychlost jsem neměřil,nenapadlo mne to .
jaara
Příspěvky: 35
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od jaara »

Mám v mobilu simku polského T-Mobilu a na speedmeteru od lupa.cz rychlost downloadu i uploadu je 17 Mb/s. Takže žádné zpomalení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Já věřím tomu, že rychlost snižují nebo LTE blokují domácí operátoři. Protože ti musí za data platit tomu roamingovému, tak omezují rychlost.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rychlost LTE při roamingu

Příspěvek od Kristovec »

jaara píše:Mám v mobilu simku polského T-Mobilu a na speedmeteru od lupa.cz rychlost downloadu i uploadu je 17 Mb/s. Takže žádné zpomalení.
Při LTE je 17 MBps hlemýžď. Právě T-Mobile mi tady , na své kartě , dával až 320 , rekord, jinak 150 bez problémů. Ale odesílání tak 10 až 14.
Odpovědět