Nefunguje volání

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Nefunguje volání

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Dobrý den. Používám MicroSIP nebo se o to snažím a už cca rok mi nejde volat přes tento progam (i některé další: PhonerLite).
Postupuji podle tohoto návodu http://www.odorik.cz/w/microsip
ale sice se ukáže zelená ikonka připojení nefunguje.

Když vytočím šíslo tak je ticho a "Calling..." a po chvíli napíše jen "Request Timeout".

Kodeky mám nastavené pořád stejně. Pro jistotu jsem je vyresetoval na defaultní ale tím to evidetně nebude. I v Aplikaci jsou nastavené správně.
V aplikaci jsem vymazal veškeré nastavení doufaje, že pomůže to ale to také nepomohlo. Chybu na úrovni OS mohu vyloučit. Firewall jsem úplně vypnul a propustnost na daných portech (SSL TCP a UDP pro SIP) jsou průchozí.

V čem je problém?

Poznámky:
1. Linek pod svým účtem mám víc a dělá to u všech.
2. Při zadání stejných parametrů přihlášení na Androidu (aplikace CSIPSimple) se připojí a volání funguje - je vidět i ve výpisu reg.zařízení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje volání

Příspěvek od xsouku04 »

Doporučuji kontakt přes Chat. Rovnou napište, že chcete pana Soukupa.
Já se pak snadno mohu podívat, jestli přišlo něco z vaší ip adresy. Tedy napište vaši veřejnou ip adresu, kterou zjistíte např. na http://www.mojeip.cz . A také linku, na které to zkoušíte.

Pokud by nic z vaší ip adresy nechodilo, mohlo by to být např. špatným překladem sip.odorik.cz na ip adresu.
Nebo nějakým firewallem. Firewall může být i na PC.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Nefunguje volání

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Zkoušel jsem ale Chat píše dlouhodobě "Odorik podpora připojeno - protistrana neaktivní".
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje volání

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS píše:Zkoušel jsem ale Chat píše dlouhodobě "Odorik podpora připojeno - protistrana neaktivní".
To nevadí, napište i tak. Nám to chodí na jabber a obvykle do deseti minut zareagujeme. Někdy to sice může trvat i hodiny, ale je to spíše výjimečné.
Odpovědět