ČD tarif končí - DvojSIMka

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

Paušál býval 3,63 Kč. Dneska už je 25 Kč. Takže kdoví, co bude zítra. Tyto operátory, co naberou klienty a pak zdraží, už z principu nemusím...
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Paušál býval 3,63 Kč. Dneska už je 25 Kč. Takže kdoví, co bude zítra. Tyto operátory, co naberou klienty a pak zdraží, už z principu nemusím...
Ano,ale kdo jiný nabídne vlastní síť za 25 Kč,a to i se SMS? Velká trojka snad?
Kdo dá 20 GB za 450 Kč.10 GB za 300. Všem!
Jinak - pokud bych našel levnější,během dvou dnů se emtéčka zbavím,OKU mám.Tarify jsou na neurčito.

Jen taková všeobecná myšlenka : Nechápu ty,kteří vůbec ještě platí OPům za minuty a SMS. Dohodnu se se známými na stejné soc.síti a mám vše zdarma,jen trochu internetu,nic víc. Na Ukrajině bez Viberu nedají ani ránu. Úplně si odvykli používat OPa,mají ho jen na internet.Takže tarify nemusí řešit. I já mám v mobilu Viber a Whatsapp. Dokonce i některé firmy nebo instituce mají kontakt v socsíti.
Je ti i odeální řešení pro mzn styk. SMS za 5 Kč? :D :D :D
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

Ano, to je přesně to, s čím operátor počítá. Že může zdražovat s argumentem, že je jeho cena pořád ještě dobrá. Ale já tyto OPy prostě rád nemám a dám přednost někomu, kdo má jasnou a reálnou cenu od začátku a nikoliv, že se cenově podbízí, aby nabral klienty a pak s nimi vydrbe. Na druhou stranu si ale umím představit takového OPa ve svém mobilu jako druhou SIM s tím, že lze kdykoliv vyhodit. To by asi problém nebyl.

Pokud jde o platby za minuty a SMS, tak spousta lidí nemá mobil jenom pro komunikaci s rodinou a známými, ale i pro komunikaci s cizími a tam jaksi Messenger, Viber apod. použít nejdou.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

Jistě,ty minuty a SMS zatím musí být.
Chce to hledat v cizině. Tam jsou levnější. I pro málo volajícího,i pro neomezené.
Já mám na minuty O2.sk Volnosť a na SMS Frii od TM.pl , 0,30 Kč/SMS .

Ale unesl bych i české ceny,Odorik je má dobré. Hlavně ten internet,tam při 15 až 20 GB roam nepomůže.

Odorik VoIP mi zase jistí hovory do Argentiny .
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše:
5uch píše:V pohodě. Nulový paušál (nulový tarif na míru) není vyhrazen jen pro důchodce, může ho mít (zatím) každá fyzická osoba.
Může ho mít i právnická osoba.
Jste si jistý? Pokud vím, firemním zákazníkům se už nedává. A těm, co ho mají, ho bez ptaní na souhlas převádějí na jiný tarif.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

Kristovec píše:Nechápu ty,kteří vůbec ještě platí OPům za minuty a SMS.
Záleží na používání služeb. Někomu to smysl dávat může. Třeba důchodce, co má starý tlačítkový mobil, internet v něm nepoužívá a ani nemá důvod mít doma wifi síť (pravda, internetem nepolíbených seniorů ubývá). Takový člověk potřebuje na výběr tarif se škálou ceny a počtu volných jednotek (hovorné, možná i SMS).

Mě vadí, jak operátoři tarify balíčkují... neomezené volání a internet tlačí i do těch "nízkých" tarifů (hlavně teď VF a O2). U TM si je možné tarif poskládat ze 7 odstupňovaných hlasových/SMS balíčků + 11 různě velkých balíčků dat (lze mít i paušál bez volných minut a SMS), ale bez alespoň 1.5 GB dat (které si TM cení na 125 Kč) to nejde.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

5uch píše:
Kristovec píše:Nechápu ty,kteří vůbec ještě platí OPům za minuty a SMS.
Záleží na používání služeb. Někomu to smysl dávat může. Třeba důchodce, co má starý tlačítkový mobil, internet v něm nepoužívá a ani nemá důvod mít doma wifi síť (pravda, internetem nepolíbených seniorů ubývá). Takový člověk potřebuje na výběr tarif se škálou ceny a počtu volných jednotek (hovorné, možná i SMS).

Mě vadí, jak operátoři tarify balíčkují... neomezené volání a internet tlačí i do těch "nízkých" tarifů (hlavně teď VF a O2). U TM si je možné tarif poskládat ze 7 odstupňovaných hlasových/SMS balíčků + 11 různě velkých balíčků dat (lze mít i paušál bez volných minut a SMS), ale bez alespoň 1.5 GB dat (které si TM cení na 125 Kč) to nejde.
Balíčkování - i já si myslím,že by zákazník měl mít svobodu vybrat si tarif,služby,podle sebe.
Na Ukrajině,Kyivstar,to už vůbec nejde,tam každý tarif má neomezeně vlastní síť,volné minuty jinam a internet.i ten nejmenší.
Ovšem neomezeně ve vlastní,300 SMS ,
300 minut ven,i do zahr. a neomezené LTE , to všechno za 300 UAH = 280 Kč, tak to by mi opravdu nevadilo.
To u nás nebude nikdy. Ale aspoň neom.LTE za 14 € jako na Slovensku.
Tam lidi konkurenční nabídku mají,ale vyšší ceny ostatních OPů jim nevadí.Často si to my,zákazníci děláme sami svou vlastní pohodlností nebo patriotismem.

Oceňuji Babišovy kroky na tomto poli - teď hlavně OKU a usnadněný odchod i nízké pokuty za předčasný odchod. To by mohlo aspoň trošičku pomoci.Nemusím se doprošovat o ČVOP a handrkovat,starý OP mne už vůbec nezajímá,bylo to dobré,hned 1.4. ,i když přenos proběhl až 8.4.

Ale zase, T-Mobil je mi sympatický,i když jsem odešel, to on loni v létě vyzkoušel neomezená data zadarmo,a i nové datové tarify jsou o dost lepší,než dosud.Pokud budou následovat další kroky,rád se k němu vrátím.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

5uch píše:
Pitomec píše:
5uch píše:V pohodě. Nulový paušál (nulový tarif na míru) není vyhrazen jen pro důchodce, může ho mít (zatím) každá fyzická osoba.
Může ho mít i právnická osoba.
Jste si jistý? Pokud vím, firemním zákazníkům se už nedává. A těm, co ho mají, ho bez ptaní na souhlas převádějí na jiný tarif.
Mám 5 čísel s Nulovým tarifem (z toho jedno je na dvou-SIM) a nikam nic nepřevedli a už vůbec ne bez mého souhlasu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

Kristovec píše:Oceňuji Babišovy kroky na tomto poli - teď hlavně OKU a usnadněný odchod i nízké pokuty za předčasný odchod. To by mohlo aspoň trošičku pomoci.Nemusím se doprošovat o ČVOP a handrkovat,starý OP mne už vůbec nezajímá,bylo to dobré,hned 1.4. ,i když přenos proběhl až 8.4.
To sice není z hlavy Bureše, ale socanů, nicméně telekomunikačnímu trhu by zcela jistě pomohlo něco jiného, než ohlodaná kost v podobě nesmyslů s přenosem čísla nebo výpovědní lhůtou 30 dnů apod., což v reálu vůbec k ničemu není, když jsou na trhu jenom 3 hlavní operátoři, kteří v podstatě drží mezi sebou basu.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:
Kristovec píše:Oceňuji Babišovy kroky na tomto poli - teď hlavně OKU a usnadněný odchod i nízké pokuty za předčasný odchod. To by mohlo aspoň trošičku pomoci.Nemusím se doprošovat o ČVOP a handrkovat,starý OP mne už vůbec nezajímá,bylo to dobré,hned 1.4. ,i když přenos proběhl až 8.4.
To sice není z hlavy Bureše, ale socanů, nicméně telekomunikačnímu trhu by zcela jistě pomohlo něco jiného, než ohlodaná kost v podobě nesmyslů s přenosem čísla nebo výpovědní lhůtou 30 dnů apod., což v reálu vůbec k ničemu není, když jsou na trhu jenom 3 hlavní operátoři, kteří v podstatě drží mezi sebou basu.
Ano,chce to čtvrtého.Nebo srazit velkoobchodní ceny pro virtuály,alespoň.
4ka.sk to na Slovensku zlepšila,to bez pochyb,ale zase - i na nás to záleží.Teoreticky by ti tři sk OPové měli být bez zákazníků, 4ka nabízí vše neomezeně za 22 €, O2.sk dá 30 GB , ale za 50 €, a stejně lidé neodcházejí.
Nechápu to, já s OPy doslova zametám,u Sazkamobilu jsem vydržel měsíc,předtím u T-Mobilu 7 měsíců, u Tescomobilu 2 roky.Zvažoval jsem i cestu do Wien, T-M.at nabízí 20 GB celounijně za 20 € , ale pak korunka klesla a já jsem našel emtéčko,tak z toho sešlo.Dokonce jsem vážně myslel zajet si pro SIM do Španělska,umím španělsky,tak jsem studoval datové nabídky tamních OPů.
Odpovědět