Bezdrátový IP telefon

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od 5uch »

kristy píše: Měla jsem v rámci denního/nočního režimu na mysli funkci, kdy je možné nastavit, aby v noci telefon blokoval všechna čísla, kromě těch ozančených VIP. V domácnosti s malými dětmi a vzdálenými stárnoucími rodiči se to, myslím, hodí.
Všechny Gigasety neznám, ale napsal jsem, jak funguje noční režim na tom mém. ;-)
Třeba to na nových strojích umí víc... ale dost bych pochyboval.
Na Siemensech jde dlouhým stiskem tlačítka * (hvězdička) ručně vypnout/zapnout vyzvánění. Nejde to naplánovat na noc. To je k režimu "nerušit" asi tak vše.
A na jednom Gigasetu, který má v adresáři atribut kontaktu "VIP", to funguje tak, že takové kontakty mohou mít odlišné vyzvánění.

P.S. Dobře, že se ptáte. To se cení.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše: Při nákupu zboží bych se zcela jistě nedíval na zelenýho skřeta, široko-daleko nejdražšího :D
Uřvaný skřet zelený mi taky nesedne. Ale pocity stranou...

Alzu používám jako prvotní zdroj informací o zboží - široký sortiment, použitelný web, dost zákazníků -> už dává smysl číst uživatelské hodnocení a recenze.
Pokud jde o ceny - nejsou extrémně drazí, někdy u nich vyjde některé zboží nejlevněji ze spolehlivé konkurence. Pokud je rozdíl v řádu desetikorun, hraje roli cena dopravy, vyzvednutí, dostupnost zboží, zákaznický servis (snadnost reklamace). U Alzy jsem už párkrát něco reklamoval, včetně vracení zboží do 14 dnů od pořízení - vše v pohodě. Zatím s nimi nemám nějakou odpuzující zkušenost, ale nemám důvod jim dělat ani reklamu. Asi tak.

Když už vím, co chci koupit, proženu zboží jedním dvěma porovnávači cen a rozhoduji se podle toho.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od achil »

Kristy pozor. Pro volání po internetu potřebuješ alespoň jednu základnu co má v názvu IP. Ta z Mironetu je zbytečně drahá, tak např https://www.penta.cz/gigaset-a690ip_d18 ... 56228904Ss
Ta je v krabici i s ručkou. A pokud bude třeba, tak dokoupíš další ručky, které můžou být i ty odkarla. Ty pak napáruješ k té zakladně.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

V Pentě je Gigaset A690IP za 1367 Kč a v Mironetu za 1370 Kč (s registrací) nebo 1382 Kč (bez registrace), což je fakt drahota jako hrom :D

Každopádně u Gigasetu A690IP bych si dal pozor, protože tento model vůbec není uvedený ve srovnávači kompatibility z odkazu výše. Je sice možné, že ho tam výrobce ještě nedoplnil, ale také to může být jinak...
Obrázek
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od achil »

Měl jsem na mysli základnu z odkazu co posílal kristy. Ta mě přišla zbytečně drahá protože je to jen samotná zakladna bez ručky.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Ta základna je ve verzi PRO, tj. umí souběžně 4 hovory (klasická základna umí jenom 2), takže proto je cena vyšší. Nicméně k té základně jsou potřeba i sluchátka PRO, která jsou opět cenově výš, než sluchátka běžná. Takže využití spíš ve firmách, než doma.
Obrázek
kristy
Příspěvky: 8
Registrován: sob 27. bře 2021 23:10:21

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od kristy »

Pánové, zdá se mi, že konečně budu moci přispět do diskuze něčím užitečným i já :)
Ohledně Gigasetu A 690 IP jsem svojí nedokonalou angličtinou napsala dotaz na technickou odporu Gigasetu...
A dozvěděla jsem se: kompatibilita u CL660HX dobrá, ale ne ve všem - např. není u správce hovorů (jestli překládám správně, netuším, co to je), vyzváněcí melodie atd. .... Je to podstatné, nebo zanedbatelné??
Plná kompatibilita je tam jen u sluchátek třídy A(S)690 ... nečekaně :)
Tak třeba se to do budoucna bude někomu hodit...
Zdravím.


"CL660HX handset has a good compatibility with A690 IP base station, but please not that not all features found on the A690 IP handset will be available on the Gigaset CL660HX handset (Call manager, ringtone melodies and similar).
We would suggest to use the Gigaset A690H, A690HX, AS690H or A690HX handset with the Gigaset A690 IP base station since they are fully compatible."
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Ten model Gigaset A690 IP navíc není ani ničím výjimečný, aby mělo smysl o něm uvažovat místo např. Gigasetu A540 IP nebo Gigasetu C530 IP.
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od Kabek »

Dvě sluchátka Gigaset CL 660 HX mám v provozu se základnou od C530IP, pak jedno sluchátko se základnou A540 IP a jednu základnu C610 IP mám v šuplíku jako případnou zálohu, když by některá základna klekla.... Základna A540 IP a C530 IP má zcela totožný FW, jen je rozdíl v "potisku/nápisu na základně" a především ve sluchátku. Základna od A510 IP je stejná jako 540IP/530IP.
Starší modely základen nedoporučuji. Už to je i zřejmé z té stránky kompatibility jednotlivých základen a sluchátek.

Popis funkcí sluchátka CL60HX: https://translate.google.cz/translate?h ... ch&pto=aue
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezdrátový IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Stejná základna s A540 IP je také A510 IP, akorát ta A510 IP nemá menu v češtině (A540 IP naopak ano).
Obrázek
Odpovědět