Presmerovanie hovorov na základe čísla volajúceho

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Presmerovanie hovorov na základe čísla volajúceho

Příspěvek od pali »

Je tento dokument na číslovací plán ešte stále platný? Naviac predmetné číslo je 14700, nie 14000. 14700 bude patriť do posledného riadku "14250 – 14999", čo má popis "Rezerva".
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Presmerovanie hovorov na základe čísla volajúceho

Příspěvek od Kabek »

Platný je s dodatky, ale já jsem se spletl.... To číslo 14700 využívá O2.... Číslovací plán sítě vydává ČTÚ...
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Presmerovanie hovorov na základe čísla volajúceho

Příspěvek od pali »

To že ho využíva O2 alebo Materna je mi jasné... Skôr ma ale zaujímalo, či vôbec existuje nejaký dokument / nariadenie, kde by sa písalo, že to číslo je naozaj niekomu pridelené alebo že niekomu naozaj patrí.

A zaujímavejšia otázka by bola, či je niekto schopný ma na toto číslo cez VOIP sieť prepojiť :-) Tzn. aby som mohol hovor iniciovať aj ja a nie len "čakať", že mi druhá strana zavolá.

Minulý rok keď sme skúšali volať na to číslo cez Odorik VOIP, tak sa hovor vôbec nepodarilo spojiť. Na ďalší pokus to spojilo a bolo počuť slabý zvuk. Po pár sekundách sme to zložili a poplatok bol tuším niečo okolo 4Kč (už si nepamätám detaily, nebolo to z mojej linky, takže sa neviem pozrieť do výpisu; ale v ceníku Odorik je naozaj uvedená minútová tarifikácia pre čísla +4201XXX). Otázne je, či vôbec vtedy Odorik naroutoval hovor na správny smer.
Odpovědět