Duplikát SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Duplikát SIM

Příspěvek od Pitomec »

Nevím jestli si úplně rozumíme - přesměrováním jsem měl na mysli to, že když je mobilní číslo Odorik nedostupné, tak dojde k přesměrování hovorů na pevnou VoIP Odorik neboli přesměrování provádí přímo T-Mobile. S tím by pak brána neměla vůbec souviset, protože u ní je to příchozí hovor jako každý jiný. A pokud se volá z pevné VoIP Odorik, pak se hovor identifikuje mobilním číslem.

SMS jsou samozřejmě problém, to je jasné. Byť třeba u bank a ověřování se už dost často používá otisk prstu v telefonu a ne opisování SMS.
Obrázek
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Duplikát SIM

Příspěvek od o-k »

Zdravim
Tem maxmobil bych jen pripojil k antene. Kabel se spravnyma konektorama koupite v podstate jako prodluzovak samec/samice, od telefonu natahnete treba na pudu a tam jen pripojite originalni pendrek co je na maxmobilu. Uz to tak mam doma leta s maximobilem od Jablotronu kteremu jsem musel vyvest integrovanou antenu na konektor a yaginu dat do okna. V mobilu co mate bych dal presmerovani pri nedostupnosti na tem maxmobil. Presmerovani sms vsak neni mozne. Proste technicke moznosti jsou v gsm velmi omezene, jedna se o mnoho let starou technologii bez potencialu na jakykoli vyvoj neb budoucnost je jina.
Repeatery jsou takovy sporadicky reseni, kdyz pominu legistativu tak to stoji hodne penez a nadela pramalo muziky, taky treba narazite ze umi jen jedno pasmo a to zrovna to co nepotrebujete a operator na ne ani ve vasem okoli nema BTS. Po nekolika zkusenostech s opakovaci v ruznych cenovych hladinach bych se na to proste vyflakl a resil to jinak i mimo GSM
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Duplikát SIM

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Pitomec píše:Nevím jestli si úplně rozumíme - přesměrováním jsem měl na mysli to, že když je mobilní číslo Odorik nedostupné, tak dojde k přesměrování hovorů na pevnou VoIP Odorik neboli přesměrování provádí přímo T-Mobile. S tím by pak brána neměla vůbec souviset, protože u ní je to příchozí hovor jako každý jiný. A pokud se volá z pevné VoIP Odorik, pak se hovor identifikuje mobilním číslem.

SMS jsou samozřejmě problém, to je jasné. Byť třeba u bank a ověřování se už dost často používá otisk prstu v telefonu a ne opisování SMS.
Ano, s bránou to nesouvisí. Jde o standardní GSM přesměrování a chtěl jsem to provozovat přesně jak říkáte. Bohužel funguje to pár dnů až týdnů a pak přestane. Prý chyba T-Mobile.

SMS by šlo řešit také SMS bránou, třeba USB nebo podobně. Dát to na půdu a SMS číst/psát na pc. Ale chtělo by to duplicitní SIM, abych nemusel přehazovat SIM. Nebo by to možná řešila eSIM.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Duplikát SIM

Příspěvek od ondrej.nemecek »

o-k píše:Zdravim
Tem maxmobil bych jen pripojil k antene. Kabel se spravnyma konektorama koupite v podstate jako prodluzovak samec/samice, od telefonu natahnete treba na pudu a tam jen pripojite originalni pendrek co je na maxmobilu. Uz to tak mam doma leta s maximobilem od Jablotronu kteremu jsem musel vyvest integrovanou antenu na konektor a yaginu dat do okna. V mobilu co mate bych dal presmerovani pri nedostupnosti na tem maxmobil. Presmerovani sms vsak neni mozne. Proste technicke moznosti jsou v gsm velmi omezene, jedna se o mnoho let starou technologii bez potencialu na jakykoli vyvoj neb budoucnost je jina.
Repeatery jsou takovy sporadicky reseni, kdyz pominu legistativu tak to stoji hodne penez a nadela pramalo muziky, taky treba narazite ze umi jen jedno pasmo a to zrovna to co nepotrebujete a operator na ne ani ve vasem okoli nema BTS. Po nekolika zkusenostech s opakovaci v ruznych cenovych hladinach bych se na to proste vyflakl a resil to jinak i mimo GSM
Ano, na maxmobilu se mi líbí právě ta vyvedená anténa. Dal jsem tam většího pendreka a funguje to i doma u okna - s lepším signálem, než mám na mobilu. Bohužel SMS se na tom píší dost špatně (nemá T9).
Odpovědět