Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
xo3e
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28. črc 2020 18:10:15

Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od xo3e »

Při hovorech z mé Odorik SIM dochází ke zpoždění při přenosu v obou směrech hovoru. Odhadem jsou to desetiny sekundy, špatně se to poznává, ale je to dost na to, aby to způsobovalo problémy v konverzaci s protistranou. Pauzy v řeči jsou uměle prodloužené o dvojnásobek zpoždění při přenosu, takže je účastník hovoru vnímá jako nepřirozeně dlouhé, lidé si skáčou do řeči apod.
Zkoušeno z různých telefonů. Ze stejných telefonů přes jiného operátora problém nenastává.
Problém trvá už dlouho a vyskytuje se při všech hovorech, odchozích i přichozích. Možná je někdy výraznější, někdy méně. Težko říct, volám málo.

Namátkou vybírám několik ID hovorů, u kterých vím, že bylo zpoždění výrazné: 371365467, 369837271, 367799286, 365466634.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Díval jsem se na ony hovory a vidím velmi malé zpoždění, někdy i jen v řádů us (mikrosekund). Příchozí hovory navíc nejdou přes nás a předpokládám, že jdou úplně stejně jako jakékoli jiné hovory do sítě T-mobile. Každý mobilní hovor vytváří zpoždění, bývalo to v řádu až stovek ms, tedy mnohonásobně horší, než co běžně dělá VoIP, ale tohle je první stížnost.
Když říkáte, že to dělá i u různých telefonů, nemůže to být nějaká pro T-mobile problémová lokalita?
xo3e
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28. črc 2020 18:10:15

Re: Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od xo3e »

Aha, spojitost s lokalitou mě nenapadla.
Volám hlavně ze 2 různých míst a na obou ke zpoždění dochází. Nejčastěji širší centrum Brna, což by snad nemusela být problematická lokalita. Z ostatních míst volám výjimečně a nedokážu zpaměti říct, jestli to nastává i jinde. Budu se na to soustředit a zkusím vypozorovat.

Nemám úplně přesně vysledované, u kterých hovorů je to výraznější a u kterých méně. Odhaduju, že odchozí hovory jsou v průměru horší než příchozí.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od mobilemanic »

Stejná zkušenost jako v prvním příspěvku. Pozoruji to od té doby, co Odorik SIM karty zavedl.. Ale také volám málo, tak jsem to nikdy moc neřešil.. Lokalita obvykle Střední Čechy - Mělník a okolí..

Připisoval jsem ústředně Odoriku či poskytovatelům, kteří hovory Odoriku prodávají - to ale celkem účinně vylučuje druhý příspěvek, takže nevím.. Původní myšlenka byla, že to dělají jen hovory odchozí a příchozích se to netýká, ale nic bych za to nedal, myslím že už to mám také celkem pomotané. Je možné i to, že se to opravdu stává jen u některých hovorů a není to pravidlem.. Co vím jistě je, že ta prodleva je v takovém případě půl sekundy i větší, takže tyto hovory jsou spíše víc vysílačka než použitelný full-duplex :D
xo3e
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28. črc 2020 18:10:15

Re: Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od xo3e »

Mohu poprosit o prověření hovoru 378853767?

Šlo o příchozí hovor v lokalitě Brno.
Můj subjektivní dojem byl, že při něm nastávalo znatelné zpoždění.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění přenosu při hovorech z Odorik SIM

Příspěvek od xsouku04 »

xo3e píše:Mohu poprosit o prověření hovoru 378853767?

Šlo o příchozí hovor v lokalitě Brno.
Můj subjektivní dojem byl, že při něm nastávalo znatelné zpoždění.
Je to hovor z čísla v síti T-mobile na Odorik mobilní číslo. Tento hovor vůbec nejde přes naše zařízení a funguje tedy úplně stejně jako jakýkoli jiný hovor v síti T-mobile.
Je ze dne 19.9.2020. V první polovině měsíce září až do minulého čtvrtka měl T-mobile různé technické problémy s hovory. My jsme zaznamenaly dva relativně závažné problémy (koktání hovorů a že jedna strana neslyšela) včetně důkazu a nebylo to jen jeden den, trvalo to déle, jako by si s tím nevěděli moc rady. Ale vypadá to, že těch potíží bylo ještě více, než co jsme si všimli my. Včera mi volali, že je to konečně všecko odstraněno až na jeden problém ve firmwaru, který ale nyní sledují a umí se mu vyhýbat.
Pokud by se to stalo znovu, prosím napište. Předpokládá, že nyní bude zvýšená ochota řešit podobné problémy.
Odpovědět