Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od xsouku04 »

potřeboval bych více konkrétních údajů, abych to mohl zkusit též. Třeba číslo vašeho účtu, nebo přesné číslo (i s uri) kam se snažíte volat a povolení, že to nyní mohu zkusit.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

Díky za rychlou reakci, údaje posílám přes SZ.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

Tak nic, zatím ani ťuk, už je dost pozdě, dnes ten telefon vypínám, příp. zase někdy, díky :)
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

Callcentric.com nefunguje ("Hovor se nepodařilo spojit"), asi se ústředny spolu nějak neumí domluvit, zatímco sip.iptel.org jde, budu používat iptel, škoda, ten callcentric má širší možnosti použití a mám dojem, že jinak je i spolehlivější než iptel. Ale z hlediska odoriku nejde o zásadní problém, aby to bylo nutné se tím zabývat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od xsouku04 »

A zkoušel jste na to uri volat třeba ze SJPhone ? SJPhone umožnuje též hovory na URI. Tím můžete otestovat, že uri je v pořádku funkční.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

Jasně, uri je funkční (z FritzBox se dovolám) - jinak bych o problému nepsal ... Tuhle funkční uri jsem přesně překopíroval do kontaktů v odoriku, hlídal prázdné znaky, na začátku i na konci, opakovaně, ale nic. Opačný směr (Callcentric -> SIP URI Odoriku) funguje. Nevadí, nastavím to jinak, potřebuji se domluvit, neřeším, jestli to půjde jedním nebo jiným způsobem :) Díky.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

Wow, tak dneska nefunguje volání přes rychlé kontakty na SIP ani na Iptel, smartvoip - tohle je zrovna celkem zásadní směr (klon Betamax), nějak se to sype ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od xsouku04 »

Hooonza píše:Wow, tak dneska nefunguje volání přes rychlé kontakty na SIP ani na Iptel, smartvoip - tohle je zrovna celkem zásadní směr (klon Betamax), nějak se to sype ...
Bohužel vaše stížnost je velmi nekonrétní. Já jsem nyní skoušel volat na SIP uri, konkrétně sip:hudba@nic.cz
a též na jednu osmistovku přes SIPA a účet u Haló a fungovalo to.

Je třeba mít na myslí, že je dost dobře možné, že se Betamaxu nevyplácíte a tak začal hovory přeposílané z naší
adresy nějak blokovat. U nich jsou podobné taktiky běžné a řekl bych i nutné. Jednoduše pokud příliš různých hovorů, které se převážně nevyplácí přichází ze stejné ip adresy, je pak pro ně výhodné danou ip adresu prostě zablokovat. Neříkám že to musí být ono, osobně to ale očekávám. Abych mohl říct v čem je problém potřebuji konkrétní údaje, abych to mohl zopakovat.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Hooonza »

No nevím, právě jsem skončil 8 minut hovor přes smartvoip přímo z naší IP (user@sip.smartvoip.com), hned vzápětí přes odorik ani ťuk na stejnou adresu, "Hovor se nepodařilo spojit, zkontrolujte prosím správnost volaného čísla". Takže v Betamaxu chyba není a další jediný rozdílný prvek na cestě je ústředna odoriku. Nevím, co je na tom nekonkrétního, dle popisu to má fungovat , ale nefunguje to, volání na IP nebo doménu. Musí být rychlý kontakt zadán ve formě číselné IP nebo stačí písmenná SIP adresa? Ještě nedávno (stará ústředna, myslím, že jste ji nějak měnili) aspoň ten iptel.org fungoval ve jmenném tvaru. Nepodařilo se mi však spojit hovor ani přímo na číselnou IP adresu telefonu vystaveného na internetu, kam se normálně dovolám.
Pokud se týká konkrétních údajů, myslím, že mé číslo u odoriku jsem Vám už posílal, nějaké záznamy o hovorech v účtu mám přístupné. Je fakt, že opakovat volání těm lidem, kteří nevědí, o co jde, zrovna dobré řešení není. Jen by mě zajímalo jestli je nějaký problém u mě (něco v nastavení spojení mezi mnou a odorikem) nebo na cestě mezi ústřednou odoriku a iptel příp. smartvoip nebo jiný betamax, snad by někdo měl nějaký účet u těchto operátorů, na kterém by se to dalo zkusit, sám nenacházím nikde testovací účet např. betamaxu.
Na sip:hudba@nic.cz se mi daří se také dovolat, na smartvoip ne, na na Sip2Sip.info také ne (Nokia C7-00, FritzBox 7390). Když to zkouším s telefonem Grandstream GXP1400, volání na číselnou IP a Iptel (ne Sip2Sip, ne smartvoip, ne callcentric) funguje, snad to tedy není všechno ztraceno, i když omezení je značné :)
Používá někdo vůbec volání na SIP adresu? Vždyť to je velká výhoda (i když asi i kámen úrazu) IP telefonie. Na jaké adresy u Odoriku - z českých operátorů to neumožňuje skoro nikdo, ze zahraničních aspoň u mě funguje jen 25% (1 ze 4)?
Rád bych jakkkoliv napomohl zprovozněním, netuším už jak to udělat. Díky.
Návštěvník

Re: Zadání čísla volaného přes ENUM do rychlých kontaktů

Příspěvek od Návštěvník »

Hooonza píše: Používá někdo vůbec volání na SIP adresu?
Ano, zcela běžně, do sítě CESNET. Volám ale přímo ze sw telefonu sjphone; potvrzuji, že přes "rychlé kontakty" to dříve fungovalo a cca před 14 dny (+-) jsem zjistil, že to už nefunguje. Víc jsem to neřešil, neměl jsem na to čas a nebylo to to tak podstatné.
Odpovědět