ČD tarif končí - DvojSIMka

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše: Mám 5 čísel s Nulovým tarifem (z toho jedno je na dvou-SIM) a nikam nic nepřevedli a už vůbec ne bez mého souhlasu.
Diskuse s vyjádřením Vodafone... (a pokud si pamatuji, není to první případ s nucenou migrací nulového tarifu na něco jiného... kde si na to někdo na FB Vodafone stěžoval).


Možná staré staré tarify převádějí na nové postupně a na vás ještě nedošlo. Kontrolujte si vyúčtování, ať nejste překvapen.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

Zatím ve vyúčtování nic není. Až bude, tak pošlu VF do (_!_) a půjdu jinam.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

Mám dojem,že móda vysokých a nízkých paušálů osciluje jako ta naše slavná Kč(prosím neplést s KSČ :D ).
Svého času byly paušály kolem 500. Pak přišla vlna paušálů 100 Kč, a teď opět jsou od 500 do 3 000. Předplacenky VF a O2 zase celodenní balíčky. Den neomezeně.20 až 30 Kč. V Polsku 1 PLN = 6 Kč.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

5uch píše:
Pitomec píše: Mám 5 čísel s Nulovým tarifem (z toho jedno je na dvou-SIM) a nikam nic nepřevedli a už vůbec ne bez mého souhlasu.
Diskuse s vyjádřením Vodafone... (a pokud si pamatuji, není to první případ s nucenou migrací nulového tarifu na něco jiného... kde si na to někdo na FB Vodafone stěžoval).


Možná staré staré tarify převádějí na nové postupně a na vás ještě nedošlo. Kontrolujte si vyúčtování, ať nejste překvapen.
Máte pravdu,já si to taky budu hlídat,mám appku. To by bylo velmi nepříjemné překvapení :evil: !
2 čísla s tímto tarifem odpočívají v šuplíku.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

Koukám,koukám,jsem u Vodafonu(Oskara) 19 let , 8 měsíců a 14 dní .
To není málo. Copak mi asi náš milý Vodníček nadělí ke 20. výročí ?
Asi paušál za 5 000 na 240 měsíců :D .!
Ale 3 měsíce to jistí 8-)
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od vlk »

Tak teprve teď mi ho ruší výpovědí. Vysvětlení naleznete: https://www.vodafone.cz/pece/tarify-slu ... te-tarify/
A přitom v mém okolí stále ještě ne.
"Vážený zákazníku, rádi bychom vám poskytovali ty nejlepší služby, proto k následujícímu zúčtovacímu období ukončujeme tarif Nabito, který máte na vašem účtu aktivní. Převedeme vás na tarif Neomezeně v síti, se kterým za 99 Kč získáte neomezené volání a SMS v síti Vodafonu, 20 minut volání do všech sítí v ČR kromě volání na barevné a informační linky, po provolání volných minut zvýhodněnou sazbu volání 1,19 Kč/min a SMS do ostatních mobilních sítí v ČR za 1,51 Kč. Roamingové služby zůstanou beze změny. Získáte tak, oproti naší standardní nabídce ještě výhodnější řešení. Samozřejmě si můžete vybrat i jiný tarif z naší aktuální nabídky vyhovující vašim potřebám. V případě aktivní smlouvy máte nárok na odstoupení bez jakýchkoli sankcí ke dni účinnosti této změny. Věříme, že s našimi službami budete i nadále spokojeni."
:-D

No mám přístup k zaměstnaneckému tarifu za necelých 50Kč, který je sice bez 20 minut, ale s tarifikací cca 60h/sms/minutu. Takže tohle je po 18 letech výsměch.

Zatím přecházím na nulový tarif https://www.vodafone.cz/pece/tarify-slu ... e-balicky/,
bych vůbec zjistil kolik provolám, jestli vůbec něco, když stejně většinou volám z pevné Odorika a mám pocit, že z mobilu volám, jen abych využil kredit.
Nicméně musel jsem o něj zažádat. , jinak bych přešel na jejich úžasnou nabídku za 99Kč měsíčně :D
Jak nulový tarif, tak zaměstnanecký tarif umí dvojSIM. (Navíc bez změny simek)
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

vlk píše: Převedeme vás na tarif Neomezeně v síti, se kterým za 99 Kč získáte neomezené volání a SMS v síti Vodafonu, 20 minut volání do všech sítí v ČR..., po provolání volných minut zvýhodněnou sazbu volání 1,19 Kč/min a SMS do ostatních mobilních sítí v ČR za 1,51 Kč.
To není tak zlé. Doteď jsem měl za "černého koně" nabídky Vodafone jejich balíček k předplacené kartě s neomezeným volání ve vlastní síti za 99 Kč. Tady je k tomu za stejnou cenu ještě navíc 20 minut do jiných sítí + lepší cena za volání nad volné jednotky. Např. pro rodinu, která je celá u VF, a jejíž členové volají hlavně mezi sebou... to je výborná nabídka.

Jediná potíž, že tenhle tarif v nabídce VF nevidím (tedy není jasné, jestli je možné si o něj říct). A není z toho jasné, zda jde o předplacenku nebo tarif s vyúčtováním.
vlk píše: No mám přístup k zaměstnaneckému tarifu za necelých 50Kč, který je sice bez 20 minut, ale s tarifikací cca 60h/sms/minutu.
Takže tohle je po 18 letech výsměch.
Pokud potřebujete volat i jinam, než do VF... pak je vaše nabídka o fous lepší. Za 99 Kč máte 81 minut volání kamkoli (jestli těch 50 Kč v ceně tarifu chápu správně... jako "předplacení" levných jednotek, ale bez jakýchkoli volných jednotek).
Výsměchem bych ten tarif od VF nenazval. V porovnání s ostatními nízkými tarify (nejen od VF) je to velmi slušné (i když hlavně pro ty, co volají převážně v síti VF).
vlk píše: Zatím přecházím na nulový tarif
Nulový tarif je vhodný opravdu jen pro ty, co mají pouze příchozí hovory, nebo velmi málo a nepravidelně mají nějaký velmi krátký odchozí hovor. Za útratu 99 Kč (ať to srovnáme s tou vaší nabídkou) zde máte 15 minut volání - to je méně, než kolik vám ta vaše nabídka dává za stejnou cenu do cizích sítí.
vlk píše: Jak nulový tarif, tak zaměstnanecký tarif umí dvojSIM. (Navíc bez změny simek)
Nevím, jak DvojSIMka souvisí s předchozími úvahami o výhodnosti tarifů. DvojSIMku si můžete dát k jakémukoli tarifu a je to jen o tom, že můžete mít SIM se stejným číslem ve dvou telefonech, které pak můžete střídat bez prohazování SIM. S výhodností nebo nevýhodností tarifu to nemá nic společného.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Hafi »

já tady děkuji za upozornění - na základě tohoto vlákna jsem se optal babičky, které jsem kdysi zařizoval ČD tarif, a ta zkontrolovala, že na vyúčtování opravdu má malým písmem iinformaci, že ji od března převádí na nějaký jiný tarif, podmínky nevím, ale cena byla 199 Kč.

Alternativou byl u VF tarif ode mě z práce za 99 s 50 volnými minutami mimo síť (v rámci VF zdarma) a 500 MB. Což na první pohled je hezké, na druhý babička do VF volá jen náhodně řemeslníkům, data ve staré Nokii nevyužije a pak už je více méně vždy výhýhodnější Odorik.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

Hafi píše:...z ČD tarifu ji převádí na nějaký jiný tarif, podmínky nevím, ale cena byla 199 Kč.
To by mne zajímalo, co je to za nabídku za 199 Kč (nevypadá to na veřejný, ceníkový tarif).
Nicméně zdá se, že takovým lidem je VF schopen nabídnout také tarif se 20 minutami volání do jiných sítí, pak za 1.20 Kč + neomezené volání do VF... celé za 100 Kč. Viz komentáře zde:

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=38923#p38923
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=38670#p38670

Pro důchodce to nemusí být vůbec špatný tarif. Tedy pokud volá hlavně v síti VF - třeba rodině. Podle mne je to lepší, než byl původní ČD tarif. Minut "kamkoli" je sice méně, ale to neomezené volání ve vlastní síti a cena minuty nad rámec volných minut to víc než ospravedlňuje.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět