Presmerované hovory: výpis a nahrávanie

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Presmerované hovory: výpis a nahrávanie

Příspěvek od pali »

Pozorujem dva problémy s presmerovanými hovoromi na nomadických Odorik číslach:

1) Ak si nastavím v paralelnom vyzváňaní na základe čísla volajúceho podmienené presmerovanie na iné nomadické číslo v sieti Odorik (cez oddeľovač >), ktoré nepatrí mne ale inému užívateľovi Odoriku, tak vo svojom výpise hovorov nevidím žiadnu informáciu o tom, že hovor bol presmerovaný. Vo výpise sa v mojom účte javí ten hovor, ako keby bol prijatý normálne na mojej SIP linke. ID takýchto hovor sú napr. 369074052 a 368609722.

Ak si ale nastavím presmerovanie na alias alebo SIP uri, tak potom vo výpise vidím, že hovor bol presmerovaný a vidím aj presne kam (či už alias alebo SIP uri). Hovor je vo výpise 2x, raz, že bol prijatý na nomadické číslo a potom druhý krát, že bol presmerovaný na alias alebo SIP uri.

Osobne by som vo výpise hovorov očakával, že pre mnou presmerované hovory uvidím, kde presne boli presmerované. Je to chyba v UI výpisu hovorov?

2) Na svojej linke (ku ktorej mám priradené nomadické číslo) mám zapnuté nahrávanie hovorov. Ak si iný Odorik užívateľ presmeroval hovory na moje nomadické číslo, tak vo výpise hovorov tieto hovory vidím, ale do emailu som nedostal nahrávku z týchto hovorov. Zároveň vo výpise vidím iba od koho je hovor a na ktoré moje číslo prišiel. Nevidím už "prostredníka" kto mi ten hovor presmeroval. ID takéhoto hovoru: 370206206.

Pre ostatné hovory normálne dostávam do emailu nahrávku. Je to nejaká chyba, že prijaté hovory, ktoré boli na moje číslo presmerované sa nenahrávajú aj keď je nahrávanie na linke nastavené?

A je nejaký dôvod (napr. bezpečnostný?), že pri hovoroch, ktoré boli na moje číslo presmerované, nevidím vo výpise hovorov, z ktorého presne čísla boli presmerované?
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Presmerované hovory: výpis a nahrávanie

Příspěvek od pali »

Tak deje sa to stále. Na linke mám nastavené nahrávanie hovorov. Ale vôbec sa nenahrávajú hovory, ktoré boli presmerované na moje odorik číslo, ktoré zvoní na danej linke.
Odpovědět