Ceny dat u velkých operátorů

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
ondrejandrej
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 12:11:12

Ceny dat u velkých operátorů

Příspěvek od ondrejandrej »

Po delší době potřebuji mobilní data v ČR a vidím, že velcí operátoři jsou levnější, než virtuálové.
Třeba Můj svobodný tarif od T-Mobile stojí 225 Kč/3 GB nebo 425 Kč/12 GB.

Takže jsem si pořídil datovou SIM od T-mobile a Odorika využívám jenom pro volání v dvousimkovém mobilu.
Vím, že Odorik nemá žádnou velkou marži, takže zřejmě virtuálové platí za data hodně peněz. Ostatně četl jsem o tom i nějaké články. Nešlo by s tím něco dělat? Třeba by šlo na to upozornit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Ceny dat u velkých operátorů

Příspěvek od alfi »

Nějaké info jsou tady viewtopic.php?f=17&t=4698 - Odorik na to přímo netlačí, někteří jiní operátoři ano, ale výsledek to stejně zatím nemá. Velkoobchodní nabídku nikdo nepoužívá a od "komerčních" podmínek dává ČTÚ ruce pryč a chce to nechat na ÚOHS.. Vítejte na oligopolním trhu s tichou podporou státu :-)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Ceny dat u velkých operátorů

Příspěvek od Kristovec »

Pokud máte měsíční spotřebu do asi 5 GB hledejte v zahraničí - 1 GB vyjde na asi 50 Kč.
V Polsku,Slovensku,Rakousku,ale i Španělsku.
T-Mobile.at , Rakousko, má předplacenku 20 GB za 20 €, celounijně!
Nebo mrkněte na emtecko.cz - 10 GB za 300 Kč a 20 GB za 450 Kč.
Nebo u kšeftařů O2.CZ Go karta 100 GB za 300 Kč měsíčně,ovšem překupnická cena SIM až 10 000 Kč :evil:
ondrejandrej
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 12:11:12

Re: Ceny dat u velkých operátorů

Příspěvek od ondrejandrej »

Tohle dlouhodobě nefunguje. Vyzkoušel jsem to docela nedávno s rakouskou (HoT) a slovenskou (O2) simkou. U HoT mi po 2 měsících poslali esemesku, že jsem za poslední 2 měsíce strávil míň, než 50 % času v Rakousku, takže se mi začínají účtovat další poplatky. Přestože data pro EU jsem neměl ještě vyčerpaná.
O2 SK má zase např u balíčku 1 GB na den jenom 500 MB v EU:
S dennými dátami 1 GB na deň môžete v EÚ mimo SR bez príplatku využiť v rámci dňa 500 MB dát. Po minutí 500 MB v EÚ mimo SR v rámci dňa sa vám započítava príplatok 0,0042 € za 1 MB prenesených dát.

emtecko.cz: kde vidíte 20 GB za 500 Kč? Na vebu je akorát 5 GB za 449.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Ceny dat u velkých operátorů

Příspěvek od Kristovec »

ondrejandrej píše:Tohle dlouhodobě nefunguje. Vyzkoušel jsem to docela nedávno s rakouskou (HoT) a slovenskou (O2) simkou. U HoT mi po 2 měsících poslali esemesku, že jsem za poslední 2 měsíce strávil míň, než 50 % času v Rakousku, takže se mi začínají účtovat další poplatky. Přestože data pro EU jsem neměl ještě vyčerpaná.
O2 SK má zase např u balíčku 1 GB na den jenom 500 MB v EU:
S dennými dátami 1 GB na deň môžete v EÚ mimo SR bez príplatku využiť v rámci dňa 500 MB dát. Po minutí 500 MB v EÚ mimo SR v rámci dňa sa vám započítava príplatok 0,0042 € za 1 MB prenesených dát.

emtecko.cz: kde vidíte 20 GB za 500 Kč? Na vebu je akorát 5 GB za 449.
Jděte do zaměstnaneckého oddělení.
Já jsem objednal tam !
Nevím jak to,ale i když u nich nedělám a nedělal jsem,tarif mi dali.
Ale už ho nemám, teď 100 GB.
Odpovědět