Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od alfi »

Dneska má pro změnu velký výpadek TMobile, už cca 2h, viz - nejde jim web ani infolinka(!). Hovory, data a sms z telefonu zdá se jedou, já pozoruju problém jen u SMS poslaných přes API (přes Odorik i jinudy) - za ty poslední 2h nic nedorazilo.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výpadek TMobile

Příspěvek od Kristovec »

Ano,ani appka Můj TM nejde.
Mně to zatím nijak nevadí.
Ale na internetu to už probírají,seznam.cz

17,05 a appka stále nic
21,30 a stále nic. Samozřejmě ani Kaktus nepíchá,bodliny mu upadly :D
5,54 a - nic

Ale aspoň že jde internet,O2 kdysi mělo výpadek a nešlo ani volat.
Naposledy upravil(a) Kristovec dne stř 01. črc 2020 5:55:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek TMobile

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
výpadek měl být ukončen nejpozději dnes v 18:00, bohužel se to asi protáhne. My evidujeme momentálně 2 nedokončené portace SIM a celkem 50 nedokončených objednávek změn na SIM. Výpadek se týká celého T-Mobilu i všech virtuálů pod T-Mobilem, způsoben byl havárií diskového pole. Omlouváme se za způsobené komplikace.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek TMobile - týká se Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Předpokládá se, že problém nebude vyřešen do odpoledních hodin, ale lze čekat, že se to opět proti předpokladu protáhne. Problém se u Odoriku týká příchozích portací (měly by zůstat aktivní u stávajícího operátora?), změny nastavení SIM a změny objednané na začátek měsíce. Žádné z těchto operací neprobíhají. Pokud jste si objednali začátkem měsíce nový datový balíček, stále není aktivní a je třeba počkat.
Pokud jste si objednali zrušení nebo změnu datového balíčku, budete mít do odstranění potíží obnovený balíček "zdarma", protože poté co to konečně začne fungovat se změna provede a datový limit opět vynuluje. Většiny lidí, kteří žádnou měnu objednanou nemají, se problém netýká.

Jinak T-mobile nejde ani jeho vlastní web http://www.t-mobile.cz ani stránky pseodovirtuálu mujkaktus. Mobil.cz nejde samoobsluha.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od Kristovec »

T-Mobile zaíná po dobu výpadku NEOMEZENÁ DATA !
Aspoň to píšou v appce pod oznámením o poruše.Prý to bude trvat déle.
Třeba na věčné časy a nikdy jinak,s neomezeným připojením budu jen rád :D
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od helmut.niederman »

Podle informací, které mám by to mělo být úplně OK až 2.července
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Podle informací, které mám by to mělo být úplně OK až 2.července
Jak se blíží půlnoc, přiznávají, že dnes to již nestihnou tedy bude to zítra. A pokud ne zítra tak pozítří atd.
Mit data v diskovém poli, tedy jednom velkém zařízení i když zálohovaném třeba i do jiné lokality, mi přišlo vždy poněkud zbytečné bezpečnostní riziko. Všechno se totiž občas pokazí a to i zařízení, kde to výrobce téměř vylučuje.
Zajímalo by mne co by se stalo, kdyby ty původní data vůbec nezachránili.
pedrysek7
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2018 7:30:46

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od pedrysek7 »

No jsme zvědavý, jak to s T-Mobilem dopadne. Mám vážné obavy, že to nepoběží určitě celý víkend. Těžko říci, ale myslím si, že T-Mobile šetří peníze na špatném místě tj. na IT infrastruktuře a taky by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se to neobnovilo.
Byl jsem schválně na prodejně T-Mobile a pracovník říkal, že to v nejlepším případě vidí na pondělí, pokud ano, bude to zázrak.

Mám dotaz na Odorika:
1) Jak to má zajištěn Odorik, zda data běží současně třeba na 2-3 databázích najednou a zda jsou od sebe geograficky oddělené v případě třeba požáru, výbuchu apod.

2) Vůbec se v tom nevyznám, ale je možné, že v případě závady na datovém poli, kde má T-Mobile uloženy veškerá data, je možné tato data komplektně obnovit bez problémů ze zálohy a jak to dlouho může v případě T-Mobile trvat?
Je vůbec možné, že by měl T-Mobile jako obří společnost, vše pouze na jednom datovém uložišti v Hradci Králové a souběžně neběžel systém v jiné lokalitě na území ČR?

3) Zajímalo by mě, jak toto mají zařízené třeba banky typu KB, ČS, ale i menší Fio banka či Hello bank. Zda jedou současně na více databází či zda se toto může stát jako u T-Mobilu. Ztráta dat u bank v případě totálního pádu a nemožnosti obnovy, to pak musí být úplná katastrofa. To si nedovedu vůbec představit.

Hezký večer
xsys
Příspěvky: 54
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od xsys »

Jen drobnost - vyhrabal jsem stary SIMky Twist a Kaktus, s minusovym kreditem, ale jeste aktivni, a na obou znovu funguji data, zadarmo a neomezeny. Volani a SMS ne.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Systémy T-mobile postupně nabíhají, vypadá to že u dnes k večeru by se mohlo dát vše do normálu.
Odpovědět