IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
colas
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. zář 2020 20:40:04

IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od colas »

Minuly tyden mi telefony gigaset zacaly psat "pripojeni k poskytovateli selhalo". Mam na strese nejake zarizeni od McFibera, co chyta wifi a routujemi ethernet. Na pude mam switch a v obyvaku dalsi switxh. Adresy prideluje DHCP "na strese". Nekolik let to fungovalo a najednou samo od sebe to prestalo. A ted pozor. Zapojil jsem misto "krabicky" v obyvaku novy router xiaomi a najednou to jde. Dnes jsem ale zjistil, ze to funguje pouze v rezimu "router", tedy kdyz xiaomi router si vytvori svoji vlastni sit. Kdyz ho prepnu do rezimu kdy pouze rozsiruje stavajici sit, telefony opet prestaly fungovat/nepripoji se k odoriku. Netusite nekdo, cim to muze byt zpusobeno?
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od chrml »

Zdravím, já řešil problém, že se Gigaset z ničeho nic přestal registrovat někdy o prázdninách. Pomohla mi až změna portu sip serveru z sip.odorik.cz:6688 na sip.odorik.cz:443
Ze stejné sítě jsem se tam ale přihlásil z mobilu z voip sw na 6688 úplně v pohodě... Taky jsem to nepochopil. Předtím to léta jelo.
ondrejsmola
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. lis 2017 14:57:28

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od ondrejsmola »

Ahoj, já mám stejný problém s Gigaset C470IP. Registration failed. Změna portu nepomohla.
kafka
Příspěvky: 2
Registrován: ned 13. zář 2020 20:19:30

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od kafka »

Bohužel mám stejný problém s Gigaset A540 IP
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Čím přesně to je, netuším. U našich gigasetů se to nestalo. Kromě změny portů (nemusí pomoci) radím vynutit protokol tcp (nepodporují ale starší základny - u telefonů, které to podporují, to snad vždy pomohlo) nebo zkusit místo domény sip.odorik.cz zadat ip adresu 81.31.45.51 . Pokud jste právě provedli nastavení, může být špatně heslo.
Jestli to není heslem, zjistíte tak, že kliknete na "Detailní výpis posledního pokusu o registraci zde." pod tabulkou, kde jsou registrační údaje. Občas někdo místo čísla linky použije veřejné telefonní číslo.

Kdosi zde na fóru tvrdil, že to může být i tím, že se nedaří stáhnout předpověď počasí a z toho se kousne.
kafka
Příspěvky: 2
Registrován: ned 13. zář 2020 20:19:30

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od kafka »

Dobrý den,
tak jsem již vyřešil ten problém. Jelikož jsem měl určité problémy, resetoval jsem Gigaset do továrního nastavení a potom mě nešel zaregistrovat Odorik.
Problém byl v heslu. Nesmíte ho kopírovat, neboť se automaticky přidává i mezera na konec hesla. Jelikož při vkládání hesla vidíte jen křížky, špatně se to přichází. Stálo mě to 4 hodiny práce :-), než jsem na to přišel. Vše už funguje skvěle.
ondrejsmola
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. lis 2017 14:57:28

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od ondrejsmola »

Díky za pomoc. Gigaset C470IP nepodporuje vynucení protokolu, ale pomohlo nastavit IP adresu místo domény.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: IP GIGASET se z niceho nic nechce prihlasit k odoriku

Příspěvek od Pitomec »

Heslo kopírovat jde (CTRL+C / CTRL+V), akorát se to musí udělat přes Windows Notepad :)
Obrázek
Odpovědět